Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOS. Van olyan, hogy elfolyik...

SOS. Van olyan, hogy elfolyik a magzatvíz de nem jönnek a fájások?

Figyelt kérdés
Most ez nevetségesen hangzik, de nagyon kellett pisilnem és tüsszentettem és bepisiltem (?). (Bocsi, aki nem akarta hallani ezt az infót.) De közben 38 hetes terhes vagyok és az jutott eszembe, hogy mi van, ha ez a magzatvíz volt? Akkor folyamatosan szivárogna? Jönnének a fájások? 1. terhesség és bár rengeteget olvastam a témában, de egyszerűen ezt nem tudom eldönteni. Szerintetek? (Egyébként még jóslókat sem éreztem soha, szóval a fájásokat sem nagyon tudom, hogy milyen lehet.)

2022. nov. 28. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Otthon szülni is lehet...
2022. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű tényleg csak pisi. A magzatvíz vagy sok, vagy folyamatosan szivárog. Van olyan is akinek amikor fekszik szivárog, ha feláll semmi. De azért ott már lehet érezni, hogy valami nem okés. Egyébként persze lehet fájás nélkül. De én most pihiznék, azért figyelgesd, ha szivárog akkor irány a kórház. Ha viszont nagyon nem vagy nyugodt, menjetek be.
2022. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elment a magzatvizem, ès nem jöttek a fàjàdok. 89 òra mùlva szültem meg, hüvelyi ùton, pici horzsolàssal, egèszsèges gyereket.

Ha nem vagy benne biztos, hogy pisi volt-e, vagy magzatvìz, lehet magzatvìz szivàrgàst kimutatò tesztet venni. Szemèly szerint megbìzhatòbbnak tartom, mint a betètet.

2022. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen van. De hidd el ha a magzatvíz folyik el azt tudni fogod ☺️


Nekem mikor elfolyt a víz nem voltak fájásaim. Simán bementünk a kórházba es rá kb 1,5 óra múlva kezdődtek a fájások.

Közben végig éreztem h folydogál a víz. Amikor "elfolyt" akkor pedig nem egy pisi mennyiség volt, és hirtelen öntött el

2022. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem vagy biztos benne inkább menj be a kórházba, max megnyugtatnak, hogy pisi volt. Egyébként van betét, ami direkt ilyen esetre van, ha szivárog elszíneződik.

Érdemes beszerezni legközelebbre!

2022. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem szivárgott, éppen ebédet főztem és úgy éreztem mint amikor mensikor hosszú idő után felállsz és folyik a betétbe a vér (bocsi). elmentem pisilni és utána is csordogált, de nem állandóan.

szerda délelőtt 9kor kezdődött, de fájásom nem lett. úgy indították végül oxi infuzióval, másnap 13:40kor született végül.

2022. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak a magzatvíz elfolyása után 3 órával kezdődtek a fájások. Viszont az egyértelmű volt, hogy a magzatvíz folyt el! Pedig első baba, és még a kiírt napot sem várta meg: a 39. héten délután feküdtem éppen, amikor hirtelen elöntött, gyorsan felkeltem, és még álló helyzetben is lett alattam egy nagy tócsa.


Ha csak éppen szivárog valakinél, úgy el tudom képzelni, hogy esetleg nem biztos benne.

Ráadásul írtad, hogy tüsszentésnél érezted...az inkább inkontinencia lesz. (Nekem is volt terhesség alatt, sőt még szülés után is egy ideig.)

2022. nov. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 19b89 ***** válasza:
100%
Nálam szivárgott a víz, figyelni kellett, nem olyan mintha bepisilnèl,csak az érzés hasonló, színtelen szagtalan és víz állagú, nem vizelet szagú, így furcsán hangzik, de lehet különbséget tenni, ha megszagolod. A fájás meg menstruáció alatti görcs ami egyre gyakoribb és erősebb. Nem fogod össze téveszteni semmivel, kicsit cudarabb, de ne aggódj. A "jobb"része akkor kezdődik amikor olyan érzésed, van ( már elnézést) mintha egy teli tampon csúszna ki. Onnan már nincs sok hátra és amint kibújt, mintha elvágnának minden fájdalmat 😊 bármi ilyen aggodalom van benned menj be dokihoz, inkább egy "felesleges" vizsgálat, mint otthon aggódni 😊 Boldog babavárást addig is!
2022. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és sok segítséget. :)

Végül figyeltem, hogy szivárog, vagy folyik-e bármi, de nem volt ilyen tapasztalat, plusz fájásokat sem kezdtem el érezni, így nem mentünk be a kórházba, mert másnap este volt időpontunk a nőgyógyászhoz. Ő is megvizsgált, és minden rendben volt. :)

2022. dec. 1. 08:42
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

A vizelet a húgycsövön keresztül, a magzatvíz a hüvelyen keresztül távozik.

Megkülönböztethető.

2022. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!