Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Visszautasithatom, hogy...

Visszautasithatom, hogy terminus tullepes miatt befektessenek? Felelotlenseg lenne?

Figyelt kérdés
Mar egy hete minden nap jarok NST-re + egyik nap uh, masik nap magzatviz vizsgalat. Minden eredmeny tokeletes, vernyomasom jo, nem vizesedek. Azt mondtak, hogy 41. heten be kell fekudni, de nem tudom mi egyebet csinalnanak bent. Be tudnek menni minden nap a korhazba. Legfokepp a kislanyom miatt nem szeretnek befekudni, meg nincs 2 eves. Szerintetek felelotlenseg lenne, ugy hogy tovabbra is mennek minden nap ezekre a vizsgalatokra?

2022. jún. 9. 06:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem felelőtlenség, ha tényleg minden oké ésminden nap bemész.


De max 2-3 napot húznék rà..


Amúgy nagyon nem szeretem az indítás protokollt, de 41+4-5-nél indokoltnak tartom, ha látszólag nincs indoka, a terminus túllépésen kívül, akkor is.

Meddig engedik benn?


( nekem 41+1 indult spontán az első, 41+4 kellett volna befeküdni, másnap indították volna, magzatvizet nem tudták nézni, még a nyákdugóm is megvolt 40+5-nél)



Kitartás..


Nálam a napi 4-5 km séta hozta meg vagy az idő(?) az eredményt.

2022. jún. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Velem semmi mást nem csináltak amikor befektettek, mint most veled. Ha helyi lettem volna, én sem feküdtem volna be.
2022. jún. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Most vagyok 40+5 hetes. Elvileg 41.heten fektetnek ne es ha nincs baj 42. het korul inditanak. Ha tenyleg ennyire tulhordamam vagy valami baj lenne beleegyeznek az inditasba. De en se latom ertelmet hogy bent fekudjek egy hetet, mikor be is tudok menni :)

2022. jún. 9. 07:03
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
szexeljetek
2022. jún. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Vissza.

Igen, felelőtlenség lenne.

Ha befektetnek kb óránként vizsgálhatnak és 10 perc alatt a mutoben vagy, ha veszhelyzet van. Otthonról ez esélytelen.

De a hogy írtam, visszautasithatod

2022. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Nálam is ez volt. 41. héten befektettek, 42. héten indítottak volna.

Őszintén szólva nekem kár volt befeküdni. Első nap reggel NST, onnantól rám se néztek. Második nap reggel meg este volt NST mert akkor már gyanús volt a baba, az esti NST után pár órával meg is indult a szülés. De teljesen felesleges volt befeküdni, simán be tudtam volna menni mindegyik NST-re.

2022. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

"Ha befektetnek kb óránként vizsgálhatnak és 10 perc alatt a mutoben vagy, ha veszhelyzet van."


Ott sem fogják óránként vizsgálni. Annyira tele van a terhespatológia, hogy egy nap alatt is nehezen érnek körbe mindenkin. Tényleg annyi csak az előnye, hogy vészhelyzet esetén helyben van.

2022. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

7!


...óránként vizsgálHATNAK.


Feltételes mód. Azt jelenti, ha szukseg van rá, akár óránként is megviszgalhatják, nem azt, hogy meg is fogják. A lehetőség ott van rá. Olyan ez, mint pl az otthon szülés. Lehet otthon is szülni, csupán otthon nincs muto, ha sürgősségi csaszarmetszes kell. Otthonról több idő a mutobe kerülni mint a kórház szülőszobájából

2022. jún. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Persze, értem a feltételes módot, nem vagyok gyenge elméjű. Ettől függetlenül gondolom úgy, hogy ugyan vizsgálhatják, de úgysem fogják, maximum ha panasza van. És erre vonatkozott a mondatom második része, hogy vész esetén helyben lenne.
2022. jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem 41. héttől befektettek, semmi indok nem volt, mégis másnap indítottak - maximum az lehetett az oka, hogy konkrétan tele volt a szülészet, váltófutásban jöttek-mentek a megszült kismamák.

Személy szerint örülök annak, hogy még akkor indítottak, amikor tökéletesek voltak az értékeink mindkettőnknek, nem pedig amikor már gond lehetett volna. De ez egyéni meglátás kérdése, jogod van elutasítani saját felelősségre bármit, amíg nem veszélyezteted egyikőtöket sem bizonyítottan!

2022. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!