Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kérdezte meg a terapeutá...

Miért kérdezte meg a terapeutám, hogy felizgulok a verésre?

Figyelt kérdés
Az apukám kiskoromba vert és azóta rémálmaim meg flashbackjaim vannak tőle. Ezért járok terápiára és akkor kérdezte meg a fentit. Nem értem, hogy az emlékekkel küzdés közben, hogyan lehetne felizgulni, mire gondolhatott?

2022. aug. 10. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Talán arra gondolt hogy szexuális vonzalmat érzel apád iránt.
2022. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy miért nem kérdel rá ilyenkor, ha valami ennyire érdekel?
2022. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az agyam eldobom… nem. Nem vagyok aberrált.


Váltsak szakembert?

2022. aug. 10. 13:42
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem kaptam választ, hiába kiakadtam már akkor a kérdésen.
2022. aug. 10. 13:43
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Válts át inkább szakemberre minthogy ilyen bugrisokhoz járj a semmiért.

Az "orvos" nevét lehet tudni?

2022. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
A gyermekkori élmények fontos szerepet játszanak a későbbi szexuális fejlődésben, lányok esetében nagyon mély nyomot hagyhat az apa személyisége. Nem, egyáltalán nem gyanúsított meg téged aberrációval, sem azzal, hogy konkrétan őiránta éreznél vágyat. Ez egy természetes dolog, még traumák nélküli embereknél is. A te esetedben, ilyen múlttal igenis fontos ez a kérdés a terápiához, hogy a jelen szexuális vágyaidban megjelenik-e az alárendeltség, bántalmazottság. Ne válts szakembert.
2022. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
22%

Én mondjuk kapásból visszakérdeztem volna, hogy mire gondol és mire alapozza?


Szerintem keress egy normális szakembert, aki segíteni is tud, nem csak megalázni.

2022. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
akik nem értenek hozzá, ne osztogassanak már tanácsot. nem megalázni akarta, teljesen adekvát kérdés.
2022. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

A 6-os nagyon jól leírta. Ne aggódj nem gyanúsított meg a pszichológus azzal, hogy apád iránt érzel vonzalmat, egyáltalán nem utalt erre a kérdése. :D Gondolj erre úgy, hogy akinek egy egészséges apakép jutott gyerekként, ők ugyanazt a viselkedésminta iránt éreznek egy ilyen biztonságos kötődést, vonzalmat. A te esetedben meg egy bizonytalan kötődés társult az apaképhez és a viselkedéshez, aki abúzált, és ugyanazt a kapcsolatot nem is hogy keresed, de nem utasítod el ösztönösen, mert neked ez volt a normális.

Egyébként nincs azzal se gond, ha felizgat, ha vernek. :D Ezt egy egészséges kapcsolatban szexben meg lehet élni normális keretek között, úgy hogy bízol a másikban. Sokan vannak így, ehhez nem kell betegnek lenni.

2022. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Hülyén hangzik, de az ilyesfajta traumák valóban komoly változásokat hoznak. A tudatunk sokféleképpen dolgozhat fel egy ilyen sokkhatást, gyakori jelenség hogy az áldozat vagy egy életre megundorodik a bántalmazójához hasonló férfiaktól — vagy éppen hogy "megfordul a dolog", és közömbösíteni akarja a tudat a hatást azzal, hogy az átélt borzalmakat pozitív irányba igyekszik alakítani, amivel az áldozat éppen hogy vonzónak, pozitívnak kezdi látni a bántalmazóéhoz hasonló viselkedésmintákat -és személyiségjegyeket.


Így bármilyen bunkón és ostobán hangozhatott a terapeuta ezen kérdése, de teljesen érthetőek és szükségesek voltak ebben a helyzetben.

2022. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!