Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hova lehet menni szülni 2023-ban?

Hova lehet menni szülni 2023-ban?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok, hogy már orvost nem lehet választani. Azt viszont nem tudom, hogy terhesgondozásra, illetve szülésre hova lehet menni a jelenlegi helyzetben. Csak a területileg illetékes kórházban van erre lehetőség? Vagy esetleg másik kerületbe is át lehet menni?

2023. jan. 16. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A befogadói nagyon változó. Ahová én akartam menni (az első gyereket ott szültem), oda nem adnak, ki van adva az orvosoknak is hogy nem adhatak ki a magánrendelésen. Néhányan a lakhellyel trükköznek, de a kiskönyvből egyértelműen kiderül hogy valójában a védőnői gondozás hol is történik... Egyébként az orvosom azzal indokolta, hogy annyira nehezen tudják megoldani az ügyeletet a szülésznő (nem orvos!) hiány miatt, hogy ha fogadnának körzeten kívül, akkor nem lenne biztonságos az ellátás, mert van 1-2 orvos és 2 szülésznő a négy szülőszobára. Mivel plusz orvos/szülésznő nem jön be a fogadott rendszer beszántásával, nagyobb terhelést nem bírnak.


A sürgősségi ellátásra sem lehet alapozni. Simán elküldenek onnan folyó magzatvízzel vagy félig kitágulva, ha még van idő. És azért arra bazírozni nehéz, hogy otthon, laikusként megmondom hogy hogyan állok. Egy autóban szülést sem kockáztatok meg.

2023. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kinek melyik magankorhaz szimpatikus? (Azoktól kerdezem, akik ebben gondolkodnak esetleg)

2023. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12-es. Mi a Medicoverrel szemezünk.

Most csütörtökön megyünk oda az első vizsgálatra. Kíváncsi vagyok.

2023. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A területileg illetékes köteles ellátni. Befogadó nyilatkozattal meg lehet próbálni máshol, de kórházfüggő, hogy van-e kapacitásuk vagy egyáltalán milyen a hozzáállás.

Ismerősöm szült 2021-ben (már az új szabályozás után) a Szent Imrében befogadó nyilatkozattal úgy, hogy nem oda tartozik körzetileg. De hallottam máshol, hogy mást meg elutasítottak.

Sürgős esetben látnek el bárhol, de az kb. az a szint, hogy félig lóg ki a gyerek.

2023. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!