Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megéri heteket foglalkozni...

Megéri heteket foglalkozni ezzel, segíthet? Vagy nem ér szinte semmit?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem készültem ilyennel, de babacsomagban kaptam ingyen mintát gátra való masszírozó olajból, amit szülés előtti hetekben ajánlanak használni. Megéri vele bíbelődni vagy hülyeség?

2022. máj. 12. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ártani biztos nem árt, viszont adott esetben eltudod kerülni a gátmetszést, ha használod.
2022. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Én bajlodtam, de nem ért semmit, mert óriás babám volt, nem lehetett erre készülni sehogy. :(
2022. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, amiatt volt-e, de nekem jó volt. Az első babám előtt 4 hétig csináltam a gátmasszázst ilyen olajjal. Óriási baba volt, a feje is nagy volt (4500 gramm, fejkörfogat 37) és sikerült megszülni gátvédelemmel ici-pici repedéssel. A második babám előtt nem nagyon volt erre lehetőség, alig pár alkalommal tudtam alkalmazni a masszázst, mert ő hamarabb jött 2 héttel. Ő 1 kg-val kisebb volt és a feje is csak 34 volt, de ott még repedésem sem lett. Pedig villám sebességgel jött.


Én azt mondom, hogy ártani biztosan nem árt, de adott esetben segíthet. Attól függ, mennyire fontos neked a gátvédelem. Ha nem bánod, nem izgat, hogy vágnak-e vagy pl az adott kórházban mindenképp vágnak, akkor nem is érdemes vele időt pazarolni. De ha készülsz a gátvédelemre, érdemes lehet még málnalevél teát is inni

2022. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem felesleges. Sokkal inkàbb a szemèlyzet együttműködèsèn múlik, hogy sikeres-e a gàvèdelem. Egyszerűen hagynak-e szülni.

Nem kèszítettem elő a gàtam, kaptam oxyt, mègis sikerült gàtvèdelemmel szülnöm.

Àrtani viszont biztosan nem àrt, ha ùgy èrzed, hogy evvel hozzàteszel a szülèsed biztonsàgàhoz, akkor nyugodtan hasznàlhatod.

2022. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is felesleges...
2022. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy magában a gátvédelemben mennyire segített (repedtem mondjuk, szóval nem igazán jött össze a dolog :D ), de nekem a szülésre való hangolódásban szerintem igenis számított. Kellemes érzés is volt alapból is (nem szexuális értelemben, hanem csak mint érzés, masszírozgatni ott a meleg olajjal), de meg közben minden nap egy kicsit lélekben is úgy éreztem, hogy próbálok tenni azért, hogy minden a lehető legjobban alakuljon. Nekem ez szerintem segített, mert egyébként egy gyors, könnyű és kifejezetten jó szülésem volt. Most hogy ettől-e, azt persze sose tudjuk meg, de én szeretem azt gondolni, hogy a felkészülésemtől úgy összességében (ezt is beleértve) lett ilyen jó a végeredménye :)
2022. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem kenni, de macera volt így abbahagytam. Viszont vittem a kis üveget szülni, odaadtuk a szülésznőnek aki rámboritotta az egészet kitolásnál.

4200grammal született a fiam 36os fejkörfogattal. Repedni se repedtem.... Viszont harmadik baba nem tudom ez számít-e

2022. máj. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
3. Baba, persze h számít 😃
2022. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Elsőt is meg lehet szülni sèrüles nèlkül, ha az orvos, szülèsznő èrtenek a gàtvèdelmhez. Ha meg nem èrtenek, akkor a vilàg összes olaja sem segìt.

Nem az olajon múlik...

2022. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Én is bajlódtam vele, bár lehet nem eleget..., sajnos gátmetszés lett a vége, mert hatalmas babám lett. :)
2022. máj. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!