Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor szóltatok a szülőknek,...

Mikor szóltatok a szülőknek, h unoka "közeledik"? Mikor beindultak a fájások? Vagy mikor már megvolt a baba?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 12:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámat felhivtam hogy a szülőszobán vagyok. És amikor megszületett.


Anyósomat a férjem hivta fel a barátok csak sms-t kaptak.

2010. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
1. és 2. babánál is: kórházból hívtuk őket, már majdnem a szülés végén, mert nem akartam, hogy ott üljenek a folyosón.
2010. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
én anyum egyből felhívom majd.kitérne a hitéből,ha kihagynám.anyósom meg csak észreveszi,hogy nem vagyok itthol.
2010. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Felhívtam anyámat, anyósomat, hogy most indulunk be a kórházba, majd a férjem miután engem bevitt, elment anyukámért is, aki felváltva a férjemmel végig velem volt.
2010. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 10 perces fájásaim voltak(a kórház gyalog 7 perc) én akkor még anyukámmal skypoltam és arról beszéltünk, hogy ezek már azok a fájások. Amikor elkezdtek sűrűsödni és 4 percesek lettek, mondtam neki, hogy hívjon egy taxit mert megyek szülni. Utána szóltam a férjemnek és már mentünk is a kórházba. Mindez szombat este 10 órakor történt és hajnali 2 órakor már megvolt a babám. A többi hozzátartozót barátot amikor már megvolt a bébi.
2010. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nemrég ismerősökkel vitatkoztunk, h mikor "kell" szólni, mindenki azt mondta, h amikor indulsz be a kórházba. De én nem szeretném, ha bárki is ott ülne a folyosón órákat, napokat, ezért szívem szerint csak akkor szólnék, ha megvan a baba. A többiek szerint ez megbocsáthatatlan.
2010. dec. 15. 12:15
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak akkor szóltunk, amikor megszületett a baba. Szerintem egyáltalán nem bunkóság ha nem jelented be, hogy most indultok a szülőszobára.
2010. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én némileg ugyanúgy voltam,mint te.én már bent voltam a kórházba,és másnap császároztak volna,és meg volt beszélve h anyukám jön reggel és izgul velünk együtt.Ám a babó megelőzött,és éjfélkor elfolyt a magzatvíz,műtöttek rögtön,fél 3 ra megvoltak(ikrek).Anyukámnak férjem szólt,5 óra körül,nem akartuk h felébredjen az éjszaka közepén,és otthon aggódjon,ő nagyon ilyen tipus.Aztán én is felhívtam őt 5 kor,sírtunk együtt a telefonba,rögtön vonatra ült még hajnalban,és jött hozzám.Egy percig nem bántam meg h így alakult,sok felesleges izgalomtól kíméltem meg őt.Te tudod,ismered a szüleid,hogy hogyan vennék ha nem szólnál nekik.De egyáltalán nem tartom megbocsájthatatlannak.
2010. dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is akkor szóltam, amikor indultunk a kórházba. Anyukám végig velünk volt, a férjem családja külföldön él, őket hívtuk akkor is, amikor megszületett a baba.
2010. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél: mikor beértünk a kórházba és bebizonyosodott, hogy ebből szülés lesz, akkor szóltunk anyunak, hogy kezdődik. Kora délután bejött. Erről én nem tudtam, csak akkor amikor jött a szülésznő, hogy egyikünk anyukája kint ül. Jó volt tudni, hogy ott van anyu pár lépésre, ő volt az első (rajtunk kívül), aki látta a családból. Anyósomnak is szólt a férjem, ők lemondták az esti programjukat és pont akkorra értek oda, amikor már vittek minket fel az osztályra.

A másodiknál:

Anyuékat 10 perces fájásoknál szóltam, hogy jöhetnek vigyázni a nagyra. Amikor beértünk a kórházba, írtunk sms-t anyóséknak, hogy jelenleg más elfoglaltságunk van, mint elmenni hozzájuk szülinapot ünnepelni, mert új szülinap van kialakulóban. Először nem értették, de este már az új családtag szülinapját is megünnepelték.


Mivel mindkét szülés hajnali negyed 4-kor kezdődött, csak ezért nem szóltunk nekik azonnal. Megvártuk, míg mindenki felkel :)

2010. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!