Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama aki a...

Van itt olyan kismama aki a Szent Imrében fog szülni? Mit szóltok a kialakult helyzethez?

Figyelt kérdés

Én jan közepére vagyok kiírva, szóval még kivárok, 3 hónapig sok minden lehet. De kicsit sem bíztató, hogy a mai hírek szerint már 14-en felmondtak, a személyzet fele. A Szent Imrében szültem csoportba ki sem engedik rakni a híreket amíg a kórház nem nyilatkozik valamit, de hát nem nyilatkoznak semmit, pedig most elég sok hírportál foglalkozik velük. Szerintem fingjuk sincs hogy hogyan tovább.

Komolyan már gondolkozom inkább hogy szerzek egy bábát vagy otthon szülök, pedig nem vagyok alapvetően ez az alternatív anyuka típus. Az aggodalmaimat tovább erősíti, hogy ha most tényleg ráizgulnak a védőnői pecsétre, akkor is bajban vagyok, mert másik kerületben lakom. Viszont oda nem tudok sajnos bejelentkezni, nem a szülés miatt jelentkeztem át a 11-be, évek óta az Imréhez tartozom, máshol nem is kötelesek ellátni.

Van itt még aki ott szülne? Mikorra vagytok kiírva? Mennyire vagytok bizakodóak?



2022. okt. 20. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Szülj a Szent Istvánban, nem csak az Imre az egyetlen jó Kórház Bpn.
2022. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az Pesten van nem? Ott fogadnak 11. kerületi lakcímmel? Mert ugye épp az a baj, hogy nincs szabad kórházválasztás, ott kell szülni ahova tartozik az ember. Nekem amúgy a Honvéd lenne a legegyszerűbb, 5 percre lakom tőle. De nincs kerületi lakcímem, és ők is túl vannak telítődve, így nem fogadnak (náluk már érdeklődtem). De lehet az lesz, hogy megpróbálok más Bp-i kórházakba bekerülni, csak szerintem most sehol nem szívesen látnak külsősöket, mindenhol kevés a személyzet.
2022. okt. 20. 11:47
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Pesten van, szerintem próbàld meg az Istvánt, sokkal jobb, mint a Honvéd. Írni kell egy befogadási kérelmet az osztályvezető főorvosnak.
2022. okt. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most az Istvánban fogadnak külsősöket is.
2022. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor ezt megpróbálom!
2022. okt. 20. 11:56
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 1-es, esetleg tudnál reszletesebben írni az Istvánról (kötelező gátmetszés, kádban szülés, aranyóra, terminustúllépés miatti indítas)?

Hogy a kerdesre is válaszoljak:

En már kb bármikor szülhetek, és a sokat hibáztatott átjelentkezők táborát gyarapítom. Elégge félek a kialakult helyzettől, úgy érzem hogy a káoszban rosszabb lesz az ellátás, mint az átlag kórházban.

Itthon nem szülhetek magas rizikó miatt, meg már nem is tudnám leszervezni.

Eredetileg az István a körzetisem, de mivel átjelentkeztem, így jelenleg nincs ide lakcímkártyám.

Szóval félek, és folyamatos bizonytalanságban vagyok.

2022. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Off: Szent Imrében jó nagy tahók voltak velem, végül magánban szültem. Azokért a flegmázó dokikért/nővérekért nem kár. Csak kár hogy tudom magán kórházba mennek dolgozni, bár ott meglepődnek hogy ott már nem lehetnek parasztok,mert az ottani igazgatóság az ilyesmit nem tolerálja.


Amúgy ha valahova bemész hogy most fogsz szülni, akkor kötelesek ellátni.

2022. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha még nem annyira előrehaladott a szülés, akkor lazán továbbküldenek :( es ki tudja akkor melyik "mészárszékre" kerül az ember. Illetve ha nem is küldenek tovább, szinte borítékolható h nem lesznrk veled kedvesek :(
2022. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Velem nem voltak ott kedvesek,már a portás is lehordott amiért nem tudtam mi hol van...
2022. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Attól függ, ha nem elég előreheladott a szülés, akkor simán beraknak mentőbe és küldenek a körzetes kórházba, voltak ilyen sztorik régen az Imrés csoportban. Nem akarok még ezen is izgulni, hogy hány centitől látnak el és hány centivel visznek még vissza a "helyedre".
2022. okt. 20. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!