Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekem az a kerdesem h miert...

Nekem az a kerdesem h miert van h tobb napja kinyilt a mehszaj,2 cm-re, magzatviz is jott egy-ket alkalommal, de a fajasok nem jonnek. A kovetkezo het pentekig ha nem jelentkeznek a fajasok, meginditjak a szulest. Mit tanacsos tennem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:
ha folydogál a magzatvíz, irány a kórház, antibiotikumot kell kapnod az esetlegesen felszálló fertőzések miatt.
2009. aug. 31. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tutira magzatvíz szivárgás volt? Az orvos is mondta?

Mert ha igen, akkor egyáltalán nem értem, hogy következő péntekig miért akarnak várni. Tény, hogy víz folyamatosan termelődik, de a repedt burok egy héten keresztül nem túl biztonságos...

Magyarországon burokrepedés után maximum 24 órával indítják a szülés, én külföldön élek (Anglia) és itt is csak maximum 48 órát várnak úgy, hogy max 24 óránként mintát vesznek és nézik, hogy van-e esetleg valamilyen fertőzés.

Az ékezet nélküli írás alapján gondolom, hogy te is külföldön élsz, ugye?

Ha tényleg magzatvíz volt, akkor inkább menj be ismét és kérdezz rá ismét, ne foglalkozz azzal, hogy esetlegesen csúnyán néznek, mert ez túl hosszú idő így várakozni.

Tény, hogy itt is lazábban kezelik a repedt burkot, mint Magyarországon, nekem elfolyt teljesen, bementem, még zárt voltam, nem voltak fájásaim, vettek mintát a vízből és vérből is, azonnal kiértékelték és mivel semmilyen fertőzés gyanú nem volt, a baba feje be volt illeszkedve, így hazamehettem, nem tartottak bent, de kaptam még írásban is tájékoztatót arról, hogy max 24 óra múlva meg kell jelennem ismét fertőzés vizsgálatra akkor is, ha nincsenek fájásaim, illetve max 48 óra múlva indítják, ha nem indul be magától.

A nyíló méhszáj a terhesség végén már nem jelentene gondot, csak ez a szivárgás az, amivel ennyit szerintem nem szabad várni. (Igaz, hogy én nem vagyok orvos.)

2009. aug. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek volt majdnem hasonló itthon,akkor még nem,de ma már azért leütném ezért az orvosokat.Szóval elkezdett neki is folyni a víz,nem elment,hanem csak szivárgott,bement azonnal,be is fektették,de mire beért elállt neki és másnap sem volt semmi,vasárnap haza akarták küldeni,mire végre kipukkant rendesen.Szóval itt sem 24 órán belül indították.


Te viszont tényleg menj be,engem nem érdekelne,hogy külföld és ott másképp van,de első a gyerek,igenis nézzenek rád,mert ha baj lesz nem ők fogják magukat sz@rul érezni:)Én szorítok neked,légy bátor és aztán önnyű és gyors szülést kívánok:)

2009. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincsen hogy a magzatviz szivargasa ill. folyasa elall az ha megrepedet mar ossze nem forrik es folyamatosan szivarog hol gyengebben hol erossebben,de ez tenyleg veszelyes nem is ertem ha doki mondta hogy hogy egy het mulva akarja elinditani szerintem meg menj el valakihez ha tudsz vagy kerj tanacsot,nehogy valami fertozes legyen a vege.
2009. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A 2.valaszolonak.Igen kulfoldon vok,Gorogorszagban.Nos a magzatvizrol nem tudjuk h valoban magzatviz volt-e mert a doki szerint sokkal tobbnek, ill.folyamatosnak kellene lennie.antibiotikumot valoban kaptam,de a fajasaim nem akarnak jonni.Pentek az idopont amikor elinditjak a szulest,amennyiben addig sem jonnenek a fajasok.de nagyon aggodom, mert nagyon kellemetlen igy hogy nyitva vok,es csak varok.
2009. aug. 31. 14:03
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek esetleg erdemes lenne setalnom, hatha attol megindulnak a fajasok?A doki azert is akar varni pentekig, mert a baba 37 hetes.
2009. aug. 31. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!