Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A sürgősségi császárosok...

A sürgősségi császárosok hátrányból indulnak a programcsászárosokkal szemben, mert aznap ehettek és ihattak?

Figyelt kérdés

Programcsászárom lesz és aznap már nem lehet enni, inni is csak egy pohár vizet.


És, ha mondjuk megindulna nálam a szülés, és úgy császároznának, de már reggeliztem, akkor ez hátrányosan érintene engem valahogy? Visszarendeződés, emésztés helyrejövés szempontból?


Vagy, csak túl van biztosítva a programcsászár?


37hkm



2016. febr. 25. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
semmi köze ezeknek ahhoz, ki hogyan regenerálódik később. műtét közben alulról elérzéstelenítenek, ami okozhat bizonyos dolgokat, ezért van, ha megoldható, kérik, ne egyél.
2016. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mik azok a bizonyos dolgok?
2016. febr. 25. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy szóval nem mondták hogy ne egyek, indított szülésem volt ugyan, de a doki biztosra vette hogy nem fogok tudni szülni a méreteink miatt, végül igaza is lett, ki kellett venni a babát...de aznap reggeliztem bőségesen, az biztos, mintha ebédelni már nem ebédeltem volna, de későn reggeliztem, mert 13.00-ra mentünk...senki nem mondta hogy ne egyek.
2016. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
anyagcsere folyamatok
2016. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azert szoktak mondani, mert ha esetleg altatni kell , akkor nem a legjobb aki evett, ivott, mert hanyhat. Csak ennyi.
2016. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt ez nem verseny, nem indul senki sehonnan. :)

Másrészt, ha tudomásod van tervezett műtétről, ne egyél, ne igyál hasi műtét előtt. Ez nem túlbiztosítás, hanem protokoll.

Nekem az elsőnél hosszú vajúdás után lett császár, nem hánytam, nem volt semmi gondom utána, igaz aznap nem is ettem, csak nassoltam. A második progisnak indult, de sürgősségi lett. Előző este ettem-ittam utoljára, hajnalban operáltak.

Abban a helyzetben nem mérlegelendő körülmény, hogy ki evett-ivott, az életmentés a lényeg. Tehát ez az elsődleges szempont. A gyógyulás majd csak akkor fog számítani, ha mindenki túl van a nehezén.

2016. febr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
lehet, hogy más a protokoll persze kórházanként, nálunk ezt írják és a dokim is ezt mondta: "Az orvosával megbeszélt napon, reggel 7 órakor várjuk Önt klinikánkon. Kérjük, a műtét előtti napon könnyen emészthető ételeket egyen és sok folyadékot igyon. Kérjük, éhgyomorral érkezzen. Ezt azt jelenti, hogy a műtét előtti este még ehet és ihat. A műtét reggelén 6 órakor 1 pohár vizet ihat (2 dl)."
2016. febr. 25. 10:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: az elsőnél volt idő gerincközeli érzéstelenítésre, a másodiknál viszont villámgyorsan altattak. Egyiknél sem volt gond.
2016. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2 sürgősségi és 1 programozott császárom volt. Semmi különbség nem volt közöttük, az érzéstelenítés is ugyanolyan módon zajlott.
2016. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor fontos, ha altatni kell és intubálni. Ha ettél előtte, akkor a hányadék aspirálódhat és tüdőgyulladást okozhat! Gerincközeli érzéstelenítésnél nem számít a kaja, csak akkor, ha altatni kell. Azt pedig kellhet bármikor!
2016. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!