Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a császár a természetes...

Milyen a császár a természetes szüléshez képest és mennyire látszik meg utána a nő testén a császár?

Figyelt kérdés
2022. nov. 10. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy vágás van, de a bugyi eltakarja. Engem a felépülés része tett taccsra. Meg hogy utána 12 hétig még egy regeneráló tornán se vehetsz részt. A sima szülés után pár nappal már semmi bajom nem volt. De császár után nagyon szenvedtem.
2022. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy császárom volt, így összehasonlítási alapom nincs. De én nem éltem meg rosszul, persze szaladgálni azt nem tudtam, de én könnyen felépültem belőle. Így 4 évvel később pedig egyáltalán nem látszik már a heg.
2022. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak császárom volt, 1.5 éve pont. Engem egyáltalán nem viselt meg. A hegem mostanra már alig látszik, bőven a bugyi vonal alatt. Amit az 1 írt nem teljesen értem. Nekem a 6 hetes kontrollon jóváhagyta a dokim a szülés utáni tornát, akár kezdhettem is volna. Egyébként én 8 héttel a műtét után kezdtem.
2022. nov. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz igaz rám mint az elsőre. Annyit fűznék még hozzá hogy nekem császár után nehezebben húzódott vissza a hasam.
2022. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után pár nappal már csináltam a cs. vonalas oldal regeneráló tornáját, ami direkt a műtét utáni felépülést segíti. Jó volt, segített beindítani az emésztésem is, és a közérzetem, mobilitásom is javult tőle.

Később voltam szakembernél hegkezelésen, így a heg környéke is visszanyerte a műtét előtti állapotát, normálisan érzékelek mindent, megszűnt a letapadás, csak egy vonal emlékeztet a műtétre.

A szétnyílt hasizmommal 12 hét után mentem rtm tornára, 6 hetes kurzus volt, plusz itthoni gyakorlatok, szépen helyrejött az is.

2022. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Reagálnék. 18 éve volt az első császárom. A heg látszódott mindig, de nem csúnyán, csak egy szimpla csík a bugyi takarásában. Utána volt egy hüvelyi szülésem, ami álom volt a császár után (a felépülésre értem. Így már volt viszonyításom. Ég és föld.

3-as!

Nemrég ismét simán indultunk de komplikációk miatt megint császár lett. A doki jóváhagyta a mozgást a 6 hetes vizsgálaton. Tudta, hogy a kiírt napig mozogtam. Meg előtte világ életemben. A 6 hetes vizsgálaton is mindent rendben talált. Boldogan keresgéltem a szülés utáni regeneráló tornákat, de mindenhol elutasítottak, hogy császár után csak 12 héttel foglalkoznak velem. Az online videókban is ezt mondták el. Vagy csak rossz oldalakra kattintottam??? 🤷🏽‍♀️ De ez a hangulatomon nem segített. Így még nehezebben tudtam megbarátkozni azzal, hogy megint szétvágtak. De végül nagy keresgélések által egy helyet találtam (egy Győrhöz közeli faluban), ahol foglalkoznak korábban császárosokkal is. Nagyon sokat javított a hangulatomon is. Illetve nagyon gyorsan regenerálódtam. De Győr eléggé maradi ilyen téren.

2022. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én epidurális császárral szültem mind a két fiamat, az első után azt mondtam, hogy igy, én egy nap kettöt is megszülnék. Semmit nem éreztem, de ami a leglényegesebb, hogy rettegtem, hogy a gyerek oxigén hiányos lesz a normál szülés miatt, mivel az ismeretségi körünkben sajnos van ilyen gyermek. Az én gyerekeim a császár miatt szép, gömbölyú fejjel, egészséges szinnel születtek meg, hála istennek egészségesen. A császár után 3 napig volt nagyon rossz a mozgás, fájt, de nekem a nyugalmam ennyit bőven megért. A vágás abszolút a bikini vonal alatt van, a szülés után fél évvel már tornáztam, a vonal alig látszik, pedig nekem dupla császárom volt, a második gyerek 3 évvel késöbb született szintén császárral.
2022. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
A "császározás" az egy komoly műtét. Próbálják úgy feltüntetni, mintha jobb lenne, mint a természetes. ...az orvosnak minden bizonnyal ez az egyszerűbb. De ez akkor is egy komoly beavatkozás. Ha nem muszáj, akkor kerülni kell.
2022. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!