Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg nagy trauma sokaknál...

Tényleg nagy trauma sokaknál a szülés? Vagy csak én olvasok ennyi rémtörténetet itt gyakorin? 🤔

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 19:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Akinek nem volt feltétlenül rossz élmény, legalábbis nem traumatikus, az kevésbé érez kényszert arra hogy úton útfélen elmesélje. Ugyanez igaz a kórházas remsztorikra meg mindenre.


Az én szülések pl uncsi volt orvosilag, és mesélni sincs rajta nagyon mit.

2023. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Szülésem


Első vagyok

2023. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém se volt traumatikus. Jónak nem mondanám, mert fájt, de simán a végén úgy gondoltam, hogy jöhet második, túlélhető. A gátmetszés is nyom nélkül gyógyult szinte, csak azért tudom hol volt, mert emlékszem rá, de laikusként nem látható.

De ez nyilván egy unalmas válasz, aki tudni akarja mi mehet félre, annak az én válaszom nem segít, de attól még nem lesz minden szülés katasztrofális.

2023. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés.


Én 18 órát vajúdtam, a végén már konkrétan a világomat nem tudtam, észre sem vettem, mikor beszúrták az edát, varrtak kívül-belül, de az valami teljesen más tudatállapot volt, nem mondanám traumának.

2023. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt traumatikus, de fájni fájt, az tény. Meg van pár dolog, ami nem tetszett így utólag. Egyébként orvosilag problémamentes volt.
2023. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Sok van sajnos.



De az egyénen is múlik hogy éli meg.


Ha mondom:

Hasból könyököltek

2 óràt toltam kifele

Majdnem maghaltunk

Vákuummal szedték ki.


Másnap az orvos a vállamratette a kezét, hogy reméli nem vette el a szülés a kedvem a 2. Gyerektől ( tudta, hogy akarunk)


Azt érzed attttyaúristen



Közben ezt én egyàltalàn nem éltem meg traumának,

A gátmetszés helye nem fájt, màr aznap simàn ültem és jàrkàltam..

1,5 éven belül szültem újra.


Tehàt lehet valakit a fentiek teljesen összeolasztanak, nekem meg semmit nem jelentett.

Meglett a babám, mindenki normális volt a beavatkozások ellenére, mindig tudatták mi történik

2023. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek tramuatikus, de gyakorira azok szoktak kiírni akiknek valami problémja van/volt. Ahoz meg hiába írom én, hogy nem volt vészes szülésem, nem voltak pokoli fájdalmaim, fájások közt még beszélgettem is, annak cseppet sem segít, talán még ront is, mert hajlamosak az emberek/anyák belebeszélni maguknak, hogy akkor ő nem csinált valamit jól (nekem szerencsém volt, könnyen szültem)
2023. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

Engem pl nem a szülés, hanem az ottani dolgozók traumatizáltak.

Most lehet, ez valakinek viccesen hangzik, de a szüléssel semmi gondom nem volt, fájt, oké, de erre számítottam.

Viszont ami utána jött a gyermekágyas részlegen... Na ott minden nap sírtam, ráadásul egy hétig voltunk bent.

Nekem például ezért lett - sajnos - rossz a szülés élményem.

2023. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek veletek, nyilván nincs egyforma szülés, minden nő máshogy éli meg, de szerintem ettől még tényleg hülyeség a kedvnek elmenni a 2. gyerektől, a szülés velejárója a fájdalom, szenvedés, de több millió nő kibírta már. :))
2023. jan. 5. 19:35
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam erről beszélni, de mivel ez anonim oldal, innen nem tudja meg senki. Nekem nagy trauma volt mindkét szülés (vagyis mindkét császár). Nem is vállalunk több gyereket, pedig három volt a terv. A második olyan szinten borzalmasan zajlott, hogy most is rámjön a sírás, ha gondolkodom rajta, pedig évek teltek el. Nem merem megkockáztatni, hogy még egyszer ilyen negatív esemény legyen, nem bírnám ki ép ésszel.
2023. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!