Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés a vajúdás?

Milyen érzés a vajúdás?

Figyelt kérdés
Aktív vajúdásnál a babátokat éreztétek mocorogni? Milyen fájdalommal járt? Görcs, nyilalás, vagy keményedés inkább? A szülés elótti utolsó napokban mennyit mozgott a babátok?
2022. máj. 18. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Érzetre olyan mint a mesi görcs, az elején.

Amikor már aktívan vajúdsz, az olyan fájdalom, amit nem tudok leírni, mert sosem éreztem olyat azelőtt.

De olyan mintha egy tutajon lennél a szeles tengeren. Amikor épp nincs hullám, megpihensz, és várod a következő hullámot. Amikor ott a hullám, próbálsz a tutajon maradni, és várod, hogy végre megint egy picit megpihenhes.


Ami nagyon fájt az a gerincem, amikor hanyat kellett feküdnöm.

Igazából ennyi.

A szülés után a szoptatás fájt nagyon, nekem mintha a beleim csavarták volna közbe. Inkább vissza mentem volna vajúdni, csak ezt ússzam meg. 🤭

2022. máj. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2-3 percesekig nem vészes, nekem az nem is fájdalom volt, hanem inkább “húzott” a derekam.

A 2-3 percesek azok fájtak rendesen, nem tudom pontosan leírni, mi fajt. Rossz volt. De ez a rész nekem egy fèl óra volt. Ekkor jött egy nagyon erős szétszakadok érzés, fel is pattantam ijedtemben a labdáról. Ekkor viszont már jött erősen a kakálhatnék érzés, én már tudtam, hogy itt az idő!

Az orvos ekkor felparancsolt az ágyra, hogy megnézze a méhszájat, ami valóban eltűnt, kérdezte is, hogy hogyan szeretnék nyomni, mert nem muszáj feküdni. Nekem viszont ott volt a legjobb. Néhány perc és jött is az első tolófájás, ez már tényleg nem fáj, csak nagyon erős feszítő érzés, az előzőekhez képest megváltás.

5-6 tolás kellett es kint is volt.


Összeségében ezerszer rosszabbra készültem.

2022. máj. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Háromszor szültem. Az elsőre szinte nem is emlékszem.

A másodiknál olyan érzés volt mint egy erős gyomorrintas után mikor csikar a has csak erősebb fájdalom.


A harmadik 4kg feletti baba, teljes kontroll vesztés, iszonyú fájdalom leginkább menstruációs jellegű. Később a derekamba sugárzott illetve a hüvelybe is. Én egyedül ennél a szülésnél éreztem mozogni közben, furcsa is volt... Sőt mikor már látszott a feje a szülésznő és az orvos is nézték h még ott is mozgott, próbálta beilleszteni mert rosszul tartotta (állítólag)

Mikor már nyomtam ugyanúgy fájt mint azelőtt ha nem erősebben aztán mikor már majdnem kint volt a feje iszonyú feszítő meleg érzés volt mintha szét akarna szakadni mindened odalent.


Amikor kibujik viszont megszunik minden fájdalom.


A szoptatás nekem is fog összeszorítós volt az elején sírva szoptattam...

2022. máj. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elsők olyanok voltak, mint a hascsikarás. Utána átment erős menstruációs görcs szerűségbe. Aztán az utolsó 3 óra már nem hasonlítható semmihez, mintha ki akarna szakadni lefele minden belső szervem.
2022. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vajúdás alatt annyira másra figyelsz, hogy a babát nem érzed. A szakemberek azt szokták mondani, hogy a babák keveset mozognak a szülés előtti utolsó időben.
2022. máj. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira fájt már a hasam, derekam, meg már minden odalent az utolsó 3-4 órában, de azzal az elképzelhetetlen, leírhatatlan fájdalommal, mintha kínoztak volna, azt hittem ott elpusztulok a fájdalomban.

Tudom, hogy minden szülés más, lehet a következő jobb lenne, de én nem merem megkockáztatni, biztos hogy nem lesz több, az idő megszépíti elvileg, másfél év alatt nem szépült még semmit.

2022. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

2 nap és betöltöm a 40. hetet. Igazából azért kíváncsiskodom, mert ma 4. napja iszonyat erős nyilaló fájdalmaim vannak méhszáj tájon. Mintha szét akarna szakadni... Tegnap már azt gondoltam ebből lesz valami, de nagyon erősen tekereg hozzá a babám. Én komolyan csillagokat látok ilyenkor. Most megint órák óta tart. Aztán éjszakára abbahagyja. :) Olyan mintha próbálná kifelé tuszkolni/beilleszteni a fejét, de valamiért nem megy neki.

Kedden kérdeztem a dokimat, azt mondta mosolyogva, hogy ilyenkor már minden fájdalom természetes, a ctg-m jó, mocorog, türelem. Nagyon nehezen tudok türelmes lenni ilyen sok órás hullámok mellett és komolyan elborzadok, ha belegondolok, hogy ennél csak fájdalmasabb lesz, ha tényleg beindul a buli. Ha eddig nem paráztam rá, hát mostmár igazán kezdek. :)

2022. máj. 19. 20:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, ilyenkor már tényleg minden mozgása fájdalmas tud lenni, én már alig vártam, hogy kibújjon, részben emiatt is, részben pedig már nagyon szerettem volna látni 😊

Nem tudhatod neked milyen szülésed lesz, én a legrosszabbra próbáltam készülni lélekben, őszinte leszek ekkora fájdalomra nem lehet felkészülni, ami nekem volt, mégis túl vagyok rajta és van egy másfél éves gyönyörű és tündér kislányom, ami minden fájdalmat megért.🥰

Sok szerencsét és sok erőt kívánok a szüléshez, és jó egészséget utána mindkettőtöknek! 😊

6-os voltam

2022. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mensi görcsre hasonlít, csak többszöröse és hullámokban jön.
2022. máj. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8# Nagyon köszönöm, én is így vagyok vele. Ez a várakozás már lélekben is kicsinál, fizikailag is kezdek egyre jobban lepukkanni és a fájdalmak egyiken sem segítenek. Bennem van az állandó várakozás, hogy elmerjek-e még indulni a boltba, stb. :D Nyűg és közben annyira várom már a talákozást, de közben félek is a szüléstől, kórháztól... Kis túlzással arra készülök, hogy kínok kínját dogom átélni és éppencsak nem halok bele. De azért megnyugtat a tudat, hogy több millió nő megcsinálja gond nélkül. :)
2022. máj. 20. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!