Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Masnak is volt szules utan...

Masnak is volt szules utan flashback-je a gyerekkorara? Ez normalis?

Figyelt kérdés

3 honapja szultem a 2. babam. Az elsonel nem tapasztaltam ilyet. Sokszor beugranak gyerekkori, fokent rossz emlekek. Pl mikor 4-5 evesen sirva mondtam anyukamnak hogy bocsanat, bocsanat, mert feltem h megver, vagy mikor fakanallal kergetett. Olyan is eszembe jutott mikor a jatszoteren mogem ult egy apuka, a nyakamba hajolt, es azt mondta h de jo kislany illatom van. Ezt kb 5 felnott hallgatta vegig es senki nem szolt egy szot se. Itt is ovis voltam meg.

Tesoim folyamatosan panaszkodnak, hogy nem volt jo gyerekkorunk, en meg nem ertettem, h miert. De most hogy ezek beugranak, kezdem oket megereteni. Egyebkent felnottkent tok jo kapcsolatom van nekem is, nekik is az anyukankkal, egyaltalan nem haragszok ra. Szerintetek ezzel a dologgal kell/erdemes kezdeni valamit?



2022. aug. 23. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ilyen.

Hát ha így foglalkoztat most és nem tudod, mit kezdj vee, akkor talán pszichológus.

2022. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem a szülés az oka. Az agyad most ért el arra a pillanatra, hogy azt mondja, hogy elég erős vagy, hogy feldolgozd a gyermekkori traumáidat, amit elnyomtál korábban.

Menj pszichoterapeutához, aki tarthat terápiát.

2022. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Nekem éppen ellenkezőleg, vannak ilyen visszaemlékezéseim szülés óta, de az összes kellemes, jó emlék jön elő inkább.
2022. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nem ilyen volt, de hasonlóan döbbenetes, és régi dolog.


Egész gyerekkoromat végigkísérte egy láz álom, ami nekem rémálom volt, sokszor lázas állapotban, vagy félálomban jött elő azért hívtuk így, de utána mindig sírtam, féltem. Nem álom volt hanem egy kép és érzet, hogy egy egyre jobban fényesedő csőben vagyok ami forog körülöttem, és nem férek el, és félek kijutni onnan.


Teljesen elfelejtettem ezt felnőtt koromra és szülés utáni éjjel esett le hogy a saját születés élményem volt ez. A hideg is kirázott amikor erre rájöttem, nagyon döbbenetes és megnyugtató is volt egyszerre. Rájöttem h a fiam is félhetett közben és ezzel a tudattal még jobban próbáltam biztonságossá tenni neki az első napokat, azzal hogy nem stresszelek azon h jól csinálok e dolgokat.

2022. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szülés óta nekem is folyton eszembe jutnak ilyen rossz emlékek. Pl hogy úgy megvert apám 3 évesen, hogy ott maradt a tenyere nyoma. A saját fiam iránt érzett szeretetem, kötődésem felerősíti annak az emlékét, hogy én mennyire nem éreztem magam szeretve gyerekként...
2022. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egesz szules elotti eletem flash back-kent jon elo,mivel mar hazajovetelkor ugy ereztem,hogy a szules elotti ido,pl egy honappal vagy 2 hettel elotte olyan tavoli,mintha legalabb 60 eve lett volna. 😅 egyebkent sajnalom... Szerintem sem a szulessel fugg ossze, de egy pszichologust keress fel mindenkepp... Nekem is vannak traumaim gyerekkorombol,en is hamarosan elkezdek szakemberhez jarni.
2022. aug. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!