Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg az egészségügyisek...

Tényleg az egészségügyisek szerint jobb a császár?

Figyelt kérdés
Egyszer kiírtam egy kérdést (vagy tán másnál olvastam,nem emlékszem), és többen irták kommentbe,hogy egészségügyi végzettségűek és egyértelműen a császár jobb,de még biztonságosabb is! Van itt most egészségügyis,aki ezt meg tudná erősíteni?
2022. nov. 26. 23:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy 29 is irta a deveny tornanak semmi koze azokhoz amiket felsoroltam
2022. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
30%
Az oxigénhiánynak sincs köze az adhd-hoz...
2022. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
43%

Védőnő vagyok, és nem szabadna mondani, de igen a császár egy normális teammel sokkal biztonságosabb a babára nézve is.


Ilyet nem hangoztatunk, de ez az igazság - pl megelőzhető a

- méhruptura

- oxigénhiányos állapot

- súlyos vaginális sérülések (magyarul fenékig szakad a nő kívül és belül)

- nem megfelelő lepényleválás

- tónustalan méh következtében fellépő komolyvérzés, amely elvérzésbe vezethet, ha nem ismerik fel időben és foglalkoznak vele

- a nő is kaphat pl pánikrohamot szülés közben (ha hajlamos rá), ami akadályozza a folyamatot


A császár ellenben egy rutinműtét megfelelő eszközökkel, felkészültséggel.

2022. dec. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
85%
Azt is tedd hozzá kedves védőnő, hogy ezek nemcsak a császárral, hanem többségük azzal is megelőzhető lenne, ha nem siettetnék a szüléseket, ha háborítatlan lenne, ha nem nyomnák tele a szülő nőket oxitocinnal, ha úgy an block a szülészeteken tapasztalható bánásmód megszűnne.
2022. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
72%

A védőnőnek nem szakterülete a szülészet, külön képeznek minket, külön kompetenciákkal. Ne állítsunk a másik szakmáról valótlan tényeket, és burkolózzunk a társszakma árnyékába. A szülésznő nem ad tanácsot a gyerekről (+1 hétnél idősebbnél), úgy a védőnő se foglaljon állást a szülészetben, vagy legalábbis ne állítsa, hogy szakmai a kijelentése.

Üdv, egy szülésznő

2022. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
36%

35 pedig igazat állít, jelenleg ez a szakmai állásfoglalás a császarral kapcsolatban. Ezért lehet a jobbmódúbb országokban választani pl.

Persze lehet mondani ilyeneket is, hogy árnyaljuk a képet, hogy a császáros gyerekek lassabban adaptálódnak az első 24 órában - na de a születési sérülés miatt agyi bénulást kapott gyermek ezen túl is nehezen fog adaptálódni.

Jól mondod. Egy szülésznő csak az első egy héttel foglalkozik.

2022. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
83%
32 dehogynem, gugli a baratod
2022. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
82%
35 es a szuleszno ott lesz vegig a serult gyerek felnevelesenel? Ez nem ugy mukodik mint egy uzlet hogy garanciat adnak a termekre, visszavinni se tudom. En teljesen megertem hogy valakit ez az egesz szulesi folyamat erdekel, atakarja elni, vagyik ra kivancsi stb. Ez egy nagyszeru dolog hiszen vannak szulesznok akik segitenek. Es mivel ennyire erdekli valoszinuleg tisztaban van a hatulutoivel is, esetleges problemakkal amik boven elojohetnek szules kozben. De akit nem erdekel es csak az a fontos hogy az egeszseges babajat a kezeben tarthassa attol miert kell megfosztani a csaszart? Nekem is ki kellett buliznom holott baratnom angliaban valaszthatott. Itt is napi szinten jonnek a kerdesek hogy felnek az anyukak aztan a tulterhelt korhazakban meg traumatizalodnak is mert ugy bannak veluk mint egy darab hussal. Nem egy tavolabbi ismeros anyuka megy masodik gyerekkel magan korhazba ugy, hogy gyujtenek ra evekig. Inkabb gyujtenek annyira retteg anyuka az elso szulese miatt. Szerintem inkabb felnek hogy a szulesznoknek nem lesz munkajuk.
2022. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!