Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg az egészségügyisek...

Tényleg az egészségügyisek szerint jobb a császár?

Figyelt kérdés
Egyszer kiírtam egy kérdést (vagy tán másnál olvastam,nem emlékszem), és többen irták kommentbe,hogy egészségügyi végzettségűek és egyértelműen a császár jobb,de még biztonságosabb is! Van itt most egészségügyis,aki ezt meg tudná erősíteni?
2022. nov. 26. 23:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
69%

7. Válaszom ellenében èn teljesen a természetes szülést pártolom.


Az otthonszülés lehetőségét is támogatom.

2022. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
81%

Eü-s vagyok, szülészeten

Nem hiszem, hogy egy normális eü-s jobbnak tartja, ez egy kockázatos műtét, minden velejárójával. Sosem hallotta ilyet az évek során, hogy valaki jobbnak tartaná. Szültek itt az orvosaink is, egyik sem kért császárt.

2022. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
66%

Én is orvos vagyok (igaz nem szülész) és én biztosan császárral fogok szülni, én láttam mindkettőt, hát köszönöm, de hideg futkos a hüvelyi szüléstől a hátamon.


Normálisan a szülés módja kimeríti annyiban az önrendelkezési jogot, hogy valamilyen szinten anyuka is beleszólhasson, nem véletlenül van így a civilizáltabb nyugati országokban is.


Ha magánkórházba kell mennem, az sem érdekel. Azért tanultam ennyi évet, hogy nehogy majd a saját gyerekemtől vagy a saját egészségemtől kelljen sajnálnom a pénzt. Ha engem kérdeznek, én nem beszélek senkit le se, de rá sem. Szerencsére a városban, ahol élek, van magánkórház, ott meg az van, amit én szeretnék. Én a császármetszést kiszámíthatóbbnak tartom és nyugodtabb leszek tőle, hogy biztonságban megszületik majd a gyermekem. Más véleménye meg nem érdekel, de ez így összességében igaz rám. Ha érdekelt volna, ma nem azt csinálnám, ami gyermekkori álmom volt :)

2022. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
34%

Nőgyógyász barátom felesége is programozott császárral szült, ez számomra mindent elmond.

Ha kivesszük a képletből az ideológiákat meg az ezo-pszicho elméleteket, akkor bizony az marad, hogy a császár kisebb kockázat a babának, nagyobb az anyának, mint a hüvelyi szülés. A többi ezo-pszicho okoskodás a HOSSZÚTÁVÚ hatásokról teljesenaalaptalan.

2022. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
78%
Borzasztó az a szűklátókörűség, amennyire egyes emberek lenézik, semmibe veszik a szülés és születésnek a lelki és élettani hatásait. És azáltal, hogy degradálóan nyilatkoznak róla, validabbnak érzik a véleményüket.
2022. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
87%

Én nem veszem semmibe az élettani hatásait: a születési és szülési sérülés IS élettani hatás.

És szerintem igenis káros, hogy az anyára nézve elvárásokat támasztanak a szüléssel szemben, mert ennek lesznek IGAZÁN lelki (és ebből kifolyólag élettani) hatásai.

És sajnos sok bulváros féligazság és sok esetben hazugság terjeng azzal kapcsolatban, hogy a babának mi kell a fejlődéséhez.

2022. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
67%
En eddig ha serult idegrendszeru gyereket lattam mind serult szules kovetkezteben szuletett. Semmi komolyra nem kell gondolni adhd, enyhe foku szenzorossag fejletlen idegrendszer stb. Az osszes nehez szules miatt lett. Heti 2 alkalommal tsmt torna ayres stb. Ezek nem filleres tetelek. Mondhatni egyelore azt latom (csunyan mondva) a program csaszarom "kifizetodobb" volt mert semmire nem kell jarnunk (egyelore). Hozzateszem ezek mind balfasz orvosok miatt tortentek mert siettettek anyukat. Ha valaha szulnom kene meg egyszer es kotelezne barki a huvelyire csak otthon szulest vallalnek be. Itthon a szuleszet meszarszek.
2022. dec. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
75%
Programcsászárom volt, mégis kellett járnunk Dévényre meg kiropraktőrhöz.
2022. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
90%
Sztem semmi köze a dévénynek meg az adhd nak a születéshez...
2022. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
28 gondolom azert mert olyan pozban volt a hasadban a babad. En arra utaltam hogy sokszor oxigenhiany alakul ki szules kovetkezteben.
2022. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!