Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen ideális gyereket szülni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 20. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
20-45 között valahol. Nincs ideális kor, mert mindenkinek más. Élethelyzettől, az adott emberek életétől, temperamentumától függ inkább. Van aki 20 évesen is alkalmas rá, van akinek 40 évesen ideális. Nincs univerzális recept.
2017. nov. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Biológiailag 25-30 között.

A többi szempont teljesen egyénfüggő.

2017. nov. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem 25-35 között. Ettől függetlenül én 22 voltam és nem bánom, nem éreztem magam túl fiatalnak. Teljesen egyénfüggő a dolog. Nekem 35-ig még simán belefér.
2017. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Biológialag 20-30, egzisztenciálisan 25-35, 35 fölött már nem vállalnék.
2017. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Biológiailag, orvosilag 20 és 30 év között. Sőt, 35 éves korig lenne célszerű lezárni a gyermekvállalást, azaz addig kellene az összeset megszülni, amit az ember tervezett.

Persze nyilvánvalóan a mai társadalomban, a mai helyzetben ez sok esetben kivitelezhetetlen. Én sem gondolom, hogy 30 éves korom előtt szülni fogok, de attól még az objektív véleményem az, hogy 20-30 éves kor között kellene.

2017. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Előzővel egyetértek, 35 éves kor előtt lenne ideális szülni, nemcsak orvosi/biológiai szempontból, hanem hogy a nagyszülők is ki tudják élvezni az unokát, illetve lehessen rájuk számítani, tudjanak érdemben segíteni. Erre persze sajnos nem mindenkinek van lehetősége különböző okok miatt.
2017. nov. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Én két utat tartok idealisnak: iskolák befejezés után egyből, majd gyedrol visszatérve lehet karriert építeni. (22-26 éves kor) Vagy fordítva: sulik, pár év munka, kibontakozni szakmailag, majd babazni megint pár évet és vissza a munkába. ( huszas evek vege-harmincas evek eleje) Ez persze csak 1-2 gyerekkel működik. Ha valaki sokat, 5-6 gyereket szeretne akkor idealisan minél előbb :) érdemes.
2017. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen attol függ, mikorra alakul ki hozzá az ideális élethelyzet:) nekem 26 éves koromra összejött, de sokaknak csak késöbb. Én személy szerint 35-38 felett már tuti nem szülnék,addig viszont simán jo sztem. És én azon a véleményen vagyok h az elsö gyerek elött jó pár évet dolgozni,belekostolni a munka világába h késöbb tudd,mibe mész vissza a babázás után.
2017. nov. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Attól is függ, hányat szeretnél. Ha csak egyet, akkor ráérsz 30 fölött, de ha legalább 3-at, én ajánlom a 20-as éveidet.
2017. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Biológiailag 20-30, a többedik gyerekeknél már belefér 30-37 között is, de elkezdeni mindenképpen huszonévesen ajánlott. Akinek van megfelelő párja, és van mit ennie, hol aludnia, annál nincs értelme megvárni, hogy eljöjjön a "nagy egzisztencia" Ha az ember a legjobbat akarja a gyerkének, akkor azt ott kell elkezdeni, hogy meg kell próbálni ideális biológiai körülményeket adni a magzati fejlődéséhez is. Természetesen, ha nincs apajelölt, vagy éhezés van, az érthető ok, de az nem, hogy még nincs meg a két kocsi, meg a családi ház, meg a megfelelő pozíció.
2017. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!