Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig normális hagyni vajúdni...

Meddig normális hagyni vajúdni valakit?

Figyelt kérdés

12 órát vajúdtam, azt tudom, hogy valaki ennél is többet, viszont meglepve olvasom meg hallom, hogy valakit már pár óra nem tágulás után megcsászároztak.

Ez orvos függő lenne?


2022. aug. 30. 18:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, orvos/kórház függő. Én Győrben szültem, 26 órát vajúdtam, és más beszámolók alapján is azt mondanám, hogy itt tényleg csak akkor császároznak, ha muszáj.
2022. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a megyei kórházban 8 óra után benne van a pakliban persze a komoly vajúdást nézve. Ha jól emlékszem 12 óra után protokoll a császár.
2022. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

WHO ajánlás 72 óra

Magyarországon harmada sem. 😏

2022. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Olyat is hallottam, vagyis innen ebből a kórházból, hogy akinél lehetőség van a sima szülésre (nincs semmi komolyabb komplikáció), azt mindenképp megszülesztik normál úton, mivel annyi a fizetett császár még mindig, hogy így javítják a statisztikát.


Pl az egyik szobatársam is fizetett az orvosnak.

Csak azért elég álszent volt a szülésznőtől, mikor óriási kínok közepette könyörögtem fájdalomcsillapítóért (nem kaptam), illetve császárért, hogyan azt mondta, ha nincs indok, akkor senkit nem császároznak meg csak úgy. Holott az osztályon kb 80 % csm volt az arány. Ennyi komplikáció meg kizárt, hogy volt.

Főleg, hogy valaki fel is vállalta, hogy félt a hüvelyi szüléstől, ezért intézte el.

Amivel nincs gond, csak mikor már a vegkimerülés határán van az ember, attól meg megtagadják.

2022. aug. 30. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem attól is függ, mennyit tágultál.. ha vajúdsz 12 órát, és egy centi sincs, nem hiszem, hogy tovább hagynak szenvedni. Ha 12 óra tágulásnál már 2,5 centi van, akkor az már jobb, még látnak lehetőséget.
2022. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
21 óràt vajúdtam Szombathelyen. Fájások voltak, de nem tágultam…
2022. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Azért ez elég sok mindentől függ. Tankönyv szerint első szülésnek 12 óra teljesen normális, és a könyv a rendszeres, 5 perces kontrakcióktól veszi, nem az óránként 3 fájástól.

Nyilván nem mindegy, hogy halad-e a szülés vagy sem. Ha mondjuk 5 óráig semmi változás nincs kielégítő fájástevékenység ellenére, akkor felesleges 12 órát várni felesleges, de ha halad, akkor simán lehet várni, ha a magzati állapot engedi.

2022. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

AZ is elég tág fogalom, ki mikortól számítja a vajúdást, van, aki bemegy, amikor fél óránként van egy-egy fájás, más meg 5 perces fájásokkal még gondolkodik.

Emellett, ha egyértelmü, hogy nem lesz belöle sima szülés, akkor nem várnak, ha meg jó esélye van, akkor kivárják, mert sokkal kisebb a komplikáció, mint császárnál.

2022. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Orvos-, kórház- ès országfüggő. Ha az anyának és a gyereknek nincs baja (pl. láz, leeső szìvhang, stb.) és a magzatvìz sem folyt el, akkor nincs ok időkorlát szabására. Elment magzatvìzzel Magyarorszàgon 12 òràt hagynak max., Angliában 24 òra utàn ajànlanak először indìtàst. Èn 89 òràval a magzatvìz elfolyàsa utàn szültem egészsèges gyereket, pàr karcolàssal megúsztam a szülèst.
2022. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
A legtöbb hüvelyi szülésnél eljön az a pont, amikor az anya már nagyon ki van merülve, elviselhetetlen fájdalmai vannak és abba akarja hagyni az egészet. Ilyenkor szokás császárért kiáltani. Ez általában a tágulási szakasz vége felé szokott eljönni. Ilyenkor valóban indokolatlan a császár. Ilyenkor kell egy jó dúla, aki elmagyarázza a kismamának, hogy minden rendben van, még egy kicsit kell kitartani és megszületik a baba. A gyógyszeres fájdalomcsillapítás sem jó ötlet, mert pont a kitolásra tompulna le a kismama. Ilyenkor egy dolgot kell csinálni: megnyugtatni a kismamát, hogy rendben van minden, jól csinálja, meg tudja szülni a babát. Nálad ez vagy elmaradt, vagy már nem fogtad fel. (Ami szintén töknormális, ugyanis ilyenkor egy módosult tudatállapotba kerülnek a kismamák. Teljesen oké, ha nem fogod fel, amit beszélnek hozzád)
2022. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!