Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hova lehet menni szülni 2023-ban?

Hova lehet menni szülni 2023-ban?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok, hogy már orvost nem lehet választani. Azt viszont nem tudom, hogy terhesgondozásra, illetve szülésre hova lehet menni a jelenlegi helyzetben. Csak a területileg illetékes kórházban van erre lehetőség? Vagy esetleg másik kerületbe is át lehet menni?

2023. jan. 16. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kórházfüggő, nálunk szigorúan a területileg illetes kórház fogad, gondozásra magán. Mivel a finanszírozást is megvágták, szerintem ez egyre több helyen lesz.
2023. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Én ma próbáltam menni egy másik kerületbe, ami távolságra közelebb van, mint a területileg illetékes kórház (sürgős eset volt), és elküldtek, hogy nem ide tartozom, nem láthatnak el. Úgyhogy szerintem csak a területileg illetékesben lehet.
2023. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Csak a területileg illetékes helyre.Nálunk ráadásul ultra vicces a történet,mert járóbeteg ellátás esetén,tehát a sima terhesgondozásra,laborba,ctg-re stb Nagykátára kell menni,ami a Jászberényi kórház rendelőintézete,de fekvőbeteg ellátás szempontjából,tehát szülni meg Ceglédre kell menni.Ezt annyira komolyan is veszik,hogy időpontot sem adnak a másik helyre, illetve engem a terhesség megállapításkor is elküldtek,hogy nem oda tartozok.
2023. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

3as, mondjuk nem veszítesz sokat azzal hogy nem szülhetsz jászberényben 😂

Kérdező, ahogy a többiek is írják a területileg illetékes kórházban kell szülnöd, vagy ha ott semmiképp nem akarsz akkor a magánkórház lehet még egy lehetőség. Mi is ezen gondolkozunk.

2023. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondtam,hogy veszítenék bármit,de tök vicces,hogy még a megye is más ahová járóbetegként tartozók,mint ahol élek,meg ahol szülök,vagy bármi más miatt fekvöbeteg vagyok.
2023. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És a befogadó nyilatkozat ?


Nekem úgy egy éve azt mondta a dokim ,hogy ha másik kórházban szeretnék szülni ,akkor kell egy befogadó nyilatkozatot írni. És megadják az engedélyt. Igaz ezzel orvost mèg nem választasz. De helyet igen.

Mi is a magán kórházon gondolkozunk.

2023. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha adnak befogadót akkor mehetsz.Oda,ahol rendel a maszek orvosod,ahová terhesgondozásra jársz.Én ezt így tudom.De nem kötelező adniuk befogadó nyilatkozatot.A barátnőmet azért vitték vidékről Pestre szülni,mert baj volt a babával,mégis genyóztak vele,hogy hogy kerül ide,meg ez nem így működik,pedig orvos adta ki neki a papírt,hogy mi miatt,és hova kell menni szülni.Az is le volt írva,hogy kizárólag mentő viheti,de nem voltak hajlandóak oda vinni,csak a területileg illetékes kórházba,ahol meg nem tudták volna ellátni a babát a születés után,és ez is le volt írva.Végül utolsó pillanatban autóval érkeztek meg a Péterfybe.
2023. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért erősen kórházfüggő.

Alapvetően csak a területileg illetékes kórház köteles ellátni, illetve progresszív betegellátás keretében az, ahová a kórházad tartozik (pl. koraszülés esetén ha a területileg illetékes kórházban nincs PIC, akkor egyel magasabb szintűben kötelesek ellátni.).

Plusz sürgős esetben (ami valóban sürgős, nem csak a kismama szerint az:D), bárhol kötelesek ellátni.


Az, hogy területen kívüli betegeket fogadnak-e, az pedig a kórház döntése. Ha van kapacitás, vállalhatják.

Kórházban dolgozom, nálunk pl. szülésre bárhonnan fogadnak, de a várandósgondozást csak a területi betetegnek tudják biztosítani.

Nálunk befogadó nyilatkozat sem kell. Viszont ha mentőt hívsz, akkor az csak a legközelebbi kórházba vihet, hiába van akármilyen papírod, vagy gondoz akármelyik kórház orvosa.

2023. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Oké utolsó,de neki olyan papírja volt,amiben le volt írva,hogy a területileg illetékes kórházban nem tudják ellátni a szívbeteg újszülöttjét, ezért kell másik kórházba vinni,és kizárólag mentő viheti,mivel kellhet segítség,amit csak szakember tud adni.Ehez képest,addig tököltek,hogy rég beértek volna saját autóval időben,és nem kellett volna az utolsó pillanatban beesni.Na mindegy!Értem,hogy vannak szabályok,de na.
2023. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Terülileg illetékes köteles fogadni, a többinél csak jóindulat.
2023. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!