Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után miért ilyen...

Szülés után miért ilyen rossz/lehangolt a nők állapota? A hormonális változások okozzák, vagy teljesen más okai is lehetnek?

Figyelt kérdés

Nem tapasztalatból írom, csak itt GYK-en sokan panaszkodtak, hogy milyen borzalmas volt a babával az első pár hónap, hogy minden nap sírtak, nem érezték magukat megfelelő anyának, magukba fordultak, nem tudtak a makk egészséges babának örülni, stb.

Ezeket a rossz tüneteket meg lehet előzni? Nem szeretnék ilyet átélni :(


2023. jan. 14. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok mindenképp. Illetve ilyenkor akármennyire is készül az ember és várja a kicsit, realizálódik, hogy el kell látni egy csöpp kis lényt, és ha nem is tudatosan , de sokszor ijesztő. Aztán ott van még az ejszakazas is. A sok kéretlen tanács, plusz az ember ilyenkor magában sem biztos, hogy mindent jól csinál-e. Stressz a szoptatás körül, stb. Sorolhatnám még. Ez az en tapasztalatom, ezek nincsenek szerintem jó hatással az ember kedvére, de pár hét és minden rendeződik. :)
2023. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A szülés és a terhesség alatt rengeteg oxitocin, endorfin termelődik, ami a megszületés után drasztikusan lecsökken. Ezt szokták általános levertségként érezni és erre tetőzik az előző válaszoló kommentje.
2023. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
+ A kialvatlanság se sokat segít a helyzeten
2023. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ember órákon át borzalmas kínokat él át, amiket előtte még sosem, utána meg hónapokon át folyamatosan olyan megpróbáltatásai és nehézségei vannak, amikkel előtte nem találkozott, fel kéne épülni fizikailag, de úgy elég nehéz, hogy nemhogy rendesen aludni sem tudsz, de van, hogy rendesen enni sem, az addig megszokott élet eltűnik.. Hogyan lehete jó kedvük ezek után?
2023. jan. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kialvatlansàg a ludas. Egy átlag újszülött nem alszik egyhuzamban több óràt, ergo az anyuka sem, ráadásul képes éjszaka is órákat ordítani, ez nagyon megterheli a szervezetet, hiszen nem ehhez van hozzászokva.


Mondjuk amiről te írsz, az már szülés utáni depresszió szerintem, mert én is sírtam eleinte többször, amikor éjszaka már ötödjére kelt, annyira fáradt voltam és úgy kiakadtam, hogy megint kelni kell, de ettől függetlenül örültem a gyerekemnek nagyon, élveztem, hogy van, csak egyszerűen sokszor voltam idegbeteg a fáradtságtól.

2023. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok csak a magam nevében beszélni. Én azért süllyedtem depresszióba, mert számomra a nőiesség megélése kellett volna, hogy legyen a szülés, de a férjemből viszont mégjobban előhozta a bunkó parasztot, és az utána lévő néhány hónap is. Hiába voltunk előtte éveken át már együtt, valahogy mégse voltak olyan "éles" helyzetek, ahol rájöhettem volna, hogy csak akkor tűnik normálisnak, amikor éppen minden rendben van, ha bármi kihívás van a helyzetben, akkor őrjöng, másokat hibáztat (engem főleg), kapkod, nonszensz ötleteket gyárt. Meg arra is hamarabb kellett volna szemem legyen, hogy intimitáskerülő. Ha intimmé válik a helyzet, vagy véletlen jól éreznénk magunkat, akkor bebunkósodik, hogy visszakerüljön minden a komfortzónájába. Ezt azért nem ismertem fel, mert amúgy nagyon sokat beszélgettünk mindig, és azt hittem, hogy ettől már ez egy jó kapcsolat. De nem, mert ha bármi nőiesen-férfiasan intim van, akkor begőzöl. Erre amúgy a legnagyobb red flag a családja lett volna. Soha nem voltunk nála úgy, hogy béke és szeretet hangulata lett volna, hétvégén egymásnak estek, folyton csak ordibáltak, ez intimitáskerülés. És mikor mindez világossá vált számomra, akkor lettem épp hozzáláncolva. Nálam ezért. Nem hinném, hogy a hormonok miatt, de a sok stressz biztosan negatívan hatott a hormonjaimra is. Segítségem se volt, mert a férjem megígérte, hogy majd ott lesz, aztán nem lett ott, mert rájött, hogy milyen sokba is kerül ez az egész szülés meg gyerek téma. Az első perctől fogva magamra hagyott, hogy ott dögöljek meg, sőt még ránk is szólt, hogy este halkabban legyünk, mert ő a dolgozó ember.
2023. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam letehetetlen baba volt, amíg nem tanult meg járni, nem tudtam letenni, mert sírt, üvöltött. Csak kézben cipelve volt el, ha megálltam sírt. Ha egy pillanatra felkeltem mellőle sírt. Sírt a babakocsiban, sírt az autóban. Képes volt egy 3 órás utat is végigordítani. Ha véletlenül nem sírt egyből az autóban, akkor elég volt annyi, hogy megálltunk egy piros lámpánál vagy a benzinkúton tankolni és üvöltött.

Két hetes korától hasfájós volt 3 hónapos koráig. Egész éjjel, de tényleg egész éjjel, nem csak 1-2 órát végig üvöltött a hasfájástól. Mindent kipróbáltunk, de semmi nem használt.

Brutális első évünk volt, rengeteget sírtam, féltem, hogy valami súlyos idegrendszeri baja van. Olyan táskák voltak a szemeim alatt, hogy az nem igaz. Pont tegnap néztem vissza a képeket, borzasztóan néztem ki.

Miután megtanult járni elvágták a sírást. El se akartam hinni.

2023. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hormonok,kialvatlansag,a tehetetlenseg hogyha sir akkor miert sirhat...azbuj helyzetet meg kell szokni,a babanak es a mamanak,sot az egesz csaladnak egyarant.
2023. jan. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem. Én szülés után sosem éreztem ilyent.


Nálam késöbb jött el ez a pont 😂 az elsővel úgy 1 évesen, a másodikkal most, 15hónaposan. A kialvatlanságtól.

2023. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kialvatlanság.

Ez ahogy nő a gyerek és egyre kevesebbet alszik napközben, egyre rosszabb.

11 hónapos, de ugyanolyan rémesen alszik, mint mindig, és már napközben is csak 2x egy órát.

Már kezdem feladni, még fel év és az idegyógyban fogok kikötni.

2023. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!