Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg az egészségügyisek...

Tényleg az egészségügyisek szerint jobb a császár?

Figyelt kérdés
Egyszer kiírtam egy kérdést (vagy tán másnál olvastam,nem emlékszem), és többen irták kommentbe,hogy egészségügyi végzettségűek és egyértelműen a császár jobb,de még biztonságosabb is! Van itt most egészségügyis,aki ezt meg tudná erősíteni?
2022. nov. 26. 23:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%

Diplomas apolo vagyok, 20 eves munkaval a hatam mogott. Igen, egyertelmuen a csaszar a biztonsagosabb orvosi szempontbol.

Tanultuk is anno nogyogyaszatbol, plusz dolgoztam is nogyogyaszaton, gyerekkorhazban. RENGETEG a szulesi serult gyerek, ami a csaszarral elkerulheto lett volna.


Ezzel laikuskent felesleges vitatkozni, mert szakmailag bizonyitott teny, hogy biztonsagosabb.

Egyebkent nem veletlen, hogy a lombikos babak is csaszarral szuletnek, mert hogy nem a vegen kockaztatnak, ha mar nagy nehezen osszejott.


Anno, Hadas Krisztina musoraban ez igy konkretan el is hangzott az orvos szajabol. Lombikos baba, es az orvos mondta igy a TV-ben, hogy lombikos babanal nem kockaztatunk termeszetes szulest, ha mar idaig eljutottunk, mindenkepp csaszar.

2022. nov. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
52%
Elso vagyok. Kulfoldon szultem, itt lehet valasztani, es mindenfele gondolkodas nelkul csaszart kertem, pont azert, hogy a babanak biztonsagosabb legyen.
2022. nov. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
34%

Én csak sima anyuka vagyok,de én császárt kértem mert a legjobb szakember mellett félre sikerült az én szuletesem, ezt q gyerekemnél nem akartam kockáztatni. A gyerek makk egészséges, mert nem könyörögtem belém nem kaptam oxitocinr ami sürgősségi császarhoz vezetett, nem vártak fel napot q császárral hogy kakis magzatvize legyen mivel magánban szültem ahol nem várják meg q fajasokat hanem egyből kiszedik stb.

Nem csak az számít hogy császár vagy természetes szülés hanem hogy magán vagy sztk...

2022. nov. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes az én ismerőseim között több lombikbébis szülő is van és csak azt a kettőt csaszároztak akiknél ikrek születtek.
2022. nov. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%

Egészségügyes ilyet nem mond!

Nyilván van az a helyzet, amikor a császár indokolt, de alaphelyzetben egy szülés semmiféle beavatkozást nem igényel, ehhez képest az epidurál/altatás, a műtét, annak következményei, esetleges fertőzések és csak simán a felépülés is sokkal több kockázat és idő.

2022. nov. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászom mindhárom gyereke természetes úton születetett, barátnőm is természetesen szült kettőt, neki ugyan "csak" a férje orvos, de biztos el tudta volna intézni.
2022. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
29%

Ez egyébként tény


A babának 100% biztonságosabb.

De orvosilag nem nézik, hogy élettanilag ez mit is jelent.

Plusz császárral születettként is 100% élete lehet, de hendikeppel indul.


Anyuka persig szintén felépül, îgy vagy úgy, orvosi szempontból biztosabb, az más kérdés megint, hogy később ez mit is jelenthet akár.


A “szülés” az orvosoknak is kiszámíthatatlany

Lehet rosszul alakuló is.


Az orvosok hiába nagyműtét kevésbé tartanak tőle, mert rutin, mint a hüvelyi szüléstől.


Ettől még nagyműtét marad tele kockázatokkal.

2022. nov. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
77%
#7, miért is indul hendikeppel a császáros baba?
2022. nov. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

Azt a riportot én is láttam a tévében, szó szerint elhangzott lombikos babánál nem kockáztatuk. Ismerősömnek halva szülése volt, a következő császár lett (semmi nem indokolta), nem akartak kockáztatni.

Orvos ismerősöm is császárral szült, választotta.

2022. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
57%
8 mert termeszetesen szult es valahogy meg kell magyaraznia maganak hogy megerte a szenvedes.
2022. nov. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!