Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés után valóban fájdalma...

A szülés után valóban fájdalmas/kellemetlen a szex? Mennyi idő mire visszanyerjük az eredeti testünket, alakunkat?

Figyelt kérdés
Most a természetesen szülő nőkre gondolok.
2022. dec. 24. 19:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Természetes úton*
2022. dec. 24. 19:12
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

2x szültem természetesen.

Az elsőnél vágtak is, kívül 4 varrat, belül matyóhímzés.

Elsővel 7hetesen jutottam el a kontrollra, másodikkal 6hetesen. Kontroll után mind a 2x mar este belevágtunk újra és nekem jobb is volt mint valaha 😅

(Lehet a több hónap kihagyások miatt 🙈)

2022. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Volt gátmetszés, ahhoz hogy egyáltanán ne érezzem a heget 9 hónap kellett. Előtte is élveztem, de néha kis kellemetlenség is volt.
2022. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első alkalom szülés után mindkettővel elég fájdalmas volt, de belejöttünk, és hamarosan jobb lett, mint előtte.
2022. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Kinek mennyire. Az se mindegy, vannak-e varratok gatmetszes vagy repedes miatt, ha igen, mekkora reszen.

Erre nem lehet igy valaszt adni.

Es az, hogy mikor nyered vissza az alakod, szinten egyeni.

Az elso 5 alkalom nekem kifejezetten fajt, pedig se gatmetszes, se repedes elvileg nem volt. Utana fokozatosan lett jo.


En dieta es kokemeny sport nelkul meg mindig tulsulyos lennek, terhesseg alatt 18 kilot hiztam, ebbol 7 ment le szulessel, a tobbi maradt, amig el nem kezdtem foglalkozni vele.


Es olyan alakom, mint volt, mar soha nem lesz, mert a cicim megvaltozott, a csipom szelesebb lett, a hasam picit logosabb, hiaba a sport. Pedig kilora amigy meg kevesebb is vagyok, mint terhesseg elott, dehat megvaltozott a testem osszessegeben.

Ez van 🤷‍♀️

2022. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, mert nekem szülés után 4 hónap volt mire egyáltalán tudtam szexre gondolni. Engem speciel nem a szülés tett gajra, hanem a csecsemőgondozás (+szoptatás). Én gátmetszés ellenére is szülés után már ücsörögtem és a folyósokat róttam.

De olyan szinten kimerített az anyaságba való belerázódás, hogy nekem az intim kapcsolatra nem maradt energiám.

2022. dec. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt kellemetlen és nem fájt egyszer sem pedig 2 nagy babát szültem természetes úton (3,7 és 4,5 kiló)
2022. dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Gátmetszés ellenére sajnos durván szakadtam, egy óráig varrtak szülés után. Kb fél évig nem tudtam a fájdalom miatt szexelni, durván szúró és kellemetlen érzés volt. Utána síkosítóval már ment a dolog, kb 8-9 hónap elteltével pedig semmi probléma nem volt.
2022. dec. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 4. kérdés az elmúlt két napban erről..


Bagy lapozz vissza, vagy ha te írtad ki a többit is, akadj már le a témáról könyörgöm...

2022. dec. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez az első ilyen kérdés amit én írtam...
2022. dec. 24. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!