Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés ha szétnyílik a...

Milyen érzés ha szétnyílik a császár heg vajúdás alatt vagy előtte?

Figyelt kérdés
2019. okt. 23. 07:40
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt benne részem, de szerintem szar.
2019. okt. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szétnyílásig nem jutottunk el, de abba az irányba ment a dolog. Kezdetben leállt a vajúdás, abbamaradtak a kontrakciók. Viszont elkezdett máshogy fájdogálni. Telt az idô, a fájdalom egyre erôsödött. Egy kicsit görcs szerû, szúró, égetô fájdalom volt. Egyre nehezebb volt felegyenesedni, járni, minden lépés pokolian fájt. Aztán egyszercsak meghajlottam kb.45 fokos szögben, és onnan se jobbra, se balra. Képtelen voltam felegyenesedni, se a lábamat megemelni, hogy lépjek. Ez a procedúra kb.1 napig eltartott. A saját tapasztalatom alapján azt mondom, nem lehet nem észrevenni, hogy baj készülôdik. Annyira fáj, és annyira máshogy fáj, mint a kontrakciók, hogy biztosan észreveszed.
2019. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

4 éve, amikor a kislányom érkezett, szétnyílt az előző császáros hegem. Én olyan fájdalmat még nem éreztem. Az a falat kaparós sikoltós fájdalom.

Előtte 2 évvel császárral hoztam a világra a kisfiam. Szerettem volna másodjára hüvelyi úton szülni, az orvosom támogatott ebben, így, amikor a kislányomat már 8. napja túlhordtam, az orvos indította a szülést, oxit kaptam, elkezdtem vajúdni szép szabályos fájásokkal. Kb. másfél óra múlva azt éreztem, hogy máshogy fáj, mint előtte a vajúdás során az összehúzódások. A dokinak ez gyanús lett, leállította az oxit, a fájásmérő nem is mutatott többé méhtevékenységet. Pár perc leforgása alatt kezdtem csillagokat látni és üvölteni a fájdalomtól úgy, hogy elvileg nem voltak összehúzódásaim. Egy ponton fájt, égetett, iszonyatos volt. A dokim rohant velem a műtőbe. Amikor felvágott, felkiáltott, hogy úristen, szétnyílt a heg az egyik sarkánál. Életmentő császárral végül egészséges kislányom született, én pedig teljesen felgyógyultam. Most várom a harmadik babánkat, a doki kijelentette, hogy nincs több vajúdás, valamikor a 38-39. héten progicsászárral szépen kiveszi a babát. Úgy legyen! A lényeg, hogy egészséges legyen, nekem pedig ne kelljen átélnem még egy olyan fájdalmat.

2019. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!