Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mikor állhatok...

Majchy kérdése:

Császár után mikor állhatok munkába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 hete császármettszéssel halva született a kisbabám. A főnököm állandóan hívogat, mikor térek vissza dolgozni. Eladó-pénztáros a munkaköröm, sokat kell emelni, futás az egész munkanap.

Ha volt valaki hasonló helyzetben, mikor tért vissza dolgozni?



2022. aug. 30. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a veszteséged.

Hivatalosan szerintem 6 hét, mint hasi műtét. Nem hivatalosan pedig, amikor lelkileg és fizikailag készen állsz erre.

2022. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj de ilyen helyre nem mennék vissza dolgozni ha nem lenne létkérdés. Majd visszamész ha kész vagy rá.

Nekem "csak" a nagymamám halt meg, igaz Ő nevelt fel mert szüleim nagyon korán meghaltak de az akkori főnököm azt mondta akkor menjek amikor úgy érzem kész vagyok rá. Pedig elég nehéz volt a helyettesítés mert egyedül dolgoztam abban a munkakörben ráadásul 2 hónapja dolgoztam ott még próbaidőn.


A főnököd egy igaz gyökér egy ilyen szituációban.

2022. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Részvétem!

Muszáj visszamenned ide? Nagy rohadék lehet a főnököd.

2022. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén sajnálom a veszteséged.


Én úgy tudom, hogy ilyen esetben is jár a szülési szabadság, és ha amúgy jogosult lennél rá, akkor akár a CSED is, ami 24 hét. De ilyen helyre lehet, akkor se mennék vissza, ha nem lennék jogosult ennyi időre menni szabira, mert ennyire érzéketlen főnököt az ellenségemnek sem kívánnék, nemhogy egy ilyen traumán átesett anyukának.

2022. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Nagy köcsög a főnököd, itt másodlagos a fizikai felépülés... Sok erőt kívánok neked/nektek.
2022. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a főnök emberből van egyáltalán?

Szerintem addig maradj táppénzen, amíg szükségét látod. Nem csak fizikailag, lelkileg.

De ide nem biztos, hogy vissza kéne menni. Ahol ilyen a hozzáállás, kétlem, hogy kímélnének téged vagy empatikusan állnának hozzád, márpedig erre szükséged van.

2022. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!