Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Soha nem fog megszűnni a...

Soha nem fog megszűnni a hálapénz? 🩺

Figyelt kérdés
Értem itt most a szülésznőkre, orvosokra, miért várják el a pénzt? Nem ez a munkájuk, hogy segítsenek a szülésnél?
2020. dec. 7. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs fogadott orvosod, senki nem fogja elvárni a pénzt. Aki ügyeletben van, annak az a dolga, hogy ellásson, nem kell fizetned érte. Ahogy mondod, ez a munkájuk.


Azonban ha azt akarod, hogy Dr. XY ellásson dec. 24-én, nyáron, éjjel 2-kor vagy délelőtt 11-kor, ha bajod, kétséged van, a munkaidején kívül felhívhasd, annak igenis van ára. Nem várhatod el, hogy valaki rendelkezésedre álljon 0-24-ben, csak azért, mert ez a ,,hivatása". Ő is ember, pénzből él, családja van. Szomorú, hogy a magyar törvények nem teszik ezt legálisan lehetővé egyelőre. Meglátjuk, most lesz-e változás.

2020. dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az érthető lenne, de nem arra értettem, hogy ha riasztom lásson el bármikor.


Igaz, szülésznőket említettem, de akkor nézzük most pl a belgyógyászatot.

Az orvos, ha pálinkát, pénzt, ajándékot kap, máris jobban és figyelmesebben, körültekintőbben végzi el a vizsgálatot. Ez így normális lenne? Ha pénzt kap mindjárt mosolyog és tessék csak jönni...

2020. dec. 7. 08:42
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen undorítóak az ilyen egészségügyisek. :(
2020. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos igen.🤦‍♀️
2020. dec. 7. 08:44
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Elsővel egyetértek.

Nem azért fizetsz, hogy munkaidőben elvégzi a feladatát, hanem azért mert bármikor ugrik hozzád.

Gondolom te se mész be "hívatásból" ingyen dolgozni.


Mondjuk vannak még a régi felfogású emberek , akik az ügyeletes orvosnak is adnak, ezt viszont a betegeknek kell befejezni és akkor megszűnik.


Meg ugye ott van a nővéreknek a zsebébe dugott borítékkal, hogy néha ránézzenek a nagyira. Na ezen lesz nehéz változtatni, hiszen amíg nem áll helyre az eü, addig mindenki a legjobbat akarja a hozzátartozóinak. Senki sem szeretné, ha megalázva órákig feküdne a saját végtermékében.

2020. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 jasminn8 válasza:
90%
Pont az este beszélgettünk erről. Nyílván az a munkájuk, hogy segítsenek..Viszont ezt is inkább embere válogatja. Nem minden orvos ilyen, de tény hogy vannak akik. Mivel igen megszokottá vált így valószínű mindig is lesznek olyanok akik ennek keretében "szimpatizálnak" majd. Van aki megteheti hogy adjon és valóban az örömét/háláját fejezi ki ezzel hogy ad, csak ugye az "átlag embernek nem feltétlen van erre kerete és amelyik szülész orvos ezt zokon veszi, annak meg csak gratulálni tudok. Szerintem ez ugyanolyan, mint a jó embernek lenni- avagy rossz embernek lenni kérdés, gerinctől függ. Azért remélem, hogy az 1-2 éve történt eset után sok ilyen felfogású dokinak megjött az esze hisz az elég nagy port kavart.
2020. dec. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem arra értettem hogy bármikor ugorjon hozzám, ahogy az előbb is le írtam.

Van olyan kórház, ahol szokássá vált, hogy pénzt vesz el az orvos. És ha én csak 20 ezer forintot tudtam adni, vissza utasította, hogy ez csak kávé pénz, köszönöm de tartsa meg inkább.

Mert vannak, akik 150 ezret adnak, azt zsebelik egyből, munkaidőben.


Szakrendelésre nem tudtam elmenni, így maganrendelesre mentem a nőgyógyászhoz.

Köztudott, 7 ezer forintot szokott elkerni egy vizsgálat alkalmával. Igaz szarul is kezelt. Tőlem mégis 10 ezer Ft-t kért el. Nagyon válogatnak.

2020. dec. 7. 08:51
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem kötelező fizetni. Magánrendelésre jártam a terhesség alatt, ott bőven megfizettem a költségeket az alkalmankénti 10 percért. A szülésre végül nem ért be, nem neheztelek érte, meg volt az oka. Egy csodás embert küldött maga helyett aki mellett ugyanúgy biztonságban éreztem magamat az első perctől.

Hálisten komplikáció mentes volt mind a terhesség, mind a szülés, nem igényeltem külön odafigyelést.

Na most ezeknek a fényében, én nem fizettem a dokinak, ha beért volna a szülésre akkor sem.

Hozzáteszem, ő nem is az a fajta aki várja, és elmondásokból a kérdést és az alkalmat is kerüli.

2020. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 jasminn8 válasza:
100%

Nagyon sok ilyen van.. Balázsék is erről beszéltek a rádióban nem rég 😀 Az én válaszom is arra irányult, hogyha nem egy fogadott orvosról van szó, de nekem a kérdező megfogalmazása is ilyen esetekre utalt. Szerintem felháborító, hogy pénzt várnak el tőled és nem is elég a 20ezer.. 150-kell

Nekem is volt több ilyen eset sajnos a környezetembem :( Hogy meddig marad így? Egyetértek az előttem szólókkal 😔

2020. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Addig örülj még van!
2020. dec. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!