Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés a szülés?

Milyen érzés a szülés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még várandós, de nagyon érdekel a téma. Nekem a szűzesség elvesztése nagyon fájt, hányszorosa annak a fájdalomnak?

2022. szept. 11. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Sokszorosa. Hogx 10 vagy millió, az a fájdalomküszöbödtől füg g, azt meg mi nem ismerhetjük.

Milyen érzés? Majd megtudod. De mindenkinek más.

Kb. mintha egy valon születettnek kellene elmagyarázni a kék szímt.

2022. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Nekem viszonylag erős a fájdalomküszöböm, de azt hittem belehalok. Lehetetlen elmagyarázni, nem lehet mihez hasonlítani, az eleje még olyan mint egy nagyon erős menstruációs görcs de aztán már átmegy valami sokkal fájdalmasabba.

A kitolás része már megváltás a vajúdáshoz képest, de egyébként amikor benne vagy annyira sodródsz az árral, hogy természetesnek tűnik a dolog.

Én kértem fájdalomcsillapítót de nem volt már rá idő, úgyhogy nem kaptam, kezdhettem nyomni. Úgyhogy amikor azt érzi az ember, hogy a következő fájás a már bele fog halni tutira az akkor már a vége :D

2022. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

En 2x szültem

Semmihez nem tudom hasonlítani. Konkrétan mind a 2x az életemért könyörögtem.

2022. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A szüzesség elvesztése nem fájt, nem szoktak fájdalmaim lenni menstruációkor sem, de nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, egy gyantázással ki lehetne végezni szerintem 😅

A szülések, hát, az a legjobb, ha az ember a legeslegrosszabbra számít, max esetleg pozitívan csalódik

2022. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Hányszorosa? Nem lehet megmondani, rengetegszerese. Meg a fájdalom nagy részét nem a hüvelyemben éreztem. Csak azt tudom elmondani, hogy nekem milyen érzés volt. Nem mindenkinek ugyanolyan. Nagyon fájt a vajúdás, és az volt benne a legrosszabb, hogy órák óta szenvedtem, és mèg messze volt a vége. Kaptam oxit, utána meg már azt hittem hogy bele is halok a fájdalomba. A kitolás erős feszítő, égő érzés volt, de lópikula a vajúdáshoz képest. Engem az oxitocin traumatizált, és valószínűleg nem is lett volna rá szükség, mert nyílt a méhszáj szépen anélkül is, csak hát közeledett a műszakváltás, meg az éjszaka. Bentlétem alatt azt érzékeltem, hogy lehetőség szerint próbálják elkerülni, hogy éjszaka szülést kelljen levezetni.
2022. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Én nagyon kíváncsi leszek erre az érzésre (tudom, elég hülye megfogalmazás), mert 2 éve volt már agyműtétem, és az utána érzett fájdalmakat azóta is úgy gondolom, hogy már nem tudja semmi felülmúlni. Majd most kiderül, hogy melyik a durvább.
2022. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinek egyéni. Van aki traumát él át és még évek múlva is rosszul lesz, ha eszébe jut a fájdalom. Van akinek egy foghúzás nagyobb gondot okoz. Ezt előre lehetetlen megmondani.


Ami engem illet, én magára a fájdalomra nem emlékszem, de azt tudom, hogy akkor ott borzalmas volt és nincsen még egy dolog a világban, amihez hasonlítani tudnám. Viszont az tisztán él bennem, hogy amint kint volt a lányom, már vége volt minden fájdalomnak, mintha egy rossz ijesztő filmről kapcsoltad volna át a tv-t valami teljesen más műsorra.

2022. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

"En 2x szültem

Semmihez nem tudom hasonlítani. Konkrétan mind a 2x az életemért könyörögtem."


Haljak meg ha értem ezt...Mert az elsőre még csak-csak rá lehet fogni, hogy nem tudtad, mi vár rád (bár ezt sem értem, én már gyerekkoromban tudtam, hogy a szülés embertelen fájdalommal jár, mert anyukám elmesélte), de másodjára már pontosan tudtad és mégis bevállaltad? Miért?

2022. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is bevállalnám másodjára is, mert az eredmény a legfontosabb!

Különben meg minden szülés más, lehet előzőleg egy napig vajúdik valaki, következőnél meg pár óra alatt kint van.

Nem úgy kell nekiindulni, hogy jajj én ezt nem tudom megcsinálni, mert minden nő képes rá.

2022. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fájt a szüzességem elvesztése, a menstruációim sem szoktak fájdalommal járni, így nehéz viszonyítási alapot mondanom. Sosem volt semmilyen komolyabb sérülésem, csonttörésem, gyulladt fogam, vesekövem, mittudomén, szóval ha azt mondom, hogy életem legnagyobb fájdalma volt, azzal sem mondok sokat, mert hát egy bokaficamhoz képest azért nem nehéz fájdalmasabb dolgot összehozni :D

Először olyan volt, mint egy fájdalmas hascsikarás. Aztán valahogy ez mélyült el és erősödött. Nagyon fájt, de nem mondanám, hogy kibírhatatlan lett volna, pedig nem vettem igénybe semmilyen fájdalomcsillapító eszközt (mondjuk oxitocint se kaptam, szerencsére békén hagytak szenvedni). Nem volt egy kéjutazás, de lazán teljesíthető volt, mostanra a konkrét érzést el is felejtettem, emlékszem, hogy ott és akkor rossz volt, de közvetlenül utána is már egyből azt mondtam a férjemnek, hogy ezt simán újra tudnám csinálni bármikor. Izomlázam lett utána, meg aranyerem, attól szenvedtem egy kicsit utólag, de azért ez talán nem a világ vége.


Mindenki másképp éli meg. Mindenkinek más élmény. Ezt ha kíváncsi vagy rá, át kell élni, mert máskülönben nem tudja neked senki sem átadni leírásokból, élménybeszámolókból, hogy milyen. Fáj, annyi biztos, szerintem nincs olyan nő, aki tényleg mindenféle fájdalom nélkül hozza világra a gyerekét, legfeljebb technikákat tud elsajátítani vagy igénybe veszi az adott kórház által nyújtott fájdalomcsillapító eszközöket (kéjgáz, ilyen-olyan szurik, epidurális, akármi), hogy enyhítse az érzést. De attól az még fáj. És nagyon. A szüzesség elvesztése az semmi ahhoz képest, még ha az fájt is. Az csak egy kis lokális feszítés, de mire a baba már a hüvelybe (vagy hát, szülőcsatornába, akkor már) ér, addigra a fájdalom olyan jó 99%-án túl vagy, a kitolás az már a legvége az egésznek, igazából a szülésben a vajúdás, a tágulás folyamata a megterhelő, ez tart sok-sok óráig (kinek mennyi, ugye), ez az, ami igazán fáj, kinyomni a gyereket már ahhoz képest szinte semmiség.

2022. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!