Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a hálapénz megszüntetése...

Akik a hálapénz megszüntetése óta szültek, tudnának tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Ti hol szültetek? Nem találok egyértelmű információt arról, hogy csak a lakcím szerinti ügyeletes kórházba mehetek-e, vagy intézményt lehet választani? Tényleg nem fog bejönni az az orvos, aki a terhességem alatt foglalkozok velem, ha nem ügyeletes?

Jelenleg a 7. hétben vagyok, lassan kellene orvost/kórházat találnom a terhesgondozáshoz, de fogalmam sincs, hogy megy ez. Egyszerűen kérhetek beutalót a háziorvostól a számomra szimpatikus kórházba? Ott hogy válasszak orvost/szülésznőt? Kérjek privát elérhetőséget ismerőstől és hívjam fel? Hogy megy ez? Rettegek, hogy idegen emberek között kell szülnöm.



2022. szept. 4. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Intézményt választhatsz ha adnak befogadó nyilatkozatot de orvost elvileg nem. Persze ha kérsz program császárt a magánorvosodtól akkor véletlen a saját műszakjába oszt be... de erről meg van a véleményem ha valaki az orvos miatt választja a császárt ha különben nem lenne rá szükség.
2022. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Pont ezt akartam írni: a prog. császár tervezett műtét, ezért élhetsz a szabad orvosválasztás lehetőségével.
2022. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően területi ellátási kötelezettség van. Hogy azon felül a kórház vállal-e területen kívüli beteget, az a kórház döntése, egyáltalán nem köteles rá.

Nálunk pl. az utóbbi időben annyira megnőtt a forgalom, hogy muszáj volt korlátozásokat bevezetni, így szülni jöhet bárki, de a terhesgondozást nem tudják vállalni. Ha valaki előre tudja, hogy itt akar szülni, akkor kérik, hogy a 36. héten jelenjen meg, valamint 40. hét után ide járjon CTG-re.

Akut esetben (amibe a megindult szülés is bele tartozik) bárhol kötelesek ellátni, szóval egyik kórházból sem küldhetnek el.

Az orvosod nem mehet be a munkaidején kívül. Szülésznőt pedig ugyanúgy nem lehet választani, mint orvost.


Mik a lehetőségeid?

1. Elmész magándokihoz, aki magánrendelésen végiggondozza a terhességed, utána pedig a területi kórházba jársz CTG-re és oda mész szülni.

2. Mindent intézel a területi kórházban, így nem lesz idegen a hely, hiszen 40 hét alatt azért ha nem is mindenkivel, de a személyzet nagy részével találkozol.

3. Kinézel egy kórházat, amelyik szimpi, és megkérdezed, hogy járhatsz-e oda terhesgondozásra.

4. Magánklinika.

2022. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

A körzetedhez tartozó kórházban szülhetsz,kivétel ha a választott kórház ad befogadó nyilatkozatot.

(Barátnőm pl Siófokon akart szülni. Oda is mentek. De mivel nem oda tartozik, vizsgálat után mondták neki, hogy annyira még nincs előrehaladva a szülés, vagy átmegy, vagy átszállítjál Székesfehérvárra, a körzetibe.).

Dokit úgy választhatsz, ha elmész magánba. A terhesgondozásod végigviheti, de nem szülhetsz nála.

Akinél 1x is voltál magánba, nem fogadhat államiba.

Államjba nem válqszthatsz orvost. Ahhoz mész, akihez időpontot kapsz. Ugyanis a beosztást előre nem tudják.

Ha magánba mész, a magán doki beutalójával pl nem mehetsz állami laborba, csak magánba.

Csak ügyeletesnél szülhetsz. Max ha szerencséd van, akkor lehet benn a magán doki, ha épp ügyeletes. Erről az előre megbeszélt program császártól meg kifejezetten rosszul vagyok, mennyire etikátlan...

Nálunk legalábbis így működik.


Én 2x szültem, vittem végig a terhesgondozást, fogadott doki nélkül. Nem bántam meg

2022. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Tehát akkor jól értem, hogy a állami kórházban a terhesgondozáshoz sem választhatok orvost, hanem ott is mindig az aktuálisan bent levő doki foglalkozna velem?

Egyébként az Uzsokihoz tartozom területileg, van esetleg valakinek tapasztalta ezzel a kórházzal kapcsolatban? Ha úgy döntenék, hogy ide megyek, a háziorvos adja majd a beutalót? Köszi mégegyszer!

2022. szept. 4. 21:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Én területileg az Uzsokiba tartozok, de a Sote2-n szültem és ott fogok következő januárban is.

Szabad kórház választás van, sok kórházba még befogadó nyilatkozat sem kell, csak elkezdesz Ctg-re járni oda.


Én azért választottam az Uzsoki helyett a Sote2-t, mert egyrészt borzasztóan leromlott a minősége az utóbbi két évben (nincs orvos, nincs UH stb), másrészt eleve magán dokihoz járok nőgyógyászhoz is, neki pedig a Sote2 a háttér kórház.

2022. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Orvosfüggő, hogy el tudja, el akarja-e intézni neked, hogy ha hozzá jársz magánba terhesgondozásra, akkor bevigyen abba a kórházba szülni. Én így szültem a Honvédban egy dokival, de tudom, hogy sok más ugyanott dolgozó doki nem vállal ilyesmit. Szóval ki kell fogni.
2022. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is bevezette a kórház, hogy csak szülni lehet odamenni annak, aki területileg ugyan oda tartozik, de sztk alapon az sztk-ba kell járnia. (tehát lakóhely szerint az van közelebb, nem a kórház)

NST-re se fogad már a kórház, csak szülni úgy, hogy senkit nem ismersz és téged se ismer senki. NST szintén az sztk-ban, ami izgi lesz. Kórházban is van olyan, hogy NST-ről a szülőszobára visznek, na itt még nekünk kell elkocsikázni a kórházba ami 1 óra. Én is félek mi lesz így, de túl sok a baba mostanság, a kórház túlterhelt....

2022. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6os, ez érdekes, minket elküldtek a Sote 2ről mikor bementünk, hogy nem oda tartozom átszállítanak a körzetesbe. Akkor ezek szerint ez szimpátia kérdése?
2022. szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9-es szerintem az már napról napra változik :( A honvédba pl júli 1-től vezettek be egy rakás szigorítást, mert gondolom nagyon sokan kiskapuztak.
2022. szept. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!