Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma sajnos indítják a szüléseme...

Ma sajnos indítják a szülésemet. Mit érdemes előtte megcsinálni? Lehet készülni?

Figyelt kérdés
Annyi jutott eszembe, hogy megborotválkozzak előtte.

2022. szept. 12. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Ne egyél. Indításból akár császár is lehet szóval jobb ha nem rszel előtte. Viszont az is lehet hogy semmi nem történik. Ha szükséges ők meg fognak borotválni.
2022. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Mindenképpen moss hajat, mert utána lehet, hogy nem lesz erőd egy hétig se. Mikor beindultak a fájások nálam, és sejtettem, hogy szülés lesz, indultam hajat mosni, és milyen jól tettem :D Meg szedd rendbe az arcod, ha szoktad (szemöldök, bajusz), mert a kórházban nem biztos, hogy lesz rá idő, energia, vagy olyan tükör, ahol meg lehet oldani. Ja, és csinálj egy fotót az utolsó terhes napról! Én sajnálom, hogy nincs egy rendes kép rólam szülés előttről, akkor valahogy nem jutott eszembe. Sok boldogságot nektek!
2022. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Az első hülyeséget ír, egyél nyugodtan valami könnyűt, ha nem mondta az orvos kifejezetten, hogy ne. Mire beindítják a szülést, csomó idő eltelik, ott fogsz vajúdni órákon át, éhesen, energia nélkül, ennél rosszabb nincs. A fájások alatt meg valószínűleg nem éhes leszel, csak szomjas. Ha véletlenül úgy alakul, hogy császár lesz, addigra meg kiürül a gyomrodból, amit megettél. Mikor beindultak a fájások este, én is vacsoráztam gyorsan, aztán hajnalban lett meg a lányom.
2022. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, jogod van visszautasítani a szülésindítást. Miért akarnak indítani?

1esnek a felvetése érdekes. Nekem pont az ellenkezőjét mondták a szülésznők. Azt mondták, egyek, mert szükségem lesz az erőmre. Vajúdás közben is hozták nekem a reggelit, ebédet, vacsorát. De nálunk 4 napot adnak a vajúdásra. Ha nálatok 12 óra a protokoll, akkor tényleg ne egyél.

Amúgy pihenj, mert nehéz órák várnak rád. Próbálj megnyugodni. Ha elkerülhetetlen az indítás, mert gubanc van odabent, akkor próbáld úgy felfogni, hogy hamarosan találkozol a kisbabáddal, akit annyira vársz.

2022. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Első, vegülis minden szülésből lehet császár, próbálok nem ebből kiindulni (bár gondolom, hogy így még nagyobb ennek az esélye). Tudom, megborotválnak, ezt próbálom elkerülni, nem lenne komfortos.

Második, köszi. Kiszedem a szemöldököm.

Várom még a tippeket!

2022. szept. 12. 13:32
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Mivel nem biztos, hogy utána lesz időd rá, így tedd rendbe magad nyugodtan. Én szívesebben vagyok mások előtt kicsit szebben (frissen mosott haj, megborotválkozva stb).


Nyugodtan egyél emellett, mivel ha nem eszel, akkor nem lesz erőd a szülésnél és 100%, hogy akkor császár a vége.


Nézd át még egyszer a táskát. A szülőszobás táskában legyen nasi, víz, szőlőcukor. Plusz a kihagyhatatlanok a másik táskából szerintem: vastag zokni (nagyon fáztam szülés után) és füldugó (ha túl zajos a szobatárs vagy a babája sírós, akkor sokat tud segíteni).


Csinálj egy fotót. Na meg drukkolunk. ❤️

2022. szept. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4., 40+2 hetes vagyok, és kevés a magzatvíz, gondolok elszivárgott.

Szerintem nem lenne semmi baj, ha várnék 1-2 napot, sőt nagy eséllyel beindulna magától, de nem nagyon merem megcsinálni, mert félek, hogy mikor bemegyek, rosszul fognak velem bánni emiatt.

Nem tudom mennyit várnak, azt tudom, hogy este ballon felhelyeznek, reggel ha nincs görcs akkor burokrepesztés, végső esetben oxitocin.

De hogy mennyi idő van... fogalmam sincs. Egyelőre nem akarok császárban gondolkozni.

2022. szept. 12. 13:35
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Áh, értem. Kevés magzatvízzel valóban nem jó ötlet tovább vinni a terhességet. Pihenj, próbálj ellazulni, meditálj. Engedd át magad a folyamatnak, engedd el az előzetes terveidet. Rendben lesz minden, majd meglátod. (4es voltam)
2022. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
1 vagyok. Nekem nővér mondta h ne egyek mert az indításból császár lehet. Nem bántam meg. Ahogy megkaptam az oxit majdnem egyből vittek a műtőbe. Semmi bajom nem volt. Másnap w császáros volt. 1 indításból 1 pedig természetesen indult. Mind a ketten ettek. Hánytak, remegtek
2022. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

#9 Gondolom ez is egyedi, és akár szülésenként változhat, hogy melyik a jobb: enni vagy nem enni. Egyikünknek ezt tanácsolják, másikunknak azt. És mind a két tanácsban van ráció.

Engem a második szülés után kellett újraoperálni. Már megreggeliztem, amikor kiderült, hogy nagy a baj és sürgős a műtét. Kaptam valami lötyit, ami abban segített, hogy ne hányjak. Szóval elvileg van megoldás erre a helyzetre is.

2022. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!