Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi jelentőséget tulajdonít...

Mennyi jelentőséget tulajdonítotok a fájásmérésnek? Mi értelme? (ctg, nst) Szülés előtti ctgn mekkora fájásaitok voltak? (nekem volt 70es is. és még semmi)

Figyelt kérdés
Ha ott vagyok semmi fájás, ha hazajövök akár 25is másnap meg csak 2. Össze vissza. A fiammal szülés előtt két nappal "tök egyenes" volt, most a múlt hetin több fájás volt mint mondjuk ma, vagy épp a másikkal a szülés előtt?? Akkor minek kell? Lehet rá alapozni vmit?
2010. máj. 31. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt nem a fájásmérés a lényeg, hanem a baba szívhangja, és hogy a baba mozgása együt mozogjon a méhösszehúzdásokkal.
2010. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt kihagytam :))) Sajnos az orvosom épp akkor ment szabadságra, így nem szólt, hogy menjek... A védőnő sem mondta, így nem voltam egyszer se. Ebből nem lett semmi problémánk, a szüléskor nem is kérdezték, voltam-e. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy ne menj, ha az orvosod elküldött, menj! Itt egy jó cikk a témában: [link]
2010. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikket, nagyon kerek és nagyon szuper, minden kérdésemre választ adott a témakörben. DEJÓÓÓÓ!!! Ajánlom mindenkinek olvasásra!
2010. máj. 31. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát én teljesen feleslegesnek tartom,néha órákat ott várakoztam az nst-re a forró nyárban,inkább otthon pihentem volna helyette.Az utolsó nst előtt,már megindultak a fájásaim,mégsem mutatott semmit a gép,a dokim már haza akart küldeni a lelet alapján,erre én mondom neki,hogy már fájásaim vannak,megvizsgált és mentünk is a szülőszobára,ugyanis félig ki voltam tágulva.Bekötötték az oxitocint és másfél óra múlva megszületett a kisfiam.
2010. máj. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az utolsó nst-m a kiírt előtt két nappal volt. A fájásgörbém konkrétan egy egyenes vonal volt. Még aznap este elfolyt a magzatvizem. Fájásaim pedig másnap reggel lettek az oxitocintól :-)
2010. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok értelme van, nem is értem az egészet. A szívhang nézése az még oké, világos.

2 más városban voltam 2 szer terhes.

A fiamnál váltig bizonygatták hogy vannak már jóslóim, holott semmit se éreztem még egy kis keményedést se. A szülésznő meg hol helyreigazította a tappancsokat a pocimon, hol meg nem.

A láynomnál egyértelműen voltak görcseim, fájásaim és semmit se mutatott a gép, délelőtt 10kor is tök egyenes volt, majd 14 órakor megszületett a lányom...

Úgyhogy én egyáltalán nem alapoznék rá más helyében.

A ctg arra jó hogy látszik hogy amíg ott ülsz abban a 15 percben hogy érzi magát a baba jó e a szívműködése és kész.

2010. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vajúdás alatt többször tettek fel nst-re.volt olyan h 120-as fájásokat mutatott amit simán elviseltem,aztán volt olyan h a 35-ös fájásnál majd megbolondultam.kérdeztem is a szülésznőt h ez h lehet?annyit monott h ne törödjek azzal h mit mutat a gép.
2010. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gép azt mutatta, hogy nincs rendszeres méhösszehúzódás, de mégis megszültem fél óra múlva. Mondjuk a doki is csodálkozott. Azt mondta, hogy így nem lehet szülni. Bocsika, nekem sikerült.
2010. máj. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyik szülésemnél sem mutatott a gép semmit!


Az elsőnél nemis éreztem a fájásokat, szerencsém volt.


A másodiknál iszonyat erős fájásaim voltak, majdnem eltörtem a dokinő kezét, de helyette az ágyrács reccsent. Én bírom a fájdalmat, de amit akkor éreztem, maga volt a pokol. A gép meg semmit nem mutatott.

Méhösszehúzódásaim nem voltak, csak lent a méhszájnál éreztem rohadt erős fájdalmat, minhta csűrték-csavarták volna, mintha ki akarták volna tépni.

A dokinő és a szülésznő is csodálkozott, és ők is elintézték azzal, hogy ne nézzük a CTG fájásmérését:D

2010. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!