Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni bepisilés (inkont...

Szülés utáni bepisilés (inkontinencia) előfordult veletek? Mennyire volt súlyos?

Figyelt kérdés

Elég volt hozzá a sima szülés utáni, vérzés miatt használt betét is, vagy külön emiatt pelenka kellett?

Mennyire volt jellemző az inkontinencia a szülés miatt? (Csepegett csak, vagy komolyabban bement)?

Mennyi idő múlva oldódott meg a probléma?



2022. máj. 17. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább csak nehezebb volt visszatartani, ha éreztem, hogy pisilni kell, azonnal muszáj volt ráülni a wc-re, mert fix bement volna, ami végül szerencsére nem történt meg egyszer sem. Éppen ezért azt sajna nem tudom, milyen segédeszköz kellhet hozzá, de nekem 1-2 hétnél nem tartott tovább ez az érzés
2022. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Otthon tornaztam rá, és helyre jött, 1 hónapon belül . Intim torna
2022. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elaő császárom után kb 1 évig ha tüsszentettem, vagy ha elkapott a köhögés, becsurrant pár csepp.

Intim torna.

2022. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ellenkezője volt. Nagyon nehezen tudtam pisilni. Raktak is fel katétert, de igazából egy hónap volt, mire teljesen jó lett. Éreztem, hogy van inger, de valahogy nem éreztem, hogy melyik izmomat kell hozzá elengedni... Szóval kínkeservesen kellett erőlködjek, mire sikerült.
2022. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem még a kórházban egyszer becsurgott, de a pelenka teljes egészében felfogta. Végtelenül kellemetlenül éreztem magam, de a babát kellett épp vinni valahova, pelenkázni, etetni, és egyszerűen nem tudtam elmenni vécére, de tartani se tudtam.

Én csináltam az intim tornát, és most rendben. Annyi, hogy inkább nem tartogatom, fogalmam sincs, most mennyit bírnának az izmok (menet közben meg tudom már állítani), de nem erőltetem. Ha tüsszentek/köhögök, az se baj. Úgyhogy nem tudom a betét elég e, a tena lady felnőtt pelenka biztosan az.

2022. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Súlyos. Pelenka kell most is. Torna nem segít sajnos úgy tűnik
2022. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem annyi volt, hogy ha elindult nem tudtam megállítani. Az első után 1 hónapig, a második után kb 1,5 hónapig.

Talán egyszer cseppent köhögéskor..


Amúgy csak a tamponlevételnél kell koncentrálnom..( 2 éves a kicsi) ahogy húzom ki, ha bagyob kell, megindul…


Egyébként köhögés, tüsszentés, nagyon kell egyik sem számít már.


Intimtornáztam rá!

2022. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után egy évig volt baj a vizelet visszatartással. Sok torna kellet de sok pelenka is elfogyót amire rendbe jöttem.
2022. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
szerencsére nem volt ilyesmi és intim tornát sem csináltam soha.
2022. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is csak egyszer volt gond szülés után közvetlenül, a kórházban. Nagyon kellett már pisilni, de nem tudtam elmenni mosdóba, azzal reagált az izmom, hogy elengedte a "túlnyomást", majd sikerült megállítani. Utána jobban odafigyeltem rá, gyakrabban mentem mosdóba, elkezdtem gyorsan az intimtornát (előtte is csináltam), így viszonylag gyorsan helyrejöttem. Tüsszentés, nevetés, ilyesmik sosem okoztak gondot. Az intimtorna az elején nagyon!

A kezdeti "balesetnél" még a Tenának valamelyik betétét használtam vérzés miatt (extra talán), nem engedett át semmit szerencsére.

2022. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!