Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ételt tanácsos vinni a...

Milyen ételt tanácsos vinni a szülőszobára?

Figyelt kérdés
Italnak sportkupakos ásványvizet javasoltak a szülésfelkészítőn, meg zacskós gyümölcspüréket. Esetleg keksz vagy komolyabb ételek is lemennek ilyenkor az ember torkán? Pl. szendvics vagy más szilárd étel? Hajlamos vagyok gyorsan megéhezni, de nem tudom, hogy a vajúdás ezt felülírja-e.

2021. jún. 13. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Én kekszet vittem és szőlőcukrot, lakomát nem igazán lehet csapni mert ha ne adj Isten altatni kell császár miatt akkor az nagyon veszélyes tele gyomorral. A férjemnek vittünk csak szendvicset és nasit, hogy ő se éhezzen. Én magam reggel ettem pár szem kekszet, aztán eszembe sem jutott a szenvedéseim közepette eszegetni, legközelebb csak a szülés után ettem egy nagy zacsi mekis kaját koraeste. Sokan hánynak is egyébként amin megint csak nem segít a teli gyomor. A szőlőcukrot szokták javasolni, hogy vigyen az ember mert gyorsan ad energiát ha kell de mégsem leszel tele tőle. Én szívószálas üveget vittem, jól jött amikor csak fekve szenvedtem és úgy ittam.
2021. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Bàrmit, amit szeretsz, nem nagyon büdös, ès nem kell melegìteni. Èn a kòrhàzi kajàt ettem szülőszobàn, finom volt. Sajnos kihánytam egy részèt, de felszìvòdott annyi belőle addigra, hogy ne legyek farkasehes.
2021. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szívòszalat mindenkepp vigyèl. Nekem adtak a kòrhazban, nehezen lettem volna meg nèlküle. Volt pàr òra, mikor csak feküdni bìrtam a fàjdalomtòl, fekve csak szívószàllal tudtam inni.
2021. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

1 kis tábla Ritter csokit vittünk. Reggel 7-kor indították a szülést, délben ettem 1 kockát belőle este 6-kor császár lett, hajnali 5-kor kaptam 1 pohár joghurtot, azt ettem meg. Kb. fél liter vizet ittam meg összesen.


Hagyomány lett, hogy a gyerek szülinapján megeszünk egy ugyan olyan tábla csokit:)

2021. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a kórházat, h egyáltalán mit lehet. Ahol én szültem, ott pl. max. csokit meg szôlôcukrot.


Viszont azt tanácsolták a szülésfelkészítôn, h indulás elôtt még otthon együnk, ha mást nem egy banánt, h legyen energia.

2021. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én zabkekszet ettem meg szőlőcukrot, annyi untig elég is volt. Felpakoltam egy rakás csokit meg mindent, de nem kívántam. Nekem szendvics pl sok lett volna, nem tudtam volna két fájás között még megrágni se rendesen, nemhogy letolni.

Víz viszont mindenképp hasznos. Javasolják egyébként még a sportitalokat is.

2021. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Bármit vihettem én. Fel is pakoltam rendesen, naivan azt hittem, hogy majd elnassolgatok vajúdás közben 😂 Végül néhány szem szőlőcukrot bírtam magamba erőltetni, hogy legyen energiám. A vizet viszont literszámra ittam, abból szerintem tankolj fel.
2021. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
En csak muzlit vittem meg vizet. Illetve meg egy croassiantot is de azt meg a szuloszobara menet elott megettem,mondvan legyen mar egy kis energiam. Hat 5 perc se telt el,kijott. Vegighanytam a szulest. 🤣
2021. jún. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehetne enni, mertha altatásra kerül a sor, akkor problémák lehetnek, vagy szimplán csak kihányod az erőlködés közepette.
2021. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Utolsò, nagyobb a veszèlye annak, hogy az èhsègtől kimerül az anya. Gondolj csak arra, hogy a gyomor sohasem tejesen üres. Folyadèk mindig van benne. Èletmentő műteteknèl, baleset esetèn sem üres a gyomor. Csàszàrmetszèst legtöbbször nem altatàsban csinàlnak màr. Semmi indoka annak, hogy egy szülő nőt eheztessenek. Egy szüles akàr több napra is elhúzòdhat. Òriàsi erőkifejtès is.
2021. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!