Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Átjelentkezésen kívül milyen...

Átjelentkezésen kívül milyen mód van arra, hogy másik kórházban szüljek?

Figyelt kérdés
2022. jún. 17. 21:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lakcím átjelentkezésen kívül.
2022. jún. 17. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy tudom szabad orvos és kórház választás van. Oda mész szülni ahova szeretnél, persze előtte érdemes beszélni az orvosokkal, szülésznőkkel, de ha alapból vajúdva mész be akkor nem küldenek el. Én máshol szerettem volna, a nőgyógyászom meg a Sote-n van, és ő mondta hogy nyugodtan mehetek a másik kórházba nem probléma, de végül maradok nála, hátha szerencsém lesz és nála szülök is
2022. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a szolnoki kórházat, gond nélkül elviszik a kismamákat Budapestre vagy Debrecenbe 😂


Hivatalosan átszállíthatnak ha nem tartozol a kórházhoz, de ha már ténylegesen szülsz, akkor ellátnak.

Illetve ha koraszülött lenne, az sem mindegy melyik kórházban van ilyen osztály. Nekem is mondták, hogy ha idő elott jön, akkor az X y kórházba visz majd a mentő.

2022. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem meg mindenhol azt mondják, nem lehet.

Lakcím szerint Szolnokhoz tartozom, az ottani kórházban meg most olyan állapotok vannak, amilyenek (talán hallottátok híradóból is, meg több helyről is), és szívem szerint a szülővárosom kórházában szülnék, másik megyeszékhely, ráadásul pár rokonom is ott dolgozik, így szívem szerint ott nyugodtabb lennék, de nem tudom, hogy lehetne kivitelezni.

Költözzek haza az utolsó hetekben, vagy nem tudom.

2022. jún. 17. 21:36
 5/11 A kérdező kommentje:

Na pont ez az, hogy Szolnokhoz tartozom 🙄

Eleve feküdtem már bent, és tapasztaltam eleget ott, a jelenlegi helyzet sem segít 🙄

2022. jún. 17. 21:38
 6/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok, szolnoki 😂 2021-ben szültem ott, nekem jó tapasztalatom van, de most én sem szülnék ott. Viszont ismerősöm ott fog, kihasználja a hivatalos szerződést, azzal pedig kénytelen bemennie majd a saját orvosának, kicsit biztosítottabb így a helyzet.
2022. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én gondozásra is olyan orvoshoz járok, aki nem ott dolgozik 🤯
2022. jún. 17. 21:48
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Háát igen, így necces. Szerintem először abban a kórházban ahol szeretnél szülni hívd fel a szülészetet és kérdezd meg hogy mi a feltétel. Aztán ha kérik a lakcím kártyát, akkor csak tartózkodási helynek rakasd be a lakcimkartyadra azt a cimet ami nekik kell. De szerintem az is csak azért kell hogy nst-re meg ctg-re tudj menni oda, meg ha indítani kell, mert amúgy ha már a szülés megindul nem küldenek el.
2022. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Felkeresed a kiválasztott kórházat, és kérsz engedélyt, meg szokták adni. A barátnőm Tatabányán szült, a székesfehérvári kórházhoz tartozott.
2022. jún. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na, akkor ennek utána járok.

Köszi a válaszokat!

2022. jún. 17. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!