Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tudok a Szent Imre...

Hogy tudok a Szent Imre Kórházban szülni, ha nem oda tartozom területileg?

Figyelt kérdés

Sajnos az Uzsokiba kellene mennem lakcím szerint, de nagyon rossz statisztikákat olvastam róla. Van lehetőségem a Szent Imrébe menni?

A terhesgondozást igyekszem magánban intézni (kivéve a kombinált genetikai vizsgálatot, azt nem szeretném kifizetni), az orvos nem tartozik a fentiek közül egyik kórházhoz sem. Mit tudok tenni?



2022. szept. 15. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy állítasz oda hogy már félig kint van a baba nem küldhetnek el
2022. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Megpróbálhatsz külön engedélyt kérni, bár ez az indok, hogy ott rosszabb a statisztika szerintem kevés lesz.
2022. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mióta ez a rezsi mizéria van már nem nagyon adnak befogadó nyilatkozatot.
2022. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

[link]


A Szent Imrében sincs jobb helyzet...

2022. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Leginkább sehogy sajnos. Én benne vagyok az ottani szülős csoportban, nagyon sokan mennének oda, de iszonyat szigorítottak, és még fognak is. Nekem abba is belekötöttek, hogy hiába volt évek óta 11. kerületi lakcímem, igazából nem ott laktam, ami látszott a védőnő pecsétjén. Mondták hogy akkor menjek abba a kórházba ahol valójában lakom. De kivertem a balhét, hogy a rendes lakcímemre nem tudok bejelentkezni, tehát hivatalosan semmi nem köt oda, úgyhogy ott nem fognak engem ellátni. Az Imrének viszont kötelező. Húzogatták a szájukat.

1. de, ha nincs épp szabad orvos, akkor tovább küldik, mert nem tudnak ők sem a fenekükből kirántani egyet. Mentővel simán odaér másik kórházba 10 percen belül, Bp-en azért van egy pár.

Amúgy meg igen, jelenleg az Imre is leállt pár napra. Ki tudja mi lesz még itt.

2022. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Válassz egy Szent Imrés dokit magánnak, akkor engedik. Szülésznőt akartam fogadni a terhességem elején, én se vagyok 11. kerületi, és ő mondta hogy akkor tud fogadni hogyha a magán kezelésekre egy Imrés dokihoz járok. De mivel a terhességem közepén voltam, nem akartam átmenni így én lemondtam róla, de ez biztos megoldás hogy ott tudj szülni :)
2022. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
6-os vagyok :) visszaolvasva hülyén hangzik a terhességem elején-közepén dolog, szóval 16 hetes voltam, és a 20. héten kellett volna mennem dokihoz, szóval így az elején, de mégis a közepén😅
2022. szept. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5ös, ha kint van félig a baba akkor már nincs 10 perc mentővel átérni..mire elsétál a mentőig megszül (1es voltam)
2022. szept. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ok, nyilván ha konkrétan tényleg egy kilógó babafejjel a lába között megy oda, akkor megszüleszti max egy nővérke vagy ilyesmi (bár akkor már az otthoni szülésnek több értelme lenne, mint ilyen állapotban még kórhába menni). De Bp legleterheltebb kórházáról beszélünk, mindenki ide próbál bejutni. Én nem rizikóznék ezzel a kérdező helyében, hogy befogadó nyilatkozat nélkül csak úgy odaállítsak. Mondom, engem is tovább akartak küldeni. Helyi lakcímmel.
2022. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9es igazad van, én se állítanék oda ha nem oda tartozom, nem hiányzik senkinek hogy elküldjék.
2022. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!