Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés a baba érdekében?

Császármetszés a baba érdekében?

Figyelt kérdés

Tagja vagyok egy magán intézmény Facebook csoportjának, nőgyógyászati műtéten volt ott.

Nagyon sokan szülnek ott, sok anyuka választja a császárt, orvosi indok nélkül.

És mindig ledöbbenek, amikor azt írják ki, hogy a gyerek biztonsága érdekében.

Ez komoly? Tényleg ez lenne biztonságosabb a gyerekre nézve?


Mert ha kiírja őszintén, hogy fél a fájdalomtól, az ismeretlentől, a gátmetszéstől, traumatikus előző szülés, arra azt mondom, megértem. Szülni kemény dolog, próbáltam.

De ezt nem bírom elhinni, hogy a babànak jobb meg biztonságosabb így megszületni.


Mi a véleményetek?



2022. jún. 7. 09:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
68%
Még ha komoly is lenne, mi közöd hozzá? Ítélkezni mások döntése felett?
2022. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
58%

Bizonyos szempontból igen, lehet biztonságosabb, más szempontból kockázatosabb.

Mivel nincs statisztika a császárral született babák szövődményeire, ezért erre nehéz válaszolni. Nem is lehetne, hisz a császárok döntő többsége valamilyen okkal történik, így eleve nagyobb azbesély a szövődményes szülésre, nem lehet így összehasonlítani.


Nekem az első szülés hosszú vajúdás után végül sürgősségi császár lett, nagyon rossz volt látni, hogy zuhan a baba szívhangja, sosem fogom elfelejteni, elvette a természetes szüléstől a kedvem ez az élmény.

2022. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
58%

Van amikor van indok,de az orvos tojik rá mert nem elég erős indok. Nekem nem akarták azért csinálni mert ez a könnyebb út,pedig nekem az ideggyógyászom ajánlotta, mert ciszta van az agyamban. Végül ezért magánban szültem.

Nem utolsó indok az is ha valaki retteg a szulestol, de a műtéttől meg nem, az anya nyugalma is nagyon fontos. A baba érdeke hogy az anyuka ne legyen a félelemtől egy idegroncs a vége felé.

2022. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
59%
Ha belegondolsz, a csaszarmetszesnel nem akadhat el a baba a szulocsatornaban, nem tekeredik rá szülés közben a koldokzsinor és az anyai stressz is kevésbé és rövidebb ideig hát rá. Tehát igen, a babának biztonságosabb. De ahogy az első is írta, magánügye mindenkinek, miért dönt így.
2022. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Ezt én mind értem, de ha tényleg annyira a baba érdekét nézni valaki, akkor a sotéra menne szülni, ahol ha bármi történik a gyerekkel, tudnak intézkedni azonnal, van gyerek műtő, intenzív, stb.
2022. jún. 7. 09:48
 6/64 anonim ***** válasza:
89%

Abból a szempontból tudom megérteni, hogy ezt tartják biztonságosabbnak a baba számára, hogy a császármetszésnél nincs olyan, hogy oxigénhiányos lesz, elakad a szülőcsatornában, vákuumozni kell, nem lesz a nyakára tekeredett zsinórtól semmi baja, stb, szóval az esetleges komplikációkat megelőzik ezzel.

Ugyanakkor más szempontból meg, főleg a programcsászár, ahol még csak vajúdni se vajúdik a nő a vágás előtt, nem annyira jó a gyereknek, nem tud úgy felkészülni hormonálisan és mindenhogy a megszületésre, a szülőcsatornán való átcsúszás eleve ad neki egy kezdő immunitást a bőrére, meg egy komplikációmentes születés a babának is kisebb stressz (az anyának meg könnyebb felépülés), mint a császár maga.


Alapvetően háborítatlan szülés pártján vagyok, én magam így szültem a gyerekeimet, de azért megértem, ha valaki fél a szülés körüli rengeteg kérdőjeltől, potenciális veszélytől, és ezt megelőzendő választja (ha teheti) a császárt, mert ha így nézed, akkor tényleg kevesebb eséllyel lesznek gondok a gyerek körül. Ha ez ad megnyugvást az anyának, akkor ez ad megnyugvást, tulajdonképpen hosszú távon halál mindegy, hogy születik meg a gyerek, nem ezen múlik semmi.

2022. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
77%
MIért érdekel annyira hogy valaki nézi valaki nem...? Nincs jobb dolgod? Mi közöd van az ő életükhöz illetve mitől lesz másabb a tied ha mégis így gondolkodnak?
2022. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
63%
Az meg van, hogy ma Magyarországon nincs szabad korhaz valasztas? Nem mehet a SOTE-ra, ha nem oda tartozik, ellenben bármelyik magan klinikát választhatja
2022. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
De ez az adott anyuka, az pont oda tartozott volna aki teleírta ezt a bizonyos csoportot, hogy ő nem fél a fájdalomtól, ő nem fél semmitől, csak a gyereknek jobb így. Nekem furcsa mindenesetre.
2022. jún. 7. 09:52
 10/64 anonim ***** válasza:
79%
Az nem jut eszedbe, hogy azért indokolja ezzel, mert sokan, például te is elítéled?
2022. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!