Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mások is voltak így?

Mások is voltak így?

Figyelt kérdés

Mivel nehéz szulesem volt, nem volt erőm kinyomni a gyereket ezért belém konyokoltek és kinyomtak.... De azóta fáj kb majdnem minden 2 hetente a jobb oldalam... Ez normális jelenség?

Egy év kell ahhoz míg helyre jön a szervezet?



2022. dec. 15. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
A jelenség normális, mivel ilyet nagyon nem szabadna csinálni. Sokkal rosszabb következménye is lehetett volna. Nem is értem, hogy csinálhatnak még ilyet orvosok. Máshol ez szülészeti erőszak, és szigorúan tilos.
2022. dec. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

1, igazad van, jobb, ha hagyják megfulladni a gyereket.

Ha már a szülőcsatornában van, onnan csak kifelé vezet az út, vissza nem.

2022. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

#2

Szerinted máshol megfulladnak a gyerekek? Úristen 🤦🏻‍♀️

2022. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem normális, káros gyakorlat, és igen, nálam is megtörtént az első gyerekkel. Azért történik ez, mert ragaszkodnak sok helyen a hátonfekve kitoláshoz, gondolom, ez is így történt. Függőleges pozícióban történő kitolásnál akár 30%-kal is több helye van a babának kiférni. A másik tévhit, ami miatt ezt csinálják, mikor rövidebb a köldökzsinór, és a gyerek hol előrébb csúszik, hol vissza, ami szintén teljesen normális. Ha nem engedik visszacsúszni, oxigénhiányos állapot is felléphet a gyereknél.


Kristeller manővernek hívják egyébként, és zózódásokat, vagy akár akár bordatörést is okozhat, illetve a gyereknél kulcsonttörést.

2022. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Szerinted máshol megfulladnak a gyerekek?


Szerintem neked fogalmad nincs a dologról.

Máshol is kikönyökölik belőle, ha elakad, nyugodj bele. Bent ugyanis nem maradhat.

2022. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez legyen a legnagyobb probléma.

Nekem is volt mert le esett a szívhang de fájások nem igen voltak vagy már nem is éreztem, 9 év távlatából már meg nem tudom mondani. Zúzódott a bordám de a legfontosabb hogy a lányomnak nem lenne baja.

A második szülésnél nem kellett pedig óriás bébi volt.

2022. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Amit csinàltak a szülèszeti erőszaknak szàmìt. Kifejezetten veszèlyes az anyàra ès a gyerekre nèzve is. Előnye nincs. Zúzódàst, törèst gyakran okoz az anyànàl. A gyerek oxigènhiànyos lehet tőle, mert folyamatos nyomàs nehezedhet a köldökzsinòrra.
2022. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Előnye nincs


Hacsak az nem, hogy életben marad a gyerek.

2022. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
2,6. Nem, máshol nem könyökölik ki. Fejlett országokban tudják, hogy a vákum sokkal biztonságosabb megoldás az anyára és a babára is nézve és szigorúan tiltják a könyöklést. De tudom a hozzátok hasonló 50-es években ragadtak nem hajlandóak ezt elfogadni.
2022. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Pont, hogy ilyenkor, mikor nyomják (fájások között), akkor nem jut levegőhöz a gyerek, ha nem engedik visszacsúszni. Nem a kisujjamból szoptam, a szülésznő mondta, ahol másodjára szültem, mikor szintén vissza-visszacsúszott a gyerekem, hogy fontos ilyenkor SEMMIKÉPP sem nyomni a hasat. Mert nála is hosszú volt a kitolási szak, pontosan ugyanannyi idő, mint az első gyerekemnél. Az első gyerekemnek enyhe szenzoros zavara van, amiről úgy tudom, hogy okozhatja oxigénhiányos állapot.
2022. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!