Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A különféle technikák segítene...

A különféle technikák segítenek, hogy ne szakadjon a gát, ne kelljen gátmetszést csinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék gátvédelemmel szülni. Olvastam a gátmasszázsról, gátolajról, ami állítólag segít, hogy ne szakadjon az ember. A kádban szülésről is jókat hallottam. Meg, ha lassabban nyom az ember, akkor kevésbé fog szakadni? Ezek valóban segítenek, vagy nem igazán ezen múlik?
2022. jún. 27. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ezek segíthetnek, ha minden szabályosan megy.

Ezekkel optimális állapotba tudod hozni magad és a gátsérülés esélyét a lehetö legkisebbre csökkenteni. Általában meg is lehet elözni, de nem minden esetben.

De ha egy rohamos szülés van vagy egyéb komplikáció, akkor nem sokat lehet tenni ellene.

2022. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kértem, hogy ha lehet, törekedjünk rá. Mondták az adott fájásnál, hogy mikor nem szabad nyomni, hogy kell lélegezni. Háromból kétszer sikerült, egyszer nem, mert nem úgy feküdt a baba, és beszorult. Ezt ugye nem lehet előre tudni, alkalmazkodni kell a helyzethez.
2022. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Kétszer szültem gátvédelemmel, egyszer sem csináltam masszázst, hátom fekve szültem mert nekem így volt kényelmes, a másodikkal pedig konkrétan úgy estünk be a kórházba cirka 3 óra vajúdás után hogy a személyzetnek csak elkapni kellett a babát. Egy karcolást nem szereztem egyik szülés alkalmával sem.


A titok pedig: kicsi fejű baba (34&33 cm fejkörfogattal születtek a babáim), fegyelmezetten betartani a szülésznő utasításait és nem nyomni csak pihegni amikor azt mondja, egy jó szülésznő aki helyes technikát alkalmaz és megfelelően vezényel, egy orvos aki nem vág ha kell ha nem, jó kötőszövetek (ezen segíthetsz az olajjal és a masszázzsal esetleg), komplikációmentes szülés. Sok sikert!

2022. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én rákészültem ezekkel, olajjal masszíroztam és intimtornáztam is, igyekeztem a szülésznőre is hallgatni, elég jól ment, de a legvégén már én nem is csináltam semmit, nem nyomtam, nem is akartam nyomni, mégis jött a gyerek teljesen magától, azon a ponton már nem tudtam visszafogni, és az bizony repesztett egy kicsit. Nem nagyon, azt hiszem 2 vagy 3 öltés kellett csak, de azért repedtek a dolgok. Cserébe viszont 1-2 héttel később már nem is éreztem és a 6 hetes kontrollra nem volt nyoma sem a repedésnek, nagyon szépen begyógyult. A szülés másnapjától már folytattam az intimtornát egyébként, persze csak amíg kényelmes volt, a mielőbbi gyógyulás kedvéért, és tényleg jó lett az eredmény. Szóval szerintem nem teljesen feleslegesek ezek az előkészületek, nekem első sorban a lelki felkészülésben biztosan sokat segített, de azért nem csodaszer, hogy garantálja a sikert.
2022. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a masszázst is csináltam szülés előtt 6-7 hétig és gátizom tornát is. Az olajat vittem a szülőszobára, a szülésznő a végefelé folyamatosan maszírozta vele a gátamat, betartottam amit kér (mikor nyomjak, mikor ne), mégis gátmetszés lett a vége és egy-két picike repedés is. A szobatársam semmivel nem készült, neki semmilyen sérülése nem lett...

Szóval én nem mondom, hogy felesleges, de ez valahol más szinteken dől el. :)

Egyébként én hoztam a statisztikát, mert két héttel a szülés után visszamentem az orvosomhoz (nem nála szültem) és a metszett sebem addigra teljesen összeforrt, minden varratom kipotyogott, a repedt 1-1 öltéses sebekben még benne volt és azt mondta az orvos ő egyelőre nem szedné ki, még nem szép. Éreztem is, ahogy ott matat, hogy azok még érzékenyebbek.

Egyébként én lekopogom sokkal rosszabbra számítottam gyógyulás terén. Egy kellemetlen húzódó érzés volt alul 1-2 hétig és ennyi. Nem égett, nem sebesen fájt, abszolút nem okozott gondot a mozgásban. Inkább lelkileg viselt meg az egész szülés és ami utána maradt (varratok, ömlik belőlem minden, sz*rok a kórházi higiéniás feltételek mellé, stb.) Egy raklap f*osnak éreztem magam, amíg itthon le nem tudtam zuhanyozni normálisan, tisztába tenni magam, amikor akarom, mosakodni odalent napi többször, megmosni a hajam, stb. Ez némileg off, de én így éltem meg. Ahhoz képest, hogy mindenáron elakartam kerülni a gátmetszést, éreztem, hogy mindent megtettünk a szülésznővel, hogy elkerüljük, nem sikerült és közel sem volt olyan borzasztó, mint amilyennek elképzeltem, így nem maradt rossz érzés emiatt bennem.

2022. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy fejű volt a fiam, így hiába próbálta az orvos, nem sikerült a gátvédelem.


De amennyire féltem a gátmetszéstől, hát gyakorlatilag nem is éreztem, mikor csinálták. Mikor varrtak össze, akkor esett le (amiből szintén nem sokat éreztem), hogy volt. Nekem annyira durva volt a vajúdás, meg az összes fájdalom, hogy valószínűleg mindegy volt. A seb is szépen gyógyult utána, nem volt vele gond. Furcsa elképzelni, de annyira nem izgulnék miatta legközelebb, ha kell, inkább vágjanak, csak ne legyen oxigénhiányos a babám.


Szóval nyugodtan készülhetsz, ártani nem fog, de nem biztos, hogy elkerülhető, viszont ha szükséges is, ne izgulj, nem olyan vészes.

2022. jún. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Segìtenek, plusz egy tapasztalt szuleszno, engem o olajozott kozben, 2 oltest repedtem a 2 ora kitolas alaty.
2022. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!