Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csomó videót/képet látok...

Csomó videót/képet látok arról, hogy születés után oda teszik a gyereket az anya arcára. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Vagy csak a külföldi helyeken szokás ? Nem szültem még, első baba lesz. Érdekelne hogy ez hogy van, illetve lehet kicsit hülye kérdés de nincs furcsa szaga a gyereknek születés után ? Megmossák mielőtt oda teszik vagy egyből ? Hogy hajlik egy normál szülésnél?:)

Köszi a válaszokat!:)



2022. dec. 9. 19:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem konkrétan ez volt az első mondatom neki: "Szia, hú de fura illatod van!"

😅


Császárom volt, nem az arcomra tették, hanem odatartották a fejemhez.

2022. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Aranyóra. Reménykedem, hogy minden kórházban van itthon is. Nálunk volt. Egyből odateszik, egy órát ott van veled-veletek, majd elviszik megmosni, mérni, vizsgálni stb. Illetve, nekem az első gyermekem egyből elvitték, volt némi komplikáció így elsőnek vizsgálták, majd csak akkor kaptam meg, amikor már "megszültem" a méhlepényt is., már fel volt öltöztetve, megmosva.

Második gyereket egyből megkaptam egy órára, utána vitték el, majd jött a lepény, varrás stb.

Én nem igazán emlékszem, hogy volt e "szaga" a gyerekeknek, de igazából már a szülésre is csak nagy vonalakban emlékszem 😃

2022. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
szerintem kifejezetten vér szaga volt, semmi esetre se édes meg tündibündi baba illat.
2022. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
De, és tényleg fura vérszerű szaga van akkor, nem kellemes, még nem a finom baba illat.
2022. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sima szülésnél egyből anyuka mellkasára teszik, császár után pedig anyuka fejéhez, majd gyors megmossák és apuka mellkasára.


Én 2x szültem természetesen, mind a 2x ahogy kibújt egyből rám tették és 1 órát 3-asban/2esben voltam velük mielött lemosták őket, mégsem tudom milyen illatuk volt 🤣

2022. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Arcára?? Mellkasára teszik. Hogy tennék az arcára?
2022. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A lányom belekakilt a magzatvízbe, ígyegy kiadós mosdatás után hozták csak oda. A műtőben csak az arcomhoz tartották, az őrzőben adták a mellkasomra
2022. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
6. én is láttam már ilyet, császárnál konkrétan az anya arcára tették. (igaz fogta egy szülésznő vagy műtősnő) mellkasára nem is tudták volna ugye a takarás miatt.
2022. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Pecsen 2013 ban es 2019 ben sem kaptuk meg csaszar utan. Sem en, sem apa. Csak megmutattak messzirol az elsot, mondtak h a műtőben hideg van, ott nem maradhat, elszaladtak vele. A masodikat meg abszolut nem lattam, mert folyamatosan hanytam,oklendeztem a mutoasztakon, igy oda se hoztak . Valami 3 ora mulva hoztak az intenzívre utanam, fogalmam sincs mit csinaltak addig vele. Gondolom feküdt a kisagyban. Bar be voltam csovezve mindketszer. Nem hiszem, hogy tudtam volna tartani tiz percnél tovabb.
2022. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2022. dec. 9. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!