Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jobban féltel a második...

Jobban féltel a második gyereked születése előtt a szulestol?

Figyelt kérdés
Miért nem miért igen?

2021. jan. 25. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Igen is meg nem is. Az elso egy korhazi szules volt, traumatikus, beavatkozasokkal. A masodik szuleteshazban szuletett, bábai szulesfelkesziton is reszt vettem, sokkal jobb kezelben voltam. A vajudas is rovidebb volt, a gyerek hiaba volt nagyobb, nem volt gatmetszes, mint az elsovel, nemvolt haton fekves, negykezlab szuletett meg alam, enemeltem magamhoz. A fajdalomtol eloszor nemfeltem, masodjara az elso miatt igen, kemeny is volt, de igy, hogy nem korhazban volt, bekenhagytak, nem volt oxi, mehszajtagitas, Kristeller, ctg-zes, igy ezerszer jobb volt, es az osszehuzodasokra is jobban fel voltam keszulve, nemorditottam, mint az elsonel orakig, sokaig vajudtam egyedul otthon, es a legzogyakorlatra koncentraltam erosen, egy kulso szemlelo meg se mondta volna, hogy mar annyira elorehaladott volt a vajudas.
2021. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igenis meg nem is



Magamban jobban bíztam


Korháztól jobban fèltem


Sokkal felkészültebben mentem a 2. Szülésre


Amúgy sokkal pozitívabb volt a 2., pedig az első Szt Imrében volt... de rövid nehéz szülés


2. Még rövidebb, könnyű... 3 h belül.. 15 perc kórházi szülészettel

2021. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Első gyerekem sürgősségi császárral született mert esett a szívhang. A dokim azt mondta hogy próbáljuk meg a VBAC-t, sokkal jobb lesz a babának és nekem is. Baromira féltem, hogy megint baj lesz. De leginkább az újabb császártól féltem, mert nagyon nehezen épültem fel. Hiába volt itthon a férjem, aggódtam hogy hogy fogok két gyereket ellátni.

Aztán beindult a vajúdás, szívhang tökéletes, úgy éreztem még tudom csinálni. De mivel hosszú órák után sem ereszkedett lejjebb a baba feje rendesen, így az orvosom nem kockáztatott, ki mondta a császárt. Na én ott els írtam magam... Aztán nem volt szabad műtő, órákat vajúdtam feleslegesen, az orvosom meg lila fejjel ordibált a folyosón, végül fél értünk a műtőbe, és ki derült, hogy a zsinór kétszer a nyakára volt tekeredve.

A védőnő, meg a nővérek ijeszthettek, hogy a második császár után nehezebb lesz minden. Szerencsére nem lett igazuk, sokkal hamarabb épültem fel, egy héttel utána már mintha nem is műtöttek volna. Szóval így utólag belegindolva felesleges volt félnem.

2021. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. Vagyok


Nekem is vákuum, hasból könyöklés, metszés volt az elsőnél


2. Alkalommal pedig elutasítottam a metszést ( protokoll, mert nagyobb volt a baba, mint elsőre)

Oxit is akartak holott tólófájással érkeztem.. nem engedtem.

2021. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Mivel az első után két hétig az intenzíven voltam, pedig addig hű-de-pozitív voltam, a másodikkal már végig nagyon be voltam parázva. Erre minden rendben ment :)
2021. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem.

Az első sürgősségi altatásos császár volt, lepényleválás miatt.

A második program császár. Annyira fel voltam készülve lelkileg, hogy inkább csak izgatott voltam. Alig vártam, hogy mehessek a műtőbe.Nagyon jó élmény volt.

Meg a babával kapcsolatban is sokkal magabiztosabb voltam.

2021. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Mindkettő császár volt,az első sürgősségi ott fel sem fogtam mi történik,a másodiknál meg már tudtam mire számíthatok.
2021. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon vartam a masodikat, mert csaszar utan simaval szerettem volna. Sikerult is, igy nagyon pozitiv elmeny volt. Utana viszont veratomlesztest kaptam es ez nyomot hagyott bennem a 3. szules fele kozeledve is. Tehat a 3. elott voltak rossz gondolataim, de mindenhol szoltam h figyeljenek oda ES nem paraztattam magam. Nekem bevalt h tereltem a gondolataimat ha elkezdtem felni a szulestol, szules kozben meg sodortak az esemenyek, ott mar egyaltalan nem aggodtam.
2021. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 2. indított volt, soha életemben nem rettegtem úgy, mint aznap reggel mikor készülődtem a kórházba
2021. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9-es, es vegul milyen volt?
2021. jan. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!