Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért hiszik sokan hogy...

Miért hiszik sokan hogy megszűnt a hálapénz?a szülésnél

Figyelt kérdés
Annyira megoszlóak a vélemények,mikor én szültem 1.5 éve akkor is tiltott dolog volt már és mégis mindenki úgy jött szülni hogy magánrendelésről a doki a saját (állami)műszakjába írta ki szülni a kismamát így simán jérte a pl a 150 ezret..akkor ez így nem hálapénz?

2023. jan. 1. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Valahol megoldják még, mert nem kapták el őket. Én is tudok hálapénzes programcsászárról.


Nálunk szigorúan tilos és tartják is. Annyira, hogy a területileg nem illetékeseket úgy elküldik folyó magzatvízzel is mint a szél. Mivel nincs egyáltalán hálapénz, a műszakban cakkra annyi ember van, ami egy terület ellátására képes. Így nem tudnak egy "beeső" kismamát sem ellátni.

2023. jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósom szülész-nőgyógyászaton dolgozik, ő mondta, hogy ott ez nem működik már, nem mernek kockáztatni az orvosok. Illetve, elméletileg nem is lehet bent az a szülésnél, akihez magánban jártál, rajta van a neve a papírokon.
2023. jan. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Nàlunk előtte is szigorúan vették


Nem fogadtak el semmit (

Nem fogadott dokinak ténlyeg hàlapénzt, nem is sokat egy borral akartam adni)


A pihenőszobába vittünk egy ajándékkosarat.

2023. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És akkor.már sehol nem megy be szülni rgy magándoki?
2023. jan. 1. 11:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én magándokim a terhesgondozás elején megmondta, hogy ha ő van ügyeletben, amikor szülök, akkor is behívnak másik orvost, és program császárral se játszható ki a rendszer. Szóval szigorúan veszik.
2023. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5: nekem ugyanezt mondta. Bár területileg sem tartozom a kórházhoz, azt mondta ha bármilyen okból kifolyólag oda megyek sürgősségi esetben, csak akkor láthatna el ha tényleg más nem tud. Pusztán azért, mert maganban voltam nála. Pont az ügyeskedés elkerülése miatt.
2023. jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi kórházunkban sincs, viszont itt ha olyan orvoshoz jártál magánban, aki a kórházban is dolgozik, es pont bent van, akkor bejön a szülésre es más írja alá. Pénzt nem fogadnak el, de a saját betegeit mindenki meg akarja magánban tartani, ez egy jó módszer arra, hogy ne ismerj meg egy potenciálisan szuper orvost.
2023. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7: uhh, ez durva, orvosként mondom hogy a lepecsételt/aláírt receptjeimet sem hagynám az asztalon kollégának, nemhogy aláírjak bárkinek bármilyen beavatkozást.
2023. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Engem mondjuk nem érdekel, hogy más hogyan játssza ki a kiskaput. Annak viszont örülök, hogy így már nem kell kényszernek éreznie másoknak sem, hogy adjanak pénzt, mert elvárás.

Ahogy olvastam sok helyen, amíg volt orvos- és szülésznőválasztás legálisan, kvázi kinézték azt a kismamát, aki úgy esett be szülni, hogy egyik sincs neki.

Márpedig én így akartam mindig is, így is lesz, és így talán már nem lesz semmiféle nyomás.

Magánban járok terhesgondozásra, mert fizetek az alaposabb vizsgálatért. De nem kell kényszert érezzek, hogy megfogadjam az orvosomat, mert ő nem is dolgozik abban a kórházban, ahol szülni fogok. És ez nekem így jó.

2023. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"viszont itt ha olyan orvoshoz jártál magánban, aki a kórházban is dolgozik, es pont bent van, akkor bejön a szülésre es más írja alá."


Szerintem ez inkább mese, nem tudom, ezt hányan vállalnák be, azért itt emberi életekről van szó, ki tudja, az adott orvos mit csinàlt, mit hagyott bent a nőben vagy bármi.... És ha komplikáció van, ki írja alá?


Nem hiszem, hogy sokan felelősséget vállalnak másik orvos munkájáért, azért ez nem egy Excel-táblázat.

2023. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!