Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz, jobb...

Ha elfolyik a magzatvíz, jobb otthon megvárni amíg a fájások beindulnak?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Olyankor azonnal korház,hisz nagyobb az esély bármiféle felszálló fertőzére.
2016. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mert ha nem rögzült kellően a baba feje, akkor a köldökzsinór előre csúszhat.
2016. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, ha elfolyik a víz és tiszta, akkor egy óra múlva legyek kb bent a kórházban. Ha mekóniumos, akkor azonnal induljunk, ha véreznék is mellette, akkor pedig hívjunk rohammentőt. A fájások beindulásáig eltelhet akár egy nap is egyébként, és a fertőzésveszély miatt nem ajánlják ilyenkor az otthoni várakozást (Magyarországon), nálunk antibiotikumot is adnak egyszerre, ahogy beér az ember. Külföldön eltérő a gyakorlat, nemrég volt egy kérdés, ott egy svájci kismama írta, hogy hazaküldték szivárgó magzatvízzel, és napi kétszer be kell mennie, de angliai anyuka is írta, hogy őt is hazaküldték elfolyt magzatvízzel. Én jól döntöttem, hogy bementünk, mert 3 óra múlva kezdődtek a fájások, de kapásból 3 percesekkel, nah azzal nem szívesen autókáztam volna.
2016. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem, épp ellenkezőleg. Lehetőleg (amennyire lehet) vízszintesben kórházba menni.
2016. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Mivel fennáll a köldökzsinór előreesésének az esélye, ezért azonnal kórház. Unokatesómat mentő vitte, mikor elfolyt a magzatvíz.
2016. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

a baba feje mar a 34 het korul rogzul a medenceben elso szulo noknek teljesen elzarja a mehszajat ott bizony meg egy uj sem fer koze. Nem kell felni nem esik elore a koldokzsinor csak ugy.

Ha ez a veszely fennall pl farfekves vagy sokaik baba magasan helyezkeo koponya azorvos erre figyelemztet.

Ha a viz mekoniumos be kell menni a korhazba sajt kocsi gyorsabb mint a mento sokszor.

Amig a baba a pocakban van mekonium nem okoz problemat.

Ha a magzatviz tiszta ninjcs ok a sietsegre.

Kulfoldon akar 72 orat is varnak minden problema nelkul

az elso 24 oraban a szules megindulasanak eselye 75%

En a helyeben szepen lassan lezuhanyoznek osszekeszitenek mindent es varnak szepen otthon min 12 orat ha nem 24 et.

A korhaz egy koszos kornyezet tele sok sok eros immunis bakteriummal amivel meg soha nem talakoztal sok sok beteg ember tobb ezer korhazi bakteriuma ami a sok fertotlenitestol immunis eros torzseket alkot.

Ebbol a szempontbol a sajat lakasod tisztabb az otthoni bakteruimokra immunis vagy.

2016. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

# 6: "a baba feje mar a 34 het korul rogzul a medenceben elso szulo noknek teljesen elzarja a mehszajat"


Hát erről az én gyerekem nem tudott... Még a kitolási szakaszban sem illeszkedett be a szülőcsatornába, pedig már rég nem volt magzatvíz. Barátnőmnél dettó ugyanez volt.

2016. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Nővéremnek reggel 5-kor folyt el a magzatvize, összekészült és kb reggel 7-re ért be a kórházba. Fájásai nem voltak egészen éjfélig. Másnap reggel 5 után született meg a kislánya. Én is úgy tudom, hogy ha elfolyik a magzatvíz, akkor ha nem is azonnal, de 1-2 órán belül jó ha bemegy az ember a fertőzésveszély miatt stb. hiába nincsenek fájásai. Nővéremet is felvették az osztályra és nem akarták hazaküldeni.
2016. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
5,5 óràja szivárģott a magzatvíz mikor elindultam a kórhàzba, addig semmi fàjdalmam nem volt, út közben kezdődtek az 5 perces fájàsok
2016. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!