Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szüléshez képest...

Természetes szüléshez képest milyen mikor meginditják? Ill. kinek hanyadik héten inditották?

Figyelt kérdés

41hetes 4 napos terhes vagyok,második baba.Külsö méhsz. 1 cm nyitva,belsö totálisan zárt...

Ma voltam ellenörzésen,következö vasárnap és igy 2 naponta egésszen csütörtökig,ha addig semmi akkor tesznek érte hogy beinduljon.

Nagyon elegem van már,és kicsit félek is ettöl az egéssztöl...

Várom a tapasztalatokat



2017. aug. 25. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem burkot repesztettek, kaptam oxit is, de attól se tágultam ki eléggé, császár lett a vége. 40+5 naposan történt ez.
2017. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első magzatvíz szivárgással kezdődött, a másodikat a kiírt napon indították. Bekötötték az oxitocint, 1,5 óra múlva burkot repesztettek mert a gép már mutatta a fájásokat.

A 2. szülés jobban fájt, de 1 órával rövidebb volt, de rengeteg nőtől hallom ezt, hogy nekik is így volt természetes szülésnél is! A kitolás is nehezebben ment, össze-vissza "nyomkodtam", nem tudtam úgy kontrollálni, mint az elsőnél, de nem gondolom hogy bármi köze lett volna ennek az indításhoz.

2017. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőt indították.5 óra alatt megvolt, de rettentően fájt. Mivel tapasztalatlan voltam, nem tudtam mi az a tolófájás. Mikor eljutottunk oda, hogy nyomni kell, nem tudtam, hogy mit csinálok rosszul. Nem igazán volt tolófájásom.

A másodikat természetesen szültem. Messze nem fájt annyira. És itt éreztem a tolófájást.

2017. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsö babám 1 héttel elöbb érkezett,hajnalban elfolyt a magzatvìz és rá 19 órára született meg...sok minden történt abban a 19 órában mégis pozitív élményeim vannak a szüléssel kapcsolatban,és nagyon gyorsan helyre is jöttem.

Most meg félek ettöl az inditástól,remélem megindul önszántából a napokban.

2017. aug. 25. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm az ikreit szülte indítva. Sokkal jobban fájt, mint az első szülése, de 4 óra alatt meg volt. Burkot repesztettek, utána nem voltak fájásai és kapott oxit. Bocsánat, ez nem ide tartozik, de hagyják, hogy 42.hétig elvidd? Nem baj, csak ilyet még nem hallottam. Én is túl vittem, 40+5 naposan szültem, de már 39.héttől naponta volt ctg. Engem kerek 41.hetesen fektettek volna be, de nekem is csak akkor indították volna, ha muszáj, mondjuk ha a Baba szívhangja nem lett volna jó. Én fél óra alatt kitágultam, úgyhogy az, hogy zárva vagy nem jelent semmit!
2017. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,hagyják 42 hétig ha minden rendben és semmi se veszélyezteti a babát és az anyukát sem,2 naponta ellenöriznek.Franciaországban élek,lehet itt kicsit máshogy van,nem tudom Magyarországon mi a protokol...pontosan 42 hetes 2 napos leszek csütörtökön,de nagyon remélem hogy keddig beindul magától a folyamat!!!
2017. aug. 26. 11:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Lépcsőzzél sokat nekem segitett
2017. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!