Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor beindultak a fájásaitok...

Amikor beindultak a fájásaitok, akkor adtatok ki hangokat, vagy csendben tűrtétek?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy amikor igazán fáj, nem bírok majd uralkodni magamon, és hangos leszek. Nehezen bírom a fájdalmat, de utána nem szeretném szégyelni magam. Ti hogy voltatok ezzel? Sok kismama kiabált, amikor Ti szültetek? Hogy jobb?
2010. szept. 26. 09:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírtam ki h ne adjak ki hangot amikor fájásaim voltak. Nagyon fájt, de nem szégyenlem, hisz nincs mit szégyellni. De majd meglátod te is. 2 hónapos baba anyukája. Könnyű szülést
2010. szept. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en meg csak az elsot varom, 35 hetes vagyok. 2 hete folyamatosan fajo testben elek, az ujjaim es a kezem tropa. Alig tudok menni....stb.

En bizony el-el jajditom magam. Nem akarok fajdalom csillapitot bevenni, pedig a doki ajanlotta. En azt mondom add le a faradt gozt. Ami ugysem ordibalast jelent! De megkonnyebbulsz!

2010. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
hajjaj, miután az oxitocin beindította a vajúdást, én bizony ordítottam, mint a vadszamár.
2010. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kiabáltam.Igyekeztem a légzésre figyelni.Azt mondja a férjem, hogy amikor már összefolytak a fájások, akkor is csak halkan jajgattam, mint Malacka.:)Én erre nem emlékszem, csak arra, hogy azt hittem két darabra szakadok rögtön.

Mellettem aki vajúdott, ő sem kiabált, viszont olyan hangosan fújtatott, hogy még...

2010. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kiabáltam. Főleg amikor beindult, akkor még annyira gyenge volt, hogy először nem is gondoltam hogy az már az.

És a kórházba se hallottam egyik szülőszobából sem kiabálást. Csönd volt.

Csak akkor adtam hangot amikor már a kitolási szakasznál tartottunk. De akkor sem kiabáltam hanem nyögtem.

2010. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó 5 percig kussoltam,még meg is dicsért az orvos,hogy milyen szépen tűrök.Nade az utolsó tuti pár perc!!!!!az bizony olyan üvöltéssel telt,hogy én nem is gondoltam magamról,hogy ilyet tudok,mint egy állat! :))))

Utána bocsánatot kértem az ottlévőktől,ők meg csak mosolyogtak,hogy nincs miért,volt itt már cifrább műsor is :)

2010. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Elöszőr még birtam aztán a vége fele már egy két kiabálás elhagyta a számat! Viszont kedves kérdező ne szégyeld mert ez valoba fájdalmas dolog nyugodtan kiabáljál ha ugy tartja kedved!
2010. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ezzel ott senki nem foglalkozik. Mondjuk a kitolásnál azért célszerűbb nem nagyon kiabálni, mert akkor arra megy el az erőd, és később bukkan ki a picúr. Én nem gondolkodam ezen előre. Kértem EDA-t, a fájásokat abszolút ki lehetett bírni, nem kellett kiabálnom vagy ilyesmi. Koncentráltam a helyes légzésre .-) A kitolásnál meg olyan gyorsan történt minden, a szülésznő meg a doki csak adták az utasításokat, hogy most nyomjak, most ne, hogy vegyem a levegőt, hogy akkor meg azért nem kiabáltam :-) Szülésfelkészítő tanfolyam, és ismerősök elmesélései alapján sokkal borzalmasabbra számítottam, szóval vártam, mikor lesz nagyon durva, amikor tutira ordítani fogok, de nem lett... Csak a kezembe adták a kisfiamat :-) Könnyű és gyors szülést Neked!
2010. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
én a fájások alatt végig csendben voltam, a légzésre, lazulásra figyeltem, h kellően lazítsam magam, csukott szemmel...és nagyon jól bevált.
2010. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

Én is inkább csak nyögtem - a férjem szerint. Bezzeg a melletünk lévő helyiségben hallottam -lakatosnét- szülni: ó, hogy roh@djon meg, én még egyszer nem engedem a lábam közé, meg ilyenek cifrázva. Közben meg vonyítanak:))

A tolófájásnál már tényleg nem jó kiabálni, mert elmegy az erő.

2010. szept. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!