Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha rossz vagy nehéz szülésetek...

Ha rossz vagy nehéz szülésetek volt, gyorsan elfelejtettétek, mégis vállaltatok másodikat/esetleg többet is? Mitől lehet valójában rossz emlék, trauma egy szülés?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm szokta azt mondani, hogy akinek lehet babája, élhet(ne) vele, mert akinek meg nem lehet, az bele van betegedve.
2023. jan. 15. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sok ismerősöm szokta azt mondani, hogy akinek lehet babája, élhet(ne) vele, mert akinek meg nem lehet, az bele van betegedve."


Mint évekig meddő nő, kérdem: mi a frászkarikáért kéne a meddők helyett másoknak szülni? Kinek mi köze hozzá, szül-e gyereket vagy hányat? Attól jobb lesz a 9. sikertelen lombikját gyászoló Gizikének, hogy Jucika bezzeg szül, mert képes rá fizikailag?

Soha nem ítéltem el azt sem, aki abortuszra megy, mondván, jaj, ő nem értékeli, hogy gyereke fogant. Más ember, más élethelyzet. Ami valakinek áldás, a másiknak teher.

2023. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1. Respect! Több ilyen ember kellene.
2023. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú, nehéz szülésem volt, már magamról sem tudtam a végén és kivül-belül varrtak, de nem volt trauma és fel sem merült bennem, hogy emiatt ne szülnék másodjára is, hiszen akartam második gyereket.


De azt nem értem, hogy jön ide, hogy másnak sikerül-e vagy sem, a saját gyerekvállalásom nem ettől teszem függővé.

2023. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem felejtettem el! De mivel akartunk 2.at nem volt más választásom
2023. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, véletlen se felejtettem el, és nem is fogom. A fájdalmat még figyelmen kívül lehet hagyni, az természetes. Az egyéb dolgokat nem, amiknek nem szabadna megtörténni normális esetben. Nekem ilyen tényezők tették életem legrosszabb emlékévé a szülést, de ez nem változtat a tényen, hogy még akartunk egy gyereket.
2023. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1-es egyetértek!

Valójában én sem így gondolom.

Nem azért szül egy nő, mert helyettesíteni "szeretne" egy olyan másik not, akinek nem lehet gyereke.

Ezt csak barátnőimtől hallottam, nem kell mondj lehurrogni ezért :)

2023. jan. 15. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Az első szülés után azt mondtam, hogy persze, simán vállalom a másodikat. Nem volt traumatikus, csak nagyon hosszú vajúdás után császároztak. A műtét viszont simán ment.

A második szülés is hosszú vajúdás után lett császár. Csakhogy itt már komplikációk adódtak. A második szülés traumatikus volt, majdnem meghaltam. (Méghogy a császár biztonságos...) A gyermekágyas időszakba beleőszültem. Szó szerint.

Nem merek többet vállalni. Félek, hogy nem élném túl.

2023. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Soha többet nem szülnék. Hosszú órákig vajúdtam, és annyira fájt, hogy az utolsó órában azt néztem a vajúdószobában, hogy mivel ölhetném meg magam. Jó, hogy egy óra múlva megindult a szülés, mert lehet kinyírtam volna magam, ha tovább tart. Elég beteg, de annyira elviselhetetlen volt, hogy azt kívántam, bárcsak belehalnék a következő fájásba, és akkor vége lenne végre. Kértem fájdalomcsillapítót. Szuriba kaptam, semmit nem ért. Már azt is mondtam, hogy császározzanak meg, hogy vége legyen, de azt se lehetett. Kiabálni se tudtam, mert a fájásoknál egy hang se jött ki, olyan brutális volt. A szülés nem volt vészes, a vajúdást még egyszer soha nem szeretném átélni. Örülök, hogy vége lett a fájdalmaknak, és hogy nem öltem meg magam. Még egyszer ilyenbe nem mennék bele, az biztos. Hiába csodás a végeredmény, van az a fájdalom, amit az ember soha többet nem szeretne átélni.
2023. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az első szülésem után nem vállalok többet.

A szülés is borzalmas volt (semmi horror, csak amennyire egy közepesen sz.r szülés odaver) de igazán a terhesség és szülés szövődményei vágtak falhoz: minden is durván süllyedt, minden is fáj a mai napig, volt ott extrém aranyértől kezdve 41 fokos tejlázon át mai napig tartó ízületi fájdalmakig minden jóság. Itt-ott műtétre volt szükség, amit csak akkor van értelme elvégezni, ha már nem lesz több gyerek. Tudom, hogy van, aki így is akarja a többedik babát, mi úgy döntöttünk, hogy ennyi móka elég lesz :D

2023. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!