Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A terhes vitaminoktól tényleg...

A terhes vitaminoktól tényleg nagy lesz a baba feje, teste?

Figyelt kérdés

2023. jan. 1. 09:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jan. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 gyereknél nem szedtem 4.5 és 4 kgmal születtek. A kicsinél végig szedtem 3.7kg volt
2023. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Inkabb a sok elhanyagolt diabetesz, cukorbeteg. Meg a zabalas. Attol lesz nagy.
2023. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Komolyan van még, aki ezt elhiszi? Manapság minden terhes nő szed terhes vitamint, akkor minden gyerek nagy súllyal születne? A lányom 3410, a fiam 3880 grammal született, mindegyiküknél szedtem vitamint.
2023. jan. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
5%

Utolsó: márpedig ezek nagy méreteknek számítanak, amiket írsz. Csak ma már sok gyerek születik ekkora súllyal, ezért nem számít kirívónak. Az én lányom 3300 grammal született és a dokim erre is azt mondta, hogy átlag feletti, mert egy átlagos újszülöttnek 3000 gramm körül kell lennie.

Kérdező, a legtöbb terhesvitamin ilyen szempontból ártalmatlan, de a Gravidát és a Galt sok szakember pont emiatt nem ajánlja. De Femibion, Elevit, stb teljesen jók.

2023. jan. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyet, hogy nagy fej, kétlem, hogy egy vitamin okoz, és nem a genetika.
2023. jan. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

És az anyuka hízhat tőle?

Babatervezés előtt állunk, elkezdtem szedni az Elevit 1-et, aztán hallottam/olvastam, hogy lehet tőle hízni. Én már nem tudom mit csináljak.

2023. jan. 1. 11:05
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Végig szedtem mindkét terhességem alatt, Gravidát. 3,5 és kerek 3 kilóval születtek. A fejük sem volt nagy. Az elsőnél átlagos, a második picike volt, hosszban is (48 cm), feje is picibb volt.

Egyébként a baba csak annyit vesz el, amennyire szüksége van. A legtöbb vitamin ezekben vízben oldódó tehát te is kipisiled a felesleget. A zsírban oldódó vitaminokkal pedig ha előveszel egy vitaminos dobozt és az ajánlásokat akkor látod, hogy nem is raknak sokat bele.

2023. jan. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha zabálsz mellette, akkor természetesen hízol. De ez vitamin nélkül is így van.
2023. jan. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Hízni akkor fogsz a vitaminoktól, ha van valamilyen vitamin, nyomelem vagy ásványianyag hiányod, ami közvetlenül étvágytalanságot okoz. Ebben az esetben az étvágy visszaáll, ha elkezded szedni. De ez meg szükséges, nyilván nem jó bármilyen hiányállapot sem. Vas pl okoz ilyet.
2023. jan. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!