Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Örül.tök, hogy megszűnt a...

Örül.tök, hogy megszűnt a hálapénz?

Figyelt kérdés

Én nem. Nem azt mondom, hogy az a rendszer úgy, ahogy volt, fenntartható volt, de azt igenis undorítónak tartom, hogy csak az ügyeletesnél szülhetsz, ha nincs 1millád a szülésre magánkórházban, akkor az államiban az áll a lábad közé és kotorászik benned aki épp arra jár. Én mondjuk ezért nem fogok szülni többet, pedig gondolkodtam a tesón, császáros voltam, az lenne a 2. is, de így, hogy nem a saját orvosom műthet, biztos, hogy nem fogok még egy gyereket bevállalni.

Igazán meg lehetett volna találni a középutat, ahol hivatalosan, adózva lehet fizetni ezért a plusz szolgáltatásért. És nem én vagyok az egyetlen, ismerősi körömben 5ből 1 anyuka vállalt gyereket, ő is inkább elmegy magánba (szerencsére megteheti), mi többiek megállunk annyinál amennyi van, mert nem fogunk bekockáztatni egy esetlegesen elb.szott császárt egy sintérrel - és amiket olvasni, erre ugye vastagon meg is van az esély. Nesze neked önrendelkezési jog - és nem, a magánkórház nem meríti ezt ki, hisz az emberek 85-90%-nak nincs 1millája a szülésre...


2023. jan. 1. 22:39
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
85 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
59%

Bízom az orvosainkban, nem puszira osztogatják az orvosi diplomát.


Ha ezzel egyensúlyozni lehet a tényleg pénztelen kismamák kiszolgáltatottságát, akkor el tudom viselni hogy az épp aktuális orvos lásson el.

2023. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
87%

"Kotorászik benned aki éppen arra jár" minimum 12 év edukácioval, valóban.


Kotorászott már bennem már rosszabb is sajnos. :D

2023. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
98%
Én hálapénzes dokival jöttem sérülten a világra a dokinak köszönhetően...
2023. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
89%
Nem örülök és amíg volt rá lehetőségem fogadtam is orvost + szülésznőt, de ugyanakkor a második babám pont akkor született amikor már nem fogadhattam fel senkit és a körzeti intézménybe volt kötelező mennem, szebb élménnyel gazdagodtam, mint amikor az első baba született a fogadott brigáddal. Végtelenül kedves és támogató csapat fogadott a szülőszobán hiába voltak idegenek, minden úgy alakult ahogy azt kívánnám az összes édesanyának. Szóval lehet azért szép a szülés ebben a formában is :)
2023. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg felháborító volt, hogy egy szülés több százezerbe került eddig az állami kórházban, mert amúgy szóba sem álltak az emberrel.

Én nyáron szültem, 0, azaz nulla forintomba került.

2023. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Az első lépés affelé, hogy rendezzük a helyzetet.


Japánban pl. van olyan, hogy a magánkórház költségét X %-ban térití az állam.


Nekem nincs bajom a kórház nőgyógyászaival, akik itt dolgoznak jók, akik olyanok voltak a szülészetről eltüntették. És pont azt hallom inkább vissza, hogy kevesebb a sürgetett szülés, simán megvan a legtöbb baba hüvelyi szüléssel, a magán dokinál meg indokolatlan császár volt sokszor. Ez nyílván azoknak fontos akik hüvelyi szülést akartak elve.


Szóval nálunk nincs para.

2023. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 A kérdező kommentje:

azzal nekem sem lenne bajom, ha mondjuk 3-400e-ért már el lehetne menni magánba. De millió felett azért sokan nem tudnák kifizetni.


5, eddig is lehetett szülni 0ft-ért. Itt is nagy elánnal hangoztatták sokan. Akinek mindegy, kinél szül, az szüljön 0ft-ért, de lássák el rendesen, aki meg fizetni akar azért, hogy XY doki legyen vele, meg ZT szülésznő, az fizethessen érte, és kaphassa meg ezt a plusz szolgáltatást.



Igen, lehet hogy 12 évet tanult érte. De mondjuk lehet, hogy azt 30éve tette. És lehet, hogy a szomszédasszonynak ő varrt egyel többet a "férje kedvéért". például.

2023. jan. 1. 22:58
 8/87 anonim ***** válasza:
89%

7.

Látom nehéz volt megérteni amit írtam. Ezelőtt ezért az ellátásért százezreket kellett fizetni (ismerősök tudnának mesélni, hogy szültek és mennyiért), most meg egy normális szülésért, normális szülésélménnyel, nem kellett, ennyi.

2023. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
96%
Ja, és az amúgy mennyire etikus, hogy a kedves orvos meg szülésznő mondjuk a műszakjában csak azokkal a páciensekkel foglalkoztak, akik fizettek, akik nem, azok le voltak sz.rva?
2023. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
91%

Jó, hogy megszűnt, bár én sosem adtam senkinek.

Szülésnél az orvos díját fizettem ki, de így sem voltam elégedett

2023. jan. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!