Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Menni ideig szültetek? Illetve...

Menni ideig szültetek? Illetve ha szültetek melyik kórházban történt? (Helyileg) Gátmetszés varrás mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Plusz olvastam olyat hogy volt aki belülről repedt.. ezt mégis hogy? És azt hogy varrják össze? Mennyire faj ez az egész? Hamarosan én is soron leszek és szeretnék pár tapasztalatot olvasni. Hány óra alatt lett meg nektek a baba? Utána milyen volt az első együttlét a párotokkal? Fájdalmas vagy ugyanaz az érzés? Bocsi a sok kérdésért. Válaszokat előre köszönöm

25/N



2022. szept. 10. 19:11
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Egy gyermekem van, Pécsett szültem. Az első fájást éjjel éreztem, 00:46-kor, a gyermek 08.55-kor jött a világra, tehát kb "8 óráig szültem" (fura a kérdés megfogalmazás, fura a válasz is :D ). Gátmetszést nem éreztem, a varrás nagyon fájt, olyan érzés volt végig, mintha a fenekemet varrnák össze. Kb 40 percen keresztül varrtak, pedig nem volt nagy vágás.


Mennyire fáj ez az egész: teljesen szubjektív. Nekem amíg ép volt a magzatburok, addig elviselhető volt, nekem burokrepesztésem volt kb fél 7-kor már a kórházban. Utána egy fájásom volt, mielőtt hatott volna az epi, hát az már nem volt piskóta... A kitolás fájdalmas eléggé, meg tényleg a varrás volt pokoli, de visszagondolva 1+ év távlatából már nem annyira szörnyű.


Az első együttlét a párommal szintén pokolian fájt, és hosszú idő volt, mire újra tudtam én is élvezni.

2022. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első egyereknél reggel 9 körül jött az első fájás. Két percesekkel értünk a kórházba. Eddig teljesen elviselhető volt az egész. 15.50-kor burkot repesztettek és kaptam oxit. Tíz perc múlva kezdődött a durva rész. 3/4 óra pokoli fájdalom után a 10 perces kitolási szakasz maga volt a megváltás. Mivel hirtelen és gyorsan történ minden az oxi miatt teljesen kontrolálatlan volt az egész, és még nem ártott volna tágulnom is egy kicsit, mielőtt nyomok. Végig repedtem belül. Gátmetszés is volt. Utána a varrás már nem fájt, kaptam érzéstelenítőt. Belül felszívódó varratok voltak amik pár hét alatt kiestek. Ülni nem tudtam rendesen kb 2 hétig. Az első együtt lét a belső varrás miatt kicsit kellemetlen volt, de hamar vissza állt minden a régibe.


A második szülesem klasszi sokkal jobb volt. Már bent feküdtem a korházban túlhordás miatt. Reggel 9 körül jött 1-2 fájás, 9.30-kor burkot repesztettek, oxit nem kaptam. Fokozatosan erősödtek a fájások, szépen tágultam. Tudtam kontrollálni a dolgokat, addig nem nyomtam amíg teljesen ki nem tágultam, pedig már nagyon jöttek a tolófajások. 11.30-ra meg is lett a pici, szóval 2 óra volt a burokrepesztés után. Nem repedtem belül és a gátvédelem is félig-meddig sikeres volt. Csak pici repedés lett, amit fél perc alatt összeöltöttek érzéstelenítő nélkül. Szülés után már törökülésben ültem az ágyon, kb semmi bajom nem volt csak a medencém fájt. Az első együttlétről még nem tudok nyilatkozni, mert még 1 hét van a 6 hetes kontrollig.

Vácon szültem mind 2x.

2022. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hajnali fél 3-kor folyt el a magzatvizem, mikor beértünk a kórházba (6-kor), elmúltak a fájások és csak később indultak újra. Másnap hajnali 5 után született meg a legényke, 2 óra volt a kitolás, de abból nem sokra emlékszem, teljesen hulla voltam, gépiesen nyomtam, amikor kellett. Utána a varrásra igen, az elég kellemetlen volt: nem volt gátmetszés, de a hüvelyem repedt, lehet, az volt a gond, hogy addigra már több, mint egy napja elfolyt a magzatvizem. A varrásban az is szívás, hogy az ember meglátja a babát, megörül, hogy végre vége a szenvedésnek, erre elkezdik stoppolni (a nagyon pecheseknél küret is van). Bp-en a Szent Imrében szültem.

Amit eltoltam, hogy az első héten nem voltam nyugiban és amint részben lementek alant a duzzanatok, a varratok vége kidörzsölte a hüvelyemet és eltartott pár hétig, amíg kipotyogtak. De ha nem felszívódóval csinálják a gátmetszés után, azt úgyis kiszedik.

Utána egy jó pár hónapig igen kellemetlen volt a házasélet (a síkosító valamennyit segített), most, másfél évvel utána viszont jobb, mint szülés előtt.

2022. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés a 3-ashoz: oxitocint csak a kitolás közepén kaptam, akkor már nem éreztem, hogy jobban fájna (a tesómat indították, az oxi rátett pár lapáttal). Gátmetszés nem volt, így nyugodtan tudtam ülni, mozogni stb. szülés után.
2022. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szombat hajnalban 5-kor ment el a magzatvizem, kedd este 10:05-kor született meg a gyerekem. Kedd dèlutàn 3:30 körül kaptam oxytocint, addig enyhe fàjàsaim voltak csak. Az oxys vajúdàs borzalmas volt. Addig jòl elvoltam. A kitolàs nem nagyon fàjt. Az első együttlètnèl éreztem, hogy tàgabb vagyok, aztàn visszaedződtek az izmaim. Gàtmetszésem nem volt szerencsère.
2022. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hajnali 4 körül éreztem az első összehúzódásokat, fél 8-kor született, így kb 3.5 óra volt. Tervezetten otthon szültem. Nem volt gátrepedésem, egy nagyon enyhe felszíni sérülés volt, de nem éreztem belőle semmit, nem csináltak vele semmit. Utána sem éreztem.
2022. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Hétfő hajnali 3kor elfolyt a magzatvíz. Gyors zuhany, kocsiba be, kb 15percre van a kórház. Fájás semmi, méhszáj totál zárva. Kaptam méhszáj érlelő zselét illetve oxit is kötöttek. Olyan 6 óra fele már érezhető fájásaim voltak, áttoltak a szülőszobába. Kitolási szakasz nem volt sok, max egy fél óra mert leesett a baba szívhangja és vákuumoztak, elfáradtam és nem volt annyi erőm nyomni, illetve a fájdalom miatt totál elvesztettem a kontrollt, azt se tudtam hova mikor mennyit nyomjak, csak azt akartam, hogy vége legyen. Gátmetszés volt, szerintem annak a varrása rosszabb volt mint a szülés, szerencsére nem kellett sokat varrni.

Az első együttlét nem volt fájdalmas, inkább húzódott, kellemetlen volt de lassan, nem sietve elértük a célt.

2022. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. 11re lett meg a baba

Az kimaradt

2022. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hajnal ötkor jött az első fájás de nagyon kis gyenge volt, jóslónak hittem és visszaaludtam. Ugyan ilyen gyengén de rendszeres 10 percenként tartott délig, aztán elmentem vettem egy melegzuhanyt vagy elmúlik vagy beerősödik alapon. Utóbbi lett, de még akkor is annyira hihetetlen volt hogy még mindig vártam, rendeltem 2 pizzát, amiből persze aztán már nem ettem. 5 perces fájásokkal akartam indulni, vettem is a cipőm majd elkapott a hasmenés egy laza órára, aztán mire fel tudtam állni a wc-ről már 3 percesek voltak. 16.30ra értünk a kórházba, ( 5 ujjnyira nyitva voltam) már akkor sem volt piskóta a dolog de még bírtam menni stb. Aztán jött a burokrepesztés mert csak nem akart magától, na onnantól indult a buli igazán, nem is tudom ez hánykor volt. A végén kértem fájdalomcsillapítót amikor már meg akartam halni, ez este 8 körül volt majd jött a szülésznő, megvizsgált és közölte hogy arra már nincs idő, kezdhetek nyomni. 20.14-re volt kint a kisfiam aki nagyon vigyázott rám, nem repedtem, nem szakadtam, nem kellett gátmetszés sem, sikerült gátvédelemmel szülni. (Róbert kórház) Nekem fantasztikus élményként maradt meg.

Utána éjjel azért az első méhösszehúzódás rendesen besz.ratott, arról valamiért senki nem szólt :D


Az első együttlét nem fájt pedig nagyon paráztam, kicsit érzékenyebb volt odalent, de semmi extra. Párom szerint is ugyan olyan volt.

2022. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem.


Elsőnél este 7kor burkot repesztettek. Onnantól oxitoicinnal nyomattak. Az pokol volt. Hajnali 2re lett meg a fiam. Addig végig pokoli fájdalmakkal, halucinációval. Ez mind az oxitocin miatt. Pokoli 7 ora volt.

Vágtak, repedtem. Ezt már meg sem éreztem. A varrás sem volt semmi ahhoz képest. A repedés az, hogy a méhfal sérül. Nekem ott is varrták. Komplett matyó hímzést kaptam.


Mégis másnap úgy sétálgattam, mintha semmi nem történt volna.

Az első szex 6 hét után jobb volt mint szülés elött kb.



2. Szülésnél itthon kezdődtek a fájások olyan hajnali 2 fele. Reggel 6kor mondtam azt, hogy induljunk. De még azt is simán elviseltem.

Reggel 9re lett meg a lányunk. Az utolsó óra volt ami nagyon fájt.

Nem vágtak, nem repedtem. Viszont olyan aranyerem lett, fél évig ülni nem tudtam. Méhsüllyedésem, hüvelysérvem.

Kellett egy jó fél év mire helyre jött minden. Addig a szex is kellemetlen volt.

2022. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!