Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Történt olyan valakivel, hogy...

Történt olyan valakivel, hogy Rh negatív vércsoportú volt az anyuka, a babája Rh pozitív és nem kapott szülés után injekciót (pl ha az orvos elfelejtette), utána lett újra babája?

Figyelt kérdés
2020. dec. 9. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen nincs. De ha lenne akkor anyuka szól. Barátnőm pl nem tudta hogy kapott e. De felhívta a kórházat megnéztek a lapját és mondtak hogy igen persze. Csak ő nem emlékezett rá, mert kapott verhigitot is meg oxit is szules után.
2020. dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lehetséges
2020. dec. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy az orvos elfelejti, pláne mivel nem az orvos adja. Eleve az első terhességi vérvételnél felvezetik a kartonodra, hogy RH negatív vagy, onnantól minden veled kapcsolatba kerülő egészségügyi dolgozó látja. Szülés után azonnal megnézik a baba vercsoportjat és órákon belül már szúrnak is. Sokan nem emlekeznek rá, de hidd el, nincs olyan, hogy elfelejtik
2020. dec. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát szerintem meg simán lehet, amikor bent voltam a kórházban magas vernyomás miatt (33 hetesen, 2020. március) ha nem szóltam, akkor nem adták ide sem a vérnyomáscsökkentőmet, sem a vérhigítót.Amikor bekerültem a nővér mondta hogy szóljak mindig, mert elfelejtik.Nekem kb ugyanez a félelmem kérdező rh neg vagyok, de fogalmam sincs milyen a kicsi vércsoportja, injekciót nem kaptam, de a zárón rajta van hogy (most pontosan nemntudom, hogy volt leírva, nem keresem elő) vérösszeférhetetlenség.
2020. dec. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rh negatív vagyok, a babám pozitív lett, amint megnézték a vércsoportját szúrtak is anti D-vel. Az első terhességem vetéléssel végződött, akkor is kaptam,nem volt gond az utána való terhességgel.
2020. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapnia kell. Én A Rh negatív vagyok a két gyerek A Rh pozitív. Kaptam injekciót mindkétszer. Utolsó nap adták be mielőtt hazajöttünk a kórházból.
2020. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk sajnos volt ilyen a Kórházba (itt dolgozom,így tudok róla). Anyuka betelefonált,hogy mit tegyen..én vettem fel pont a telefont,mint nővérke és elpanaszkodta,hogy nem érti miért nem kapta meg. Az orvossal beszéltünk,akinél szült,aki arra hivatkozott,hogy nem kötelező..szerencsétlen nem tudom azóta mi lett vele,hogy utólag elintézte e,de az ügyet tovább vitte a betegjogi képviselő felé azt még hallottam.
2020. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Mindig bebizonyosodik, hogy ez a magyar egészségügy szomorú. ☹️
2020. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!