Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kistarcsai kórház -szülészet?!

Kistarcsai kórház -szülészet?!

Figyelt kérdés
Minden friss tapasztalatra kíváncsi vagyok a kistarcsai kórház szülészetével kapcsolatban! Köszi előre is!
2023. jan. 23. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem friss, mert 2,5 éve szültem ott, de a szülőszoba nagyon pozitív volt. A gyerekágy kevésbé, de elviselhető. A kaja pocsék.


Szerintem sokat nem változhatott, mert elég sok ismerős kismama próbálna bekerülni, ugye az új rendszerben már nem fogadnak körzeten kívülről sajnos...

2023. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legyél határozott (persze ez elég nehéz egy olyan kiszolgáltatott szituációba) mert eléggé semmibe veszik az akaratod, ha egy kicsit is elnyomható vagy. Nekem kevésbé pozitív a tapasztalatom ahhoz képest milyen jó híre van kismamakörökben..
2023. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1 éve szültem ott. Az egyik szülésznő még fiatal volt, ő volt a legkedvesebb. A másik már idősebb, eleinte ő is aranyos volt, amíg minden jól ment. Aztán amikor képtelen voltam helyesen lélegezni és üvöltöttem a fájdalomtól, akkor ő is feszült lett és mindig rám szólt hogy ezt nem így kell. Amíg nyugi volt, addig mindent megbeszéltek velem, megkérdezték a véleményem, engedélyem. Később, amikor felgyorsultak az események, és már az én felfogóképességem is erősen megcsappant, akkor már csak mondták hogy most épp mit csinálnak. Kivéve a gátmetszést, arra utólag kérdeztem rá hogy kellett e. A doktornő aki ügyeletben volt, az katasztrófa. Pökhendi, bunkó, arrogáns. A szülőszoba rendben volt, de egy gyógyszer miatt végig rajtam kellett legyen a ctg, így kevés mozgásszabadságom volt. A babával szépen bántak. Amikor áttoltak az osztályra, 3 nő volt, akit rendszeresen láttam. Egy fiatal, aki sokszor jött lázat mérni, egy középkorú, aki megmutatta a szoltatást, pelenkázást, de ő is bunkó volt, a babával is durván bánt. Mindig sírt amikor ő tette tisztába, amikor én, akkor nem. Meg hogy csak úgy lehet normálisan szoptatni, amit ő mutatott. Azóta se úgy csinálom. A harmadik nő már idősebb volt, általában ő vitte vizsgálatokra a babát. Ő nagyon kedves volt mindenkivel. Néha bejött csak úgy gyönyörködni is. A reggel, délelőtt vizitelő orvosokkal nem volt gond, bejöttek, kérdezősködtek, babát megnézték, mentek tovább. A kaja katasztrófa és nagyon kevés, én kekszeken éltem, amit bevittem, még jó hogy direkt többel készültem. A szoba és a fürdő nagyon jó volt, csak sokan voltunk bezsúfolva. De szép volt, igényes, kényelmes és nem volt büdös kórházszag sem.


Ha kihagytam valamit kérdezz nyugodtan.

2023. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Igen, kérdeznék. Mennyire támogatott a császáros szülés? Mert köztudomású, hogy van, ahol tényleg csak akkor végeznek császárt, ha nagyon indokolt, de van olyan kórház is, ahol meg akkor is inkább császároznak, ha nem is igazán indokolt. Itt mennyire támogatják/nem támogatják?

2023. jan. 23. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Kettes, nálam azért tarcsa a jobb, mert az alternatíva a kikönyöklős verzió, ahol már családban már sikerült műhibát is csinálni. Ha választani kell hogy könyöklés vagy nem akarnak engedni kádban kitolni, akkor inkább szájkaratézom tarcsán.
2023. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem indítottak, nem akartak megcsászározni pedig kértem/könyörögtem 1,5 napot hagytak magamra szenvedni szobatársakkal mert míg nem indul a buli nem visznek szülőszobára… csak akkor császároztak meg mikor már komplikációk lettek szóval nem császár pártiak egy kicsit sem.. viszont nagyon profik voltak a műtőbe.

Mondom ezt én, de egy honapja vagy kettő olvastam a face csoportba, hogy nem hatott egy pár anyukánál az érzéstelenítés aztán, hogy ebből mennyi igaz azt nem tudom. De abba a csoportba sok véleményt olvashatsz.

2 válaszoló

2023. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


Köszönöm szépen a válaszod. Sajnálom, hogy így megszenvedted a császárig vezető utat, de az nagyon jó, hogy maga a műtét rendben ment.

2023. jan. 23. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Én amúgy a Sote I-en szültem és onnan kerültem át egy hét után Kistarcsára (a baba mindkét helyen a PIC-en volt). A kaját illetően szerintem Kistarcsán még mindig jobb volt, mint a Sotén. Viszont a Sotén - legalábbis a PIC-en - volt szoptatási tanácsadó, volt pszichológus, a babákkal lehetett kenguruzni. Kistarcsán viszont jobban foglalkozhattunk a saját gyerekünkkel, valahogy szabadabb volt az egész. Én úgy éreztem, hogy a szoptatást is jobban támogatják.
2023. jan. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!