Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg az egészségügyisek...

Tényleg az egészségügyisek szerint jobb a császár?

Figyelt kérdés
Egyszer kiírtam egy kérdést (vagy tán másnál olvastam,nem emlékszem), és többen irták kommentbe,hogy egészségügyi végzettségűek és egyértelműen a császár jobb,de még biztonságosabb is! Van itt most egészségügyis,aki ezt meg tudná erősíteni?
2022. nov. 26. 23:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
35%
5. Egyeszsegugyis vagy? Nekem van ismerosom az eletben aki szakapolo es megmondta hogy O csak es kizarolag csaszarral fog szulni.
2022. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
76%
Én nem vagyok egészségügyis, de ha józan paraszti ésszel belegondolunk a term.szules mindig is egy kockázatos műfaj volt. A császár tervezhetobb, kiszámíthatóbb. Persze, hogy biztonságosabb. Szerintem nem ez a kérdés. Hanem, hogy indok nélküli megéri e, csupán azért mert biztonsagosabb a császárt választani. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni.
2022. nov. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%

Ha egy kórházban normálisan hagynának időt és teret a háborítatlan szülésre, akkor kevésbé lenne kiszámíthatatlan. És akkor a császár megmaradna a tényleg komplikált esetekhez. De amíg a nők többségét belehajszolják egy sürgősségi császárba, addig nem csodálom, hogy önszántukból az elején választanák azt.


(Egyébként lombikos vagyok és egész terhesség alatt fel se merült, hogy ne szülhetnék természetesen. És én messzemenőkig azt is preferáltam, mert tisztában voltam, élettanilag mit ad)

2022. nov. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%
Szülésznő vagyok. A császár nem jobb a hüvelyi szülésnél. Se élettanilag, se pszichésen, se orvosilag. A szülés egy természetes folyamat, a császár egy hasi műtét. Aminek több a kockázata, fájdalmasabb, több idő a regeneráció. DE vannak esetek, amikor a császár életmentő és ilyenkor több mellette a pozitívum, mint negatívum. Ebben az esetben, jobb választás a császár. Erre vannak a szakemberek, hogy felmérjék az adott pillanat lehetőségeit, kockázatait és a legjobbat válasszak a baba és a mama szempontjából!
2022. nov. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%
Egészségügyis vagyok és a természetes szülést írom. A császár egy hasi műtét, annak minden kockázatával. Manapság divat lett a császár, amit sose fogok megérteni. Más, ha valakinél indokolt. 2 gyereket szültem természetesen.
2022. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
58%
A mai orvosok istenkomplexustól szenvednek és mind az orvosok mind a nővérek, nem egyedi esetként kezelik a szülő nőt hanem mintha csak egy gyártósorról jönnénk és azt mondják ugyan nem fájhat még, nem jön még az a baba stb aztán jön az oxitocin, hasba könyökölés, pánik sürgősségi császár vagy program császár esetén képesek húzni az időt hogy talán sikerül a természetes szülés. Nálam agyi ciszta és más betegség m7att még a fájást is kerülni kellett,de persze a doki csakm9ndta hogy azért várjunk pár fájást mert az milyen jó és hidegen hagyta az orvosi papír... nem az a lényeg, hogy császár vagy sem, hanem hogy jó e az orvos/csecsemős vagy sem. A vége egy tucat szülési traumát megélt nő aki vagy az orvos cagy a csecsemősök hozzáállása miatt nem akar több gyereket. Magánba mentem,mert a Szent Imre egy botrány.
2022. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
80%

Azért ne legyünk álszentek...

A "választott" császárok többsége nem amiatt van, mert jajj a babának biztos jobb, hanem mert az anyuka fél a fájdalomtól.


Amikor én szültem, kb 80% császár volt, ami nyilván nem mind indokolt volt, a szobatársam például be is vallotta, hogy ő "félt", nem, nem a gyerekét féltette, hanem saját magát, mert brühühü fájni fog.

De legalább ő bevallja, nem álszenteskedik, hogy a baba miatt.

2022. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
96%

Orvos vagyok, szülészeten. Én azt látom, hogy a kollégák között is teljesen megosztott, hogy ki hogyan szeretne szülni.

Minden férfi orvos kollégám felesége természetesen úton szült.

Kolléganőm császárral, bár neki jó oka volt (placenta praevia centralis), de azt mondta, hogy ha nem lett volna ez, akkor sem akart volna hüvelyi úton szülni.

A másik kolléganőm most terhes, ő természetes szülést szeretne.

A fiatal szülésznők közül mindenki hüvelyi szülés párti.

Volt szülésznő kollégám szintén hüvelyi úton szült.

Nemrég láttam egy riportot egy doktornővel (szülész-nőgyógyász), aki a második gyerekével még külső fordításra is elment, hogy a másodikat is simán szülhesse.


Kollégám (férfi) pedig azt szokta mondani a nőknek, ha valaki megkérdezi tőle:

"Asszonyom, ha én nő lennék, biztosan császárral szülnék. Viszont ha megkérdez 10 olyan nőt, aki szült így is meg úgy is, akkor 9 a hüvelyi szülést fogja mondani".


Szerintem az emberek általában a hüvelyi szülés kockázatait hajlamosak túlbecsülni, míg a császármetszés kockézatait alulbecsülni.

2022. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Amit még nem írt senki: a megelőző császár hege egy jelentős kockázati tényező a terhességnél. Ha nem utolsó babáról van szó, ezt figyelembe kell venni.
2022. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
63%

8

Mert nem halad át a hüvelyen ( flórán), nagyon sokat számít az elmúlt években végzett tanulmányok szerint.



Elvileg a szülés menete is hatással van a későbbi személyiségre, ebben nem “hiszek”

2022. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!