Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit vitt magával mikor...

Ki mit vitt magával mikor ment szülni? (Sima sztk alapon szülök, nem magánba) Kell külön szülőszobás és szülés utáni táska ? Ki mit tett be? Illetve a kicsinek mit tanácsos vinni ? Amit az orvos felír kenőcs, fürdető stb azt előtte váltod ki ?

Figyelt kérdés
Vagy mikor mentek haza ?

2022. dec. 1. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kórháztól függő illetve van e valaki aki tud bevinni neked dolgokat?

Nekünk pl babának csak pelenkát, törlőkendőt kellett vinni, minden más adott volt.

Magamnak higiéniai termékeket, fertőtlenítő kendőt, papucsot, hálóinget és kaját (én ételnek zabkását vittem, gyümölcs püréket, dmben lehet venni a babarészlegen, ja és aszalt szilvát) első szülésnél volt a klasszikus keksz meg ilyenek, de nekem nem volt nagy étvágyam utána, és mivel mindenképp kell produkálni valamit a wcn, a zab és pürék nagyon segítettek, második szüléshez már azzal készültem.


Hazamenetel előtt hozta férjem a gyerek hazamenős ruháit és így ennyi.

Persze be volt készítve otthon a fejőgép, cumisüveg, ha nagyon kell beszalad vele, de nem volt rá szükség.

Én egy utazó táskába pakoltam, elég nagy volt, nem pakolásztam külön.

2022. dec. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Jaj és nálunk az orvos szülés utáni első vizsgálat alkalmával írja fel a dolgokat szóval értelem szerűen utána váltottam ki mindent :)
2022. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2022. dec. 1. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a babának ruhákat az évszaknak megfelelően kellett vinni,valamint pelus popsikrémet sapkát ha nyár van akkor is..kistakarót törölközőt popsitörlő

Nekem kellett hálóingek szülés utáni betétek popsitörlő szopókás üveg víztisztálkodó szerek

2022. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Evőeszköz konyharuha kézmosó szappan tányér pohár fertőtlenítő sprayt ajánlom..wc papír...nekem a köntös nagyon felesleges volt viszont a saját kisparna jóljöhet márcsak ha ülsz akkor is..babának még én vuttem cumit textil pelust..

Ezek jutottak eszembe :)

4-5 válaszoló voltam :)

2022. dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 táskával mentem. A szülőszobára: hálóing, papucs, törülköző, eldobhatós bugyi, szülés utáni betét, borotva (ha előtte nem volt idő rá), víz, esetleg szőlőcukor vagy egy falat csoki.

A babának pelus, body, rugdalózó, sapka, takaró.


Osztályra: hálóing, köntös, törülköző,papucs, betét, eldobhatós bugyi, szoptatós melltartó, melltartóbetét, tusfürdő, sampon, hajgumi, jégbetét vagy jégakku(ha hüvelyi szülés), víz, nasi, pénz, mellszívó, bimbóvédő krém.

Babának: body, rugdalózó, pelus, popsitörlő, popsikrém, textilpelenka, takaró, sapka, karmolás elleni kis kesztyű, köldökcsonk fertőtlenítéshez octenisept+ steril gézlap.

Nagyjából ezekre van szükség.

2022. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:)
2022. dec. 1. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a receptet csak akkor írják ki, ha mar megvan a baba.

Illetve nálunk a kórházi napokra nem kell babaruha, csak hazamenős.


2 táskam volt.


Szülőszobára egy kistáska:

-hálóing (2db, 1 a szülésre, mert nem adnak, egy utána).

-papucs

-bugyi, betét

-innivaló

-terhesgondozási papírok


Osztályra egy nagy táska:

-rövidnadrág, szoptatós trikó

-bugyi, betét

-töltő

-törölköző

(Papucs a szülőszobásban volt ugye).

-anyakönyvezéshez a papír.


Babának:

Pelenka, popsitörlő, popsikrém (én sudocreme-t vittem).

Hazahozós ruha.


Ezeket vittem mind a 2x.

Elsőnél pluszban hozattam be aloe spray-t a gátsebre illetve bimbókiemelőt a szoptatáshoz, eleinte csak azzal ment.

Emellett mind a 2 szülésemnél a kaja. Na azt napi 2x hoztak, mert hiába kaptunk, finom is volt, de baromi kevés.

2022. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!