Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átjelentkeztem egy másik...

Ha átjelentkeztem egy másik egyetemre, ugye csak önköltségesre lehet. Viszont ez csak egy adott évre vonatkozik, vagy onnantól már végig önköltségesen kell lennem?

Figyelt kérdés
A szak ugye maradna ugyanaz, csak az egyetem változna.

2022. jún. 1. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lesz szabad hely átvehetnek. De alapból költségtérítéses leszel.
2022. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt értem. Alapból az leszek, de később ha jók az eredményeim, átkerülhetek államira?
2022. jún. 1. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha csak nem nyersz helyet az államin, akkor igen, önköltségesen maradsz. Ahhoz, hogy államira átmenj, ahhoz el kell érned egy bizonyos átlagot, illetve kell, hogy legyen üresedés az állami helyeknél. Nem olyan könnyű átmenni államira amúgy, kell a jó átlag, meg nyilván kell hogy legyen szabad hely. Szóval ha átakarsz menni államira, akkor nem elég csak 2-essel átmenni minden tárgyból.
2022. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, de tegyük fel megvan a szükséges átlag. De milyen üresedés kell? És az mennyi szokott lenni?
2022. jún. 1. 22:46
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

#3-as vagyok.


Persze, ha jók az eredményeid, akkor nincs semmi akadálya. Viszont ez azt hiszem nem megy automatikusan, hanem fel kell egy pályázatra jelentkezned. Legalábbis nálunk azt hiszem így van, most is májusban ment a kör email, hogy vannak megüresedett helyek az államin és lehet pályázni.

2022. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, tehát akkor lehetséges. Köszönöm a válaszokat!
2022. jún. 1. 22:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Megüresedhet hely pl. ha támogatott abbahagyja az egyetemet. Ha nincs üresedés, lehet bármilyen jó eredményed, akkor sem tesznek át. Továbbá biztos nem te leszel az egyetlen aki átmenne, úgyhogy érdemsorrend is lehet.
2022. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!